Jump to content
ahmedsahin

Dİkkat !!!!

Tavsiye Edilen Mesajlar

ahmedsahin    0
ahmedsahin

sevgili subarcular LPG ile ilgili çoğumuz sıkıntı yaşımızdır

bazı araçlarda sensör arızası bazılarında ise düşük devir ver istop edme gibi sıkıntılar oluyor

eğer ki aracınız 2005 2015 arası ise yeni sistemde obdli beyin var çoğu LPG ustaları bunu bilmez normal beyin takar sonra uğraşıp dururuz

bu gibi sıkıntılar yaşayan arkadaşlar var LPG obd li beyin taktırın yani DİKKAT edilmesi gereken bir husus ::)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    832
SequentiaL

Teşekkürler paylaşım için

Başlığı, tümü büyük harf içermeyecek şekilde güncelleyip, profilden de doğum günü bilgisini dolduralım.

post-2336-145349149059_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    832
SequentiaL

LPG konusunda bilgim çok az. Bu nedenle merakımdan soruyorum

OBDli beyin dediğiniz sürekli olarak OBD girişine takılı kullanılmak zorunda sanırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ahmedsahin    0
ahmedsahin

LPG konusunda bilgim çok az. Bu nedenle merakımdan soruyorum

OBDli beyin dediğiniz sürekli olarak OBD girişine takılı kullanılmak zorunda sanırım.

hayır hayırl alakası yok LPG beyni obd li sistem oluyor obd girişinde takılı birşey degil elektrik devresi fark lı diyim çoğu kendini usta sanan mahluklar sıradan takar ama dedigim yıl içersinde bu sistem takılıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    832
SequentiaL

Siz kullanıyorsunuz sanırım  8)

Avantajları konusunda ne düşünüyorsunuz  ???

Diğer sistemi şiddetle önermediğinizi anlıyorum  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Şu an kitlerin çoğu obd li zaten. Sadece bildiğim Brc de obd yok.

Obd araç kalibrasyonundaki değişiklikleri lpg beynine iletir. LPG beyni ise bu değişimlere göre +- %8 düzeltme yapar ve araca uyum sağlar.

LPG konusunda usta nın ehil olması konusunda haklısınız. Herkesin harcı değil çünkü bu iş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ahmedsahin    0
ahmedsahin

Siz kullanıyorsunuz sanırım  8)

Avantajları konusunda ne düşünüyorsunuz  ???

Diğer sistemi şiddetle önermediğinizi anlıyorum  :)

evet normal düz olanlar devamlı arıza ışıgı yakar

ama bu sistem aracın sistemine göre çalışır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

evet normal düz olanlar devamlı arıza ışıgı yakar

ama bu sistem aracın sistemine göre çalışır

Düz ya da obd li olması arıza lambasına çok da etki etmez. O konuda yanılıyorsunuz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir   
Misafir

LPG OBD'li olursa araç beyninden bazı değerleri alarak, kendi kendini güncelliyor.

LPG düz olursa kendini güncellemiyor, o yüzden ilk ayarının çok güzel yapılması gerekiyor..

Bu şekilde söyleyebiliriz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ahmedsahin    0
ahmedsahin

LPG OBD'li olursa araç beyninden bazı değerleri alarak, kendi kendini güncelliyor.

LPG düz olursa kendini güncellemiyor, o yüzden ilk ayarının çok güzel yapılması gerekiyor..

Bu şekilde söyleyebiliriz

evet aynen böyle

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ahmedsahin    0
ahmedsahin

Düz ya da obd li olması arıza lambasına çok da etki etmez. O konuda yanılıyorsunuz.

bakın bu konuda ben değil siz yanılıyorsunuz çünkü başıma gelen bir olay olduğu için bizzat paylaşmak istedim oksijen sensörü 1 hatası verıyordu ve ustalarla 1 ya yakın bu konuyu araştırdık parca değişikligi oldu ama sönmedi son aşama olarak LPG sistemine dikkat ettik sorun olarak beyin düz dü yani sırdan sistemli arabaların sistemiydi bizde bunu obd sistemli yaptık ve allah şükür daha lamba yanmadı vede cruise controlde bu arıza yüzünden devre dışı kalıyordu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.145
Erçay

Usta işin ehli ise duz veya obd farketmez, ikisinde de arıza Işığı yanmaz...bende bu şekilde biliyorum... LPG taktirali 1 hafta oldu bu arada, obd'li :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ahmedsahin    0
ahmedsahin

ben çok kapsamlı servislerde gördüm içiride 3 4 tane lifti olan

ama sadece yapabildiği gaz markasından anlıyor halbuki hepsinin sistemi aynı sadece farklı bir kaç şey var

ya reklam olucak ama atikerciye gittim lavota dan anlarmısın diye adam bu bizim sistemle aynı degil dedi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Atikerci nin Lovato ile Atikerin aynı kit olduğunu bilmemesi de ayrı cehalet. Birebir aynı yazılıma sahip aynı enjektör sistemini kullanıyor onlar.

Ayrıca ben Brc kullandım Obd siz 2.5 yıl binmiştim aracıma 6/7 kere belki yaktı lambayı. Babamın aracında sıfır aldığımızda taktırdığımız Obd li lovato var 7 yıldır yanıyor o lamba bir kere benim ustama götürdüm montaj hatası varmış enjektör sıralamasını yanlış yapmışlar düzeltti 7/8 ay söndü şimdi yine yanıyor. Dayımda vardı Obd li atiker herşeyi sıkıntıydı 1 yıl uğraştı zor düzeltti ama sattı aracı kurtuldu. Kit mtm mesela Brc nin üst versiyonudur tek farkı enjektör ve Obd li olmasıdır o da 2-3 ayda bir yakar mutlaka. Yani montaj önemli ama Obd olayı öyle kesinlikle lamba yaktıracak diye bir kaide yok. Honda'lara fabrika çıkışı Brc takılıyor yani fabrika çıkışı dediğim bayide takıp teslim ediyorlar kimse şikayetçi değil Obd si de yok.

Bu konuda ustanız kiti Obd liye çevirirken Obd liler kesinlikle lamba yakmaz demiş sizde inanmışsınız maalesef. Teleflex de obd li ama çok sıkıntı çıkarıyor bunun tamamen montajla alakası var. Obd nin farkını zaten söylemiştim. Obd olmayan araçta sağlam kalibrasyon gerekir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
arf66    8
arf66

benim de aracımda bazen arıza ışığı yakın hız sabitleyici yanıp sönüyor ama sonra geçiyor lpg den mi kaynaklanıyor yani obd dediğiniz şeyden ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ahmedsahin    0
ahmedsahin

benim de aracımda bazen arıza ışığı yakın hız sabitleyici yanıp sönüyor ama sonra geçiyor lpg den mi kaynaklanıyor yani obd dediğiniz şeyden ?

Bazen yanlış baglantıda yapan da oluyor tabi obd sistem degilse de yapar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş