Jump to content
senold

lpg dönüşümünden sonraki süreç

Tavsiye Edilen Mesajlar

senold    0
senold

merhabalar herkese

aracıma ilk lpg(zavoli) yi geçen hafta taktırdım. araçta tekleme ve çekiş problemi sürüş konforunu neredeyse sıfıra indiriyor.ustaya tekrar götürdüm bujileri değiştir dedi değiştirdim ama hiçbir değişiklik olmadı şimdi de buji kablosu değiştir diyecekler gittiğimde :( bu süreci daha önce yaşayan ve önerisi olan var mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serhat01    100
serhat01

Anlayan birisi takmıştır umarım hocam bizim araçların ateşleme sırası farklı normal motorlardan enjektörlerin yeri de çok önemli tekleme açısından

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Boğaz kelebeği temizlendi mi?

Enjektör sırası doğru mu?

Enjektörlerin konumu benzin enjektörlerine yakın mı?

Enjektör hortumlarının uzunluğu eşit mi ve olabildiğince kısa mı?

Regülatör ve enjektör hacimleri araç beygirine ve motor hacmine uygun mu yeterli mi?

LPG ye geçme derecesi 35 ten düşük mü?

LPG Kalibrasyonu doğru mu?

Montaj yapan ustanın referansı var mı daha önce subaruya montaj yapmış mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
senold    0
senold

öcelikle cevaplarınız için teşekkürler ... daha önce imprezza ya taktım dedi usta tanıdık vasıtasıyla gittim umarım sorun yoktur montaj da yarın izmir de kemal ustaya gideceğim hepsinin kontrolünü yaptırdıktan sonra sizlere geri dönüş yaparım ama süreç gerçekten zor  :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hasbihal    3
Hasbihal

Hangi marka buji taktın? Aynı sorun bende de oldu. Daha 20 bin km lik orjinal bujileri LPG ye uyum saglamadığı için değiştirmek zorunda kaldım. Önerim NGK markasının LPG1 kodlu bujilerini ve onlara uygun kablo takman. İridyum başlıklı bu bujiler ve yeni kablo sayesinde bendeki tekleme sorunu ortadan kalktı. Sana da tavsiye ederim.. İyi forumlar.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
slcad    20
slcad

Konu kirliliği olmasın diye buraya yazıyorum. LPG li araçta normal sürüş modu D ile giderken S moduna aldığımızda otomatik olarak benzine geçmesi ayarlanabilir bir şey mi acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Belli bir devrin üzerine çıkıldığı zaman otomatik benzin takviyesi yada direk benzine geçmesini sağlayabilirsiniz.  Bunun için lpg ecusunun bu şekilde programlanabilir olması lazım.  Yani her lpg ecusunda buna mudehale etme şansınız olmuyor. 

Veya aracın s modu ile lpg düğmesi arasına bir kablo civic çekilerek de yapılabilir. Aracı s moda aldığınızda sanki lpg düğmesine basılmış gibi direk benzine geçirecek bir sistem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş