Jump to content
RoadRunner

Resistall™ Boya Koruma Hk.

Tavsiye Edilen Mesajlar

RoadRunner    7
RoadRunner

Merhaba,

Aracıma Resistall™ boya koruma yaptırmayı düşünüyorum. Daha önce yaptırmış arkadaşlar varsa tecrübelerini öğrenmek istiyorum.

Sıfır araca uygulanmasını tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    560
emre-sti

Ben kullanmadım ancak diğer nano boya koruma ürünleri ile kıyaslama yapayım

Aracınızı teslim aldınız mı ?  alacak mısınız ? eğer teslim aldı iseniz 3 yıllık koruma kısmına dahil oluyorsunuz ki fiyatı 1300Tl civarı, ben 110$ japon malı 3 yıl giden nano glass coating uyguladım çok memnunum uyguladığım araç 1994 beyaz şahin( gelen ürünün 1/4'ünü kullandım kalan kısmı ile 2 d sınıfı aracı rahatça yaparım gibi), parlaklığına gören hayran kalıyor, araç üzerindeki kir basınçlu su ile çamur olup akıyor şampuan istemiyor araba, hava ısınınca Legacy'imede yapacağım....

burada bir gariplik var araç sıfırda olsa 2. elde olsa aynı ürünü uygulayacaklar büyük ihtimal ama fiyat farkı 2 kat civarı, sizin yerinizde olsam bahara bir pasta cila sonra m600 tiner ile araçtaki cilayı kaldırıp kendim nano glass coating uygulardım, benzer veya daha kaliteli uygulamayı çok daha uyguna halletmiş olursunuz.

aldığım ürün

http://www.ebay.com/itm/New-Arrival-Pika-Pika-Rain-PREMIUM-100-Car-Glass-Coating-Made-in-Japan-/321791559254?hash=item4aec458656:g:sz0AAOSwDNdVi7RS&item=321791559254&vxp=mtr

buda şahin e uyguladıkdan sonra şişe de kalan, keşke 2 kat yapsaydım diyorum ama havalar soğudu.

lvrRXE.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RoadRunner    7
RoadRunner

Cevabın için teşekkürler Emre,

Aracı henüz teslim almadım. Malum, MTV vergisi yüzünden plaka ve tescil  işlemlerini, dolayısıyla teslimatı  Ocak ayının ilk haftasına erteledik.

Benim merak ettiğim konu yapılacak işlem sıfır aracın boyasına zarar verir mi?

Ürünü inceledim ve yetkili servis tarafından da yapılacağı için sonucu hakkında bir şüphem yok ama boyanın orjinaliğini bozmuş olur muyum diye de içime bir kurt düştü.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    560
emre-sti

vernik üzerine bu katman uygulanıyor, pek zararı olacağını sanmam en fazla vernikten bir katman alır, kullandığım markanın 5 yıl giden ürünü var ancak  o parekende satılmıyor o yüzden alamadım, İzmir de gtechniq bayisi var ise

7 yıl giden koruma ürünü var ben olsam buna yönelirdim çünkü dünyaca bilinen bir marka uçak sektöründe de kullanılıyor

http://heroicdetailing.com/arac-turkiyede-uygulanan-sertifikali-crystal-serum-7-yil-koruma/

http://heroicdetailing.com/gtechniq-crystal-serum-testi-uygulamalari/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RoadRunner    7
RoadRunner

Polimer teknolojileri o kadar ilerledi ki bu işin sonu yok gibi.  :-\

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    560
emre-sti

Serum uygulaması zannımca daha uygun fiyata yapılır resistall dan.

Birde bu serum da parekende satılmıyor sadece yetkili uygulama merkezlerinde uygulama yaptırılabiliniyor. Serum için fiyat almadan yaptırmayın, birde bu tarz ürünlerde  uygulamadan sonra ilk 12 saat hiç su değmemesi, ilk bir hafta şampuan değmemesi gerekiyor, yıkanması gerekiyorsa  sadece su ile yıkanacak mış ilk bir hafta, birde soğuk havalarda kürleşme gecikiyor, bizim Türk milleti Ufo ile aracı ısıtarak kürleşmeyi hızlandırmış bu soğuklarda, =)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kepeneks    66
Kepeneks

Son durum nedir  ? Hangi paketlerde uygulamayı yaptırdınız?

ResistAll ürünleri

1- ResistAll Özel Yıkama (A Touch of Shine - El ile “özel” yıkama)

2- ResistAll Bakım (Deluxe Pink Special; Shine & Clay Bar Ekspres; Özel Detail DELUXE; Komple Detaylı Dış Yüzey)

3- ResistAll Temizlik (Ekspres İç Temizlik; Komple İç Temizlik; Komple İç Temizlik ve Pink Special Kombi; Komple İç - Dış Temizlik; Usta'nın Elinden)

4- ResistAll NG ve NG2 Koruma (Yeni 0 km Araç için NG2 Boya Koruma; Yeni 0 km Araç için NG2 Vinil, Deri veya Kumaş Döşeme Koruma; Yeni 0 km Araç için İç - Dış Oto Koruma; İkinci el araç için NG Boya Koruma; İkinci el araç için NG2 Vinil, Deri veya Kumaş Döşeme Koruma; İkinci el araç için Oto Koruma)

5- ResistAll À La Carte Bakım / Koruma (Jant Cilası, Motor Temizliği; Motor Koruma ve Buhar ile Temizlemesi; Deri, Vinil Temizliği ve Bakımı; Far Parlatma; Ön Cam Bakımı; Alt Gövde Koruma ve Ses Yalıtımı)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RoadRunner    7
RoadRunner
29.03.2017 at 14:37, Kepeneks :

Son durum nedir  ? Hangi paketlerde uygulamayı yaptırdınız?

ResistAll ürünleri

1- ResistAll Özel Yıkama (A Touch of Shine - El ile “özel” yıkama)

2- ResistAll Bakım (Deluxe Pink Special; Shine & Clay Bar Ekspres; Özel Detail DELUXE; Komple Detaylı Dış Yüzey)

3- ResistAll Temizlik (Ekspres İç Temizlik; Komple İç Temizlik; Komple İç Temizlik ve Pink Special Kombi; Komple İç - Dış Temizlik; Usta'nın Elinden)

4- ResistAll NG ve NG2 Koruma (Yeni 0 km Araç için NG2 Boya Koruma; Yeni 0 km Araç için NG2 Vinil, Deri veya Kumaş Döşeme Koruma; Yeni 0 km Araç için İç - Dış Oto Koruma; İkinci el araç için NG Boya Koruma; İkinci el araç için NG2 Vinil, Deri veya Kumaş Döşeme Koruma; İkinci el araç için Oto Koruma)

5- ResistAll À La Carte Bakım / Koruma (Jant Cilası, Motor Temizliği; Motor Koruma ve Buhar ile Temizlemesi; Deri, Vinil Temizliği ve Bakımı; Far Parlatma; Ön Cam Bakımı; Alt Gövde Koruma ve Ses Yalıtımı)

Biraz geç bir cevap oldu ama bahsettiğiniz seçeneklerden 2.sini yaptırmıştım. Bence hiç gerek yokmuş. 0km araç alan insanların "aman yeni aldım eskimesin" takıntısından faydalanarak ekstra para kazanma yolu gibi geldi bana. 

Özetle 0km araca yaptırmak çok gereksiz. Şimdi yaptırır mıyım? Ufak tefek taş çizikleri ve otoparkta kapı çarpmasına bağlı minik çizikleri gidermek önceliğim olurdu. Ondan sonra makyaj ve kozmetik için belki düşünürüm. O da belki.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Eren YKZ    32
Eren YKZ

Merhaba hayırlı olsun öncelikle farklı bir koruma yöntemi seçeneği olarak aracınızı düzgün iş yapan GMG Garaj gibi bir yerde kaplama yapma seçeneğini de  değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Eren YKZ tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş