Jump to content
CrossTrek

Subaru XV Vialle LPG Uygulaması ve Yakıt Tüketimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

cengisshan    7
cengisshan

Sn. Serkankucuk aracın motor koduyla uygunluk kontrolü yapılmadı.Bu kit daha öncekiler gibi araca özel değil. Aracın kw gücüne göre enjektörleri fark ediyor o kadar. Diğer ayalarını ECU dan kısıtlamasız her şeyine müdahale ederek usta yapıyor. Çok tereddüt ettim ama iyi oldu ve inşallah bundan sonrada iyi olacak.

40 dakika önce, eddy57 :

Cengiz abi bünyamin beyle ben de ayni konuda konustum cok yardimci oldu sagolsun ama taktirmadim siz de ayni yerde mi yaptirdiniz ve nekadara yaptilar.Tesekkur ederim simdiden

Bünyamin beyle aynı yerde yaptırmadım. Vialle'nin distribütörü olan Ankara İvedik org. san.'de Asil Grup Otogaz Montaj Servisine yaptırdım. Orada Zeki Usta var. Bünyamin Beyin dönüşümünü de bayileri olan Tunalı Otomotivde kendisinin yaptığını söyledi ama bilmiyorum. Memnunum kendisinin emeğine sağlık diyorum. 2 gün sürdü fiyat ise nakit 3300 tl, taksitli 3500 TL 9 taksit.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    149
serkankucuk

Teşekkürler Cengiz Bey, fiyat normal geldi bana 1.8 TSI Passat'ın aynı yerde taktıran bi yakınım var, ödediği fiyat biraz daha yüksek.

Vialle'yi Forester 2.5 XT için araştıranlar soranlar olmuş sanırım, Vialle Türkiye distribütörlüğü açıklama yapmış, uygulama yaptığımız boxer motorlu araçlarda sorun yaşadık o yüzden şimdilik Subarulara önermiyoruz diye. 

Bu bilgiyi de bir forumda okumuştum, o yüzden sordum motora uygun mu diye bir kontrol yaptılar mı diye. Benim merak ettiğim acaba 1.6 DIT motora veya 2.0 XT'ye takarız sorun olmaz kesinlikle diyebiliyorlar mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cengisshan    7
cengisshan

Evet TSI vb motorlar atmosferik olmadığı, turbo ve direk enjeksiyonlu oldugu için pahalı 7000 tl falan dediler. TSI motorlarda motorun kendi enjektörü kullanılıyor. Sürekli LPG ile çalışıyor motor. Benim motor 1.6 atmosferik normal motor bu nedenle bu kit ucuz. Bahsettiğiniz motorlar için bir bilgim yok Asilden Zeki ustaya sorabilirsiniz.

IMG_20160413_195650-640x360.jpgIMG_20160413_195836-640x360.jpg

IMG_20160413_195714-640x360.jpg

IMG_20160413_195758-480x853.jpg

IMG_20160413_195827-480x853.jpg

IMG_20160413_195831-640x360.jpg

IMG_20160413_195836-640x360.jpg

IMG_20160413_195853-480x853.jpg

IMG_20160413_195921-480x853.jpg

IMG_20160413_195953-640x360.jpg

IMG_20160413_200003-640x360.jpg

IMG_20160413_200006-640x360.jpg

IMG_20160413_200029-640x360.jpg

IMG_20160413_200136-640x360.jpg

IMG_20160413_195645-640x360.jpg

cengisshan tarafından düzenlendi
metin düzeltme

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serhat01    98
serhat01
Teşekkürler Cengiz Bey, fiyat normal geldi bana 1.8 TSI Passat'ın aynı yerde taktıran bi yakınım var, ödediği fiyat biraz daha yüksek.

Vialle'yi Forester 2.5 XT için araştıranlar soranlar olmuş sanırım, Vialle Türkiye distribütörlüğü açıklama yapmış, uygulama yaptığımız boxer motorlu araçlarda sorun yaşadık o yüzden şimdilik Subarulara önermiyoruz diye. 

Bu bilgiyi de bir forumda okumuştum, o yüzden sordum motora uygun mu diye bir kontrol yaptılar mı diye. Benim merak ettiğim acaba 1.6 DIT motora veya 2.0 XT'ye takarız sorun olmaz kesinlikle diyebiliyorlar mı?

Hocam öyle bir açıklama yok meşhur forester sti var ankarada 06 kor plaka onda var vialle ben imprezama taktırdım çok verimliydi. Sadece küçük hacimli motorlarda geç çalışma sorunu olmuş bi kaç defa o da boxerla alakali değil cruise da denk gelmiş.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    149
serkankucuk
11/22/2012 at 09:59, ilhan keloglu :

selamlar ..

ben aracıma LPG donusumu yaptıracağım zaman bu konuyu/markayı cok arastırmıştım ..

ve sanayide bu markanın satıcısı olan kişilerin yanıt ve yaklaşımlarından çok tatmin olmadığından biraz ileri seviye araştırmaya girişip ,

bu markanın türkiye temsilcisinin TEMSA olduğunu öğrenerek ,

TEMSA firmasında bu ürün grubunun yöneticisi / ürün müdürü ile görüştüm ,

kendilerine subaru forester aracıma bu dönüşümü yaptırmak istediğimi ama piyasa edindiğim bilgi ve yaklaşımlardan ötürü kaygılı olduğumu ileterek ,montaj için bilgi ve tavsiyelerini sorduğum da :

- Vialle LPG kiti boxer motor ile uyum problemleri var yapılan montajlarda hatalar alıyoruz  ve Subaru Boxer motor'lara dönüşüm tavsiye etmiyor..yapmıyoruz !..

yanıtını aldım ..

hakbuki sanayide bu markayı satan kişi :

- abi 3300 TL'ye montajını yaparız hiç sorunsuz kullanırsın demişti !..

yorum ve kararı size bırakarak ,bu tecrübemi paylaşmak istedim ...

sonuç : prins veya teleflex idi..ben prins taktırdım ..

bu konuda okumuştum:

serkankucuk tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
CrossTrek    18
CrossTrek

XT motorlara Vialle uygulaması yapıyorlar fakat DIT motorlara yapılmıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cengisshan    7
cengisshan

13 Nisan 2016 tarihinde Vialle marka  LiquidSİ model likit (sıvı sistem) lpg kit uygulattığım Subaru XV 1.6i 114 Hp / 84 Kw aracımla şu ana kadar (iki gün geçti) şehir içinde (Ankara) %30'u ağır trafikte olmak üzere 170 km yol yaptım. Toplamda 33 lira 43 kuruş lpg tüketimi oldu. Böylece km'de 19,66 kuruş yakıt tüketimi var. Hesaplamamdaki Lpg litre pompa fiyatı 1,89 TL'dir. Benzin tüketimi hemen hemen hiç olmadı diyebilirim. İlk çalıştırmada 1 dakika içerisinde lpg'ye geçiyor. Start-stopta ise 5-10 saniye içinde lpg'ye geçiyor. Lpg uygulatmadan önce yakıt tüketimininin fazla olmasını engellemek için tarafımdan ekstra bir çaba sarfedilerek elde ettiğim benzin tüketimim en az 39 kuruş en fazla 45 kuruş olarak gerçekleşiyordu.  Merak edenler için paylaşmak istedim. 

Ayrıca buradan Bünyamin Bey'e (Kullanıcı Adı:CrossTrek) verdiği destek, kritik bilgi, buradaki paylaşımları, fotoğrafları tavsiyeleri, yardımları için çok ama çok teşekkür ediyorum.  

cengisshan tarafından düzenlendi
Teşekkür ilavesi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sercanlars    1
sercanlars

Degerli forum.uyeleri oncelikle subaru xv bolumunun pasif olmasi beni cok uzdu

2013 cvt subaru xv sahibiyim birkac sorum olacak

Yanbasamak kullanan var mi tavsiye eder mi?lpg konusu cok onemli taktirmadanbi nemeyecehim gibi duruyor karisik yakit 8.4 yazsa da bana inandirici gelmedi daha cok yakiyor gibi dogrusu lpg konusunda boxer in dayanimi nasildir?

Bird e multimedya ekranim dokunmatiginde bazen randimanalamiyorum. Tavsiye edeceginiz bir usta var midir tesekkurler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Bu bölümün pasif olması aslında yeni çıkan bir modelin ne kadar sorunsuz olduğunu gösteriyor.  Ayrıca garanti kapsamında ki çoğu xv sahibi forumu pek kullanmıyor.

Forum daha çok arıza ve keşif amaçlı bilgi alışverişine dayanıyor. Sorununu çözen üyelerde sağolsunlar bir sonraki soruna dek foruma uğramıyor. 

Sizin sorununuza gelirsek yan basamak hakkında bilgim yok. Lpg konusunda ise dayanıklılık açısından  boxer motorun diğer motorlardan bir farkı yok. Fark lpg kullanımı sonrası oluşucak tahribatın boxer motorda daha fazla paraya halledilmesi. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Sorunuzu sormanız ile cevabını almanız arasında 1 saat anca geçmiş. Kaldıki lpg konusunda geçmiş yazılar sürüsüne bereket var. Buna rağmen başka platformlarda forumumuzu ilgisizlik ile eleştirmeniz hiç hoş olmamış.  

Şuna emin olun bizden daha aktif bir forum sitesi bu marka üzerine baska yok.

Ayrıca teknik destek anlamında gerek moderatorler gerekse üyelerimiz,  hem ustalara hemde diğer platformlarda google bilgisi ile cevap yazanlara  taş çıkartacak düzeyde donanimlidir. 

Evet forum olarak sitemizin kullanımı diğer mecralara göre biraz zor bunu kabul ediyoruz. Ama şu unutulmamalıdır ki açılırken emek sarfedilmemis hiç bir grup baki olamaz. Bugün varlar yarın yoklar.

10 saat önce, sercanlars :

Degerli forum.uyeleri oncelikle subaru xv bolumunun pasif olmasi beni cok uzdu

2013 cvt subaru xv sahibiyim birkac sorum olacak

Yanbasamak kullanan var mi tavsiye eder mi?lpg konusu cok onemli taktirmadanbi nemeyecehim gibi duruyor karisik yakit 8.4 yazsa da bana inandirici gelmedi daha cok yakiyor gibi dogrusu lpg konusunda boxer in dayanimi nasildir?

Bird e multimedya ekranim dokunmatiginde bazen randimanalamiyorum. Tavsiye edeceginiz bir usta var midir tesekkurler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sercanlars    1
sercanlars
3 saat önce, nitro37 :

Sorunuzu sormanız ile cevabını almanız arasında 1 saat anca geçmiş. Kaldıki lpg konusunda geçmiş yazılar sürüsüne bereket var. Buna rağmen başka platformlarda forumumuzu ilgisizlik ile eleştirmeniz hiç hoş olmamış.  

Şuna emin olun bizden daha aktif bir forum sitesi bu marka üzerine baska yok.

Ayrıca teknik destek anlamında gerek moderatorler gerekse üyelerimiz,  hem ustalara hemde diğer platformlarda google bilgisi ile cevap yazanlara  taş çıkartacak düzeyde donanimlidir. 

Evet forum olarak sitemizin kullanımı diğer mecralara göre biraz zor bunu kabul ediyoruz. Ama şu unutulmamalıdır ki açılırken emek sarfedilmemis hiç bir grup baki olamaz. Bugün varlar yarın yoklar.

Değerli üye 

ben bu değerlendirmeyi konuların genelini inceleyerek tarihlere bakarak çıkardım. Amacım üzüm yemek bağcı kovmak değil. Ben bundan sonra elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Bu tarZ forumlar paylaştıkça büyür.Ben eski arabamı forumun aktifliğinden ötürü 1 kat daha sevmiştim,

cevaplar için teşekkürler.

aracımı biraz test edince bir değerlendirme yazısı yazayım .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş