Jump to content
CrossTrek

Subaru XV Vialle LPG Uygulaması ve Yakıt Tüketimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

CrossTrek    18
CrossTrek

foruma uzun zamandır giremiyorum.25 mayısta Annemi hakkın rahmetine uğurladık.Yeni yeni kendime geliyorum.Daha önce vialle lpg uygulaması yaptırmaya karar verdiğimi , montaj görüntülerini ve lpg tüketim ve izlenimlerimi paylaşacağımı söylemiştim.Montaj görüntüleri ekte.gerçekten %50 'ye yakın tasarruf sağlıyorum.Resimleri bol tuttum görsel anlamda faydalı olur inşallah.montajı yaptırdığım yeri yazmadım reklam olur mu? diye bilemedim.Umarım faydalı olur.Daha sonra ilk çalışma (benzinde) lpg 'ye geçiş (süre),start stop da lpg'ye geçiş (süre) 5000d/dk ve üzeri lpg de kalıyor mu? benzine mi geçiyor.bunlarla ilgili video paylaşımlarım da olacak umarım faydalı olur.Uygulamayı  Tunalı motorlu araçlar da yaptırdım.mzP75Z.jpg ly7rqk.jpg2kgN5d.jpg2kgN6v.jpgvLE86R.jpgj251am.jpgB0M61p.jpgZVDQaG.jpgly7r8J.jpgN4qgMY.jpgaD5MkB.jpgYlBWzj.jpgDRM6nl.jpggA5Z4R.jpgMyELPQ.jpgQlAZ43.jpgXovLDR.jpgOZq7z0.jpgylMLp0.jpg3aDYlO.jpgaD52NR.jpgGkYojr.jpgWZn1jm.jpgkgkn5q.jpgN4qrja.jpg3aDL8r.jpgRVYkya.jpgpogzvq.jpgkgkBZr.jpgYlBkrl.jpgDRM246.jpg2kg18j.jpgZVDk7Z.jpgly7jOQ.jpgng7MON.jpgvLE5jA.jpgL4aAb0.jpgOZqA8P.jpgGkYRWV.jpgWZnk8N.jpg0kqn39.jpgOZqAjQ.jpgGkYRj6.jpg6k2P07.jpgN4qE3Q.jpgYlBbMA.jpg8bg1kA.jpgEqYJbv.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cihan    232
Cihan

abi hayırlısı olsun.deneyimlerini paylaşman hem bizim,hem de ziyaretçilerimizin faydasına olacaktır.bu arada nerede taktırdığınıda yazabilirsin reklama girmez aksine senin deneyimlerin olumluysa düşünenler için referans bile olacaktır O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Hayrını Gör abi.

Montaj güzel bence. Allah sıkıntısız uzun kilometreler gezmeyi en kısa zamanda amorti etmeyi nasip etsin.

Reklam olmaz nerde yaptırdın bizde bilelim. Lazım olur ileride.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
CrossTrek    18
CrossTrek

sağol Cihan yardımların için gerekten kolaymış.Ama vakit alıyor yüklemesi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
CrossTrek    18
CrossTrek

Özgür çok teşekkür ederim.Sonuçta senin bilgilerinden faydalandık.Hayırla yürüdük hayır görürüz İnşaallah.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sourfang    142
Sourfang

Allah rahmet eylesin Bünyamin bey. Hayrını görün inşallah memnun kalırsınız. Yakıt tüketim sonuçlarınızı ve ne kadara taktırdığınızı yazarsanız seviniriz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
CrossTrek    18
CrossTrek

Allah razı olsun Abdulkadir bey, dostlar sağolsun.Yakıt tüketimi ve diğer konuları da görsel destekleyerek foruma ekleyeceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serhat44    101
Serhat44

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun,  :(

Güzel uygulama yapılmış,  güle güle kullanın , lpg'de ki net tüketimi, performansı  merakla bekliyoruz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Özgür çok teşekkür ederim.Sonuçta senin bilgilerinden faydalandık.Hayırla yürüdük hayır görürüz İnşaallah.

Rica ederim abi ne demek.

Başta söyleyeceğim şeyi atlamışım abi. Allah mekanını cennet etsin annenizin de. Gerçekten zor bir durum. Teselli edemeyiz ateş düştüğü yeri yakar ama Allah kalanlara sabır versin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yalvach    5
yalvach

Allah rahmet eylesin...başınız sağolsun. fiyat bilgisi de alabilir miyiz.

selamlar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    25
ceyhunugur

bunyamın abı başın sagolsun

abı yapılan işçilik çok guzel  bellı edıyor herseyı ustanın aldıgı para hak edılmış ve her seyı sokup oyle montaj yapmış ayrıca butun deldıgı yerlerı sılıp temızlemış sanırım benzın ıle yıkamış on numara ışçilik yapmış hayırlısı olur ınsallah

ama sıda var

zaten xv subaruda en az yakan araç tır lpg ye gerek varmıdır

bunyamın abı yanlış anlama ama arabaya yazık olmuş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
CrossTrek    18
CrossTrek

Dualarınız ve temennileriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Anne bi başka....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
CrossTrek    18
CrossTrek

maliyet 3000TL  idi ama benim montaj yaptıracağım zamanda euro artınca 3250TL' ye maloldu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
CrossTrek    18
CrossTrek

Ceyhun ben Kırklareli'nde oturuyorum ş.içi 12lt/100km yakıyorum.Uzun yol 9-9,4lt/100km.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ilker    1
ilker

Başınız sağolsun mekani cennet olsun allah sizlere sabırlar uzun ömürler sagliklar versin inşallah

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
CrossTrek    18
CrossTrek

Teşekkür ederim İlker bey Allah razı olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    25
ceyhunugur

Bunyamin abi yakit degerlerin hic normal degil ablama gecen sene xv aldim beyaz 2012 model

Sehir ici 8.0 lt sehir disida 6 lt ustune cikmadi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AFFo    7
AFFo

Başınız sağ olsun Bünyamin bey. Mekanı cennet olsun. Annelerin yeri apayrı. 20 sene oldu annemi kaybedeli ama acısı hep aynı, yerinde duruyor. Her zaman aklımızda, dualarımızda. Allah geride kalanlara sağlık, sabır versin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
CrossTrek    18
CrossTrek

Teşekkür ederim Zafer bey Allah razı olsun.Hakkın rahmetine kavuşan tüm annelerimizin mekanı cennet olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sourfang    142
Sourfang

Bünyamin bey naptınız? kaç gördünüz yakıtı?

Şu ilanda

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-bayan-doktordan-4x4-lpg-li-full-modeli-premium-224671038/detay

----

Böyle yazılmış ağzımın suyu aktı

ORTALAMA ŞEHİR DIŞI 8lt , ŞEHİR İÇİ 10 lt LPG YAKIYOR.LPG DEN SONRA 20.000km YAPTIM.LPG BAKIMINIDA YENİ YAPTIRDIM.HİÇ BİR SORUN YAŞAMADIM.LPG TAKTI STEPNE YERİNDE OLDUĞINDAN YER KAYBI OLMAMIŞTIR.BENZİNLİ DE ÇOK EKONOMİKTİR.ŞEHİR İÇİ7.5 lt , ŞEHİR DIŞI 5.5lt DİR.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
CrossTrek    18
CrossTrek

Abdulkadir bey ben ş.içi lpg 13,2lt ş.dışı sakin kullanım 8-8,2.Otoyolda 150km ve üstü hızla seyahat edeyorum 10,4lt yakıyorum ilk denemelerimde.Ama ilandaki arkadaş büyükşehirde yaşıyorsa ş.içi tabiki düşük olur.Ben ş.içi ev-iş arası 2-2,5km yol gidiyorum.Tabiki aracın ısındıktan sonra lpg ye geçme derdi yok (vialle liquid si) ama hız en fazla 50km/h.Ağustos ayında aracın 1.yıl bakımını yaptırıp uzun yol seyahatlerim olacak.O zamanda paylaşırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cengisshan    7
cengisshan

Bünyamin Bey Merhaba, aynı araçtan bende de var son durum nedir? lpg kitinizin uyumu iyi mi? geçen süre zarfında sorun yaşadınız mı? bazıları subap probleminden bahsediyor. Sizin yaptırdığınız yere yaptırabilir miyim? size özeldende mesaj attım. 

Murat - Makine Teknikeri

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cengisshan    7
cengisshan

Merhabalar Vialle liquidsi sıvı sistem lpg yi XV aracıma uygulattım ilk 75 km lik izlenimlerim çok iyi tüketimi paylaşırım. Bu arada Zeki ustaya emekleri için teşekkür ediyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    149
serkankucuk

Sistemi takmadan önce aracın motor koduyla uygunluk kontrolü yapıyorlar değil mi? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eddy57    7
eddy57

Cengiz abi bünyamin beyle ben de ayni konuda konustum cok yardimci oldu sagolsun ama taktirmadim siz de ayni yerde mi yaptirdiniz ve nekadara yaptilar.Tesekkur ederim simdiden

eddy57 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş