Jump to content
aliturkmen77

Stabilize yolda sol önden gelen lıkırtı.

Tavsiye Edilen Mesajlar

aliturkmen77    47
aliturkmen77

Merhaba arkadaşlar , Stabilize yolda aracın sol ön tarafından lıkırdı şeklinde ses geliyor, düz asvaltta bu ses yok. ses gelirken direksiyona titreşim vermiyor. Yoldaki çukurflardan geçerken seste bir artış veya başka  extra bir durum olmuyor. Sizce sorun hangi parçada olabilir ve tavsiyeniz nedir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tourist    34
Tourist

Ben bu sorunu z Rod değiştirince çözmüştüm

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Kaliper saplamaları zamanla boşluk yapıyor. O da olabilir. Aracı kaldırıp kaliperi sallayınca farkediliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erhan_41    88
erhan_41

Bence de kaliper olabilir.benim usta ayni dertten muzdarip oldugumda...kaliperi soktu 4 adet saplamayi tornacida oring ile buluşturdu ve ses gitti....maliyet 20tl

erhan_41 / tuzla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    275
İrfan ÖZKAN

Ben bu sorunu z Rod değiştirince çözmüştüm

Kaliper saplamaları zamanla boşluk yapıyor. O da olabilir. Aracı kaldırıp kaliperi sallayınca farkediliyor.

+2779

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aliturkmen77    47
aliturkmen77

Teşekkürler Arkadaşlar , Bayram sonu tamircye bir göstereyim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lokomotif    51
lokomotif

Teşekkürler Arkadaşlar , Bayram sonu tamircye bir göstereyim.

Çözümü ne buldunuz benzer bir sesi bende duyuyorum bazen

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    829
SequentiaL

Yukarıdakilere artı olarak denge çubuğunun lastik takozları

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aliturkmen77    47
aliturkmen77

Geçenlerde uğradım saniyiye , usta baktı ,kaliper dedi. Bu ay 50 bin bakımını yaptırcam , o zaman yapalım dedi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lokomotif    51
lokomotif

Geçenlerde uğradım saniyiye , usta baktı ,kaliper dedi. Bu ay 50 bin bakımını yaptırcam , o zaman yapalım dedi.

Muhtemelen benim de kaliperler... bir baktirayim teşekkurler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mesuttgur    0
mesuttgur

Aynı ses bende de geliyor. Rot balansçıya gittim epey bi kontrol etti sıkıntı yok dedi ama eminim sesin anormal olduğundan ben. Ayrıca bana vites kutusunda da ufak bir boşluk var dedi, direksiyonu sağ sol yapınca az bir boşluk ve sonunda tık tık ses geliyor..

Vakit bulupta subaru servisine gidemiyorumki.. Koskoca ikitelli organize sanayide de subarudan anlayan bir usta bulamadım. Varmı bildiğiniz subaru cu ikitellide?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cozkiris    81
cozkiris

Aynı ses bende de geliyor. Rot balansçıya gittim epey bi kontrol etti sıkıntı yok dedi ama eminim sesin anormal olduğundan ben. Ayrıca bana vites kutusunda da ufak bir boşluk var dedi, direksiyonu sağ sol yapınca az bir boşluk ve sonunda tık tık ses geliyor..

Vakit bulupta subaru servisine gidemiyorumki.. Koskoca ikitelli organize sanayide de subarudan anlayan bir usta bulamadım. Varmı bildiğiniz subaru cu ikitellide?

Subarucu yok ama japoncu var o bölgede tavsiye edebileceğim

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mesuttgur    0
mesuttgur

Subarucu yok ama japoncu var o bölgede tavsiye edebileceğim

Benim mitsubishiyi götürdüğüm bi japoncu duran ustam vardı (japonotomotiv). Subaruya ne kadar hakimdir bilmiyorum ama sende söyle ikinci bi adresim olsun deneme yanılma öğrenirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Halil birol    0
Halil birol

Vites kutusu yazmışsınız ama direksiyon kutusu olabilirmi hocam ayrıca kutuda boşluk varsa lıkırtı tıkırtı yapar stabilizede daha çok yapar tam sağ yada sol dönüş yapın ayağınız frende olsun bi dinleyin tıkırtı artıyorsa dirensiyon kutusudur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cozkiris    81
cozkiris

Benim mitsubishiyi götürdüğüm bi japoncu duran ustam vardı (japonotomotiv). Subaruya ne kadar hakimdir bilmiyorum ama sende söyle ikinci bi adresim olsun deneme yanılma öğrenirim.

Bağcılar san. Sit. 20. Ada (Safran oto) hacı diye tanınır telefon numarasını da verebilirim işinin piridir güzel işçilik çıkartır üzmez giderseniz çağrı yönlendirdi diyebilirsiniz hatırlamayabilir ama :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mesuttgur    0
mesuttgur

Vites kutusu yazmışsınız ama direksiyon kutusu olabilirmi hocam ayrıca kutuda boşluk varsa lıkırtı tıkırtı yapar stabilizede daha çok yapar tam sağ yada sol dönüş yapın ayağınız frende olsun bi dinleyin tıkırtı artıyorsa dirensiyon kutusudur

Direksiyon kutusu evet, ben yanlış yazdım..

Bağcılar san. Sit. 20. Ada (Safran oto) hacı diye tanınır telefon numarasını da verebilirim işinin piridir güzel işçilik çıkartır üzmez giderseniz çağrı yönlendirdi diyebilirsiniz hatırlamayabilir ama :)

Uğrayacağım mutlaka. Teşekkür ederim..  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cozkiris    81
cozkiris

Direksiyon kutusu evet, ben yanlış yazdım..

Uğrayacağım mutlaka. Teşekkür ederim..  :)

Rica ederim özelden telefon numarasını attım gitmeden arayıp tam tarif alabilirsiniz aslında

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
olcaytosun    2
olcaytosun
24.09.2015 at 23:54, erhan_41 :

Bence de kaliper olabilir.benim usta ayni dertten muzdarip oldugumda...kaliperi soktu 4 adet saplamayi tornacida oring ile buluşturdu ve ses gitti....maliyet 20tl

erhan_41 / tuzla

bu işi hangi usta yapacak kime gideyim ses aynı ve ne demek gerekiyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hyuvaci    17
hyuvaci

sol önde bende aynı sıkıntı vardı z rot değişerek çözdüm sorunu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş