Jump to content
Sign in to follow this  
SubaruClubTR

Kapak Resmimi Nasıl Yüklerim veya Değiştiririm ?

Recommended Posts

SubaruClubTR    4
SubaruClubTR

Sistemimizde kendinizi ifade etmenin yollarından biri de profilinizi görüntüleyen veya ziyaret eden kişilere gösterebileceğiniz bir kapak resmi yüklemektir.

Kapak resmi profilinizde genel bilgilerin arka planında yer alır. Sistemimiz, kaynakların daha verimli kullanılabilmesi ve profilinizin daha hızlı yüklenmesi için maksimum 500 KB büyüklüğündeki gif, jpeg, jpe, jpg, png  dosya türlerine izin vermektedir. 

Kapak resminizi yüklemek için profilinize ( sağ üst köşedeki isminize tıklayınca çıkan menüden Profil seçeneği ile gidebilirsiniz ) gidip sağ üst köşedeki Kapak Resmi yazısına tıkladığınızda alt menüdeki Resim Yükle seçeneğine tıklamanız yeterli. 

Çıkan ekrana kapak resmi yapmak istediğiniz fotoğrafı sürükledikten sonra Kaydet seçeneği ile çıkabilirsiniz.

Dikkat ederseniz kapak resmi bölümü yüksekliği az, genişliği fazla bir alana sahiptir. Seçtiğiniz resmin istediğiniz bölümü görüntülenmediyse yine profilinizdeki Kapak Resmi yazısına tıkladığınızda Konumlandır seçeneği ile resmin hangi bölümünün görünmesini istediğinizi ayarlayabilir, beğenmediyseniz aynı menüden Resmi Kaldır diyebilir veya tekrar resim yüklemek için Resim Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  ×