Jump to content
İlhan

Dünyanın İlk Şişirilebilir Portatif Bisiklet Taşıyıcısı

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan    761
İlhan

Forumda sayılı bir kaç bisiklet tutkunundan birisiyimdir herhalde. Benim kendi aracımda tavan bisiklet taşıyıcısı var.

Ama forumda hem görüntü hem bütçe açısından cesaret edemeyenleriniz vardır büyük ihtimal.

Belki bu paylaşacağım ürün bir nebze iş görür. Ağustos 2015 ten itibaren satışa çıkacağı belirtilmiş ama. Belki başka kanallar aracılığı ile daha önce tedarik edilebilir.

O kaba saba, kullanışsız bisiklet taşıma aparatlarına elveda deyin. TrunkMonkey dünyanın ilkşişirilebilir portatif bisiklet taşıyıcısını üretti. Bütün araç ve bisiklet tiplerine uyumlu olan bu harika bisiklet taşıyıcısı şişirilebilir yapısı ile her yere uyum sağlayabiliyor. Kullanmayacağınız zamanlar basitçe havasını indirin ve ister bisikletiniz üzerinde, isterseniz arabanızın bagajında yer kaplamadan taşıyın. Halihazırda piyasada bulunan, araç üstü veya bagaj arkası bisiklet taşıyıcılarını kullananlar, montaj işleminin ve bisikletleri yerleştirip almanın ne kadar vakit aldığını ve can sıktığını bilirler. Süper hafif yapısı ve minimalist tasarımı ile TrunkMonkey gittiğiniz her yere bisikletinizi de götürebilme şansını size sunuyor. Bisikletinizi aldıktan sonra havasını indirip bagajınıza koyun ve hepsi bu. Yazının sonundaki tanıtım videosunu mutlaka izleyin. Halen bir kickstarter kampanyası olarak devam eden TrunkMonkey'e ön-sipariş ile avantajlı fiyatlar sahip olmak isterseniz $125 gibi fiyatla, geç kalırsanız $150 gibi bir fiyatla başa çıkmanız gerekiyor. Dağıtımlar ise Ağustos 2015 tarihinde başlayacak. Satın almak ve ayrıntılı bilgi içintıklayın.

JY0Lqn.jpg

GYdnP3.jpg

62oRr9.jpg

RYWy1n.jpg

a5Vqdg.jpg

Bu da tanıtım videosu.

https://www.kickstarter.com/projects/trunkmonkey/trunkmonkey-your-inflatable-bike-carrying-companio?ref=video

Umarım bu paylaşım bir nebzede olsa, bisiklet kullanmaya teşvik edici olur. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

Bu da fikir vermesi açısından benim kullanmakta olduğum tavan bisikletliğim.

ZD8Nz0.jpg

ogbQNo.jpg

7klmdv.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    68
ceyhunugur

ılk sıstem guzelmış  fıyatta gayet makul keske bunu alsaydım

ıkıncısı cok sıkıntılı yukseklıkten dolayı cogu yere gıremıyorsunuz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

ılk sıstem guzelmış  fıyatta gayet makul keske bunu alsaydım

ıkıncısı cok sıkıntılı yukseklıkten dolayı cogu yere gıremıyorsunuz

Tavanda Bisikletle nereye girmeyi düşünüyorsunuz ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

Buda benim ikinci kara guzum. :)

4gEmvG.jpg

zA6R7j.jpg

Forumda var mı başka bisiklet tutkunu ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

Arka tarafa bisiklet bağlamak çok sağlıklı olmayabiliyor. Bende bayağı bir araştırarak, tavan için olanına karar vermiştim.

Bagaj için yaşanan sorunları şu şekilde sıralayabilirim.

Bisiklet bagaj kapağını ve tamponu çizme ihtimali çok yüksekmiş. Kullananların çoğu çizikten şikayetçi.

Bisiklet sağdan ve soldan taştığı için. Dar sokaklarda, yada sıkışık trafiklerde sorun yaratabiliyormuş. Yan tarafta ki araçların aynasına çarpabiliyormuş, bisikletin ön yada arka tekerleği.

Arkadaki seyir halinde ki otomobil, mesafeyi ayarlayamayıp bagada ki bisiklete çarpabiliyormuş. Hem bisiklet hem otomobil hasar alabiliyormuş.

Bisiklet bagajdayken hiç bir şekilde bagajı kullanamıyorsunuz. Bagajdan bir şey lazım oldu, bisikleti sökmek zorunda kalıyorsunuz. Allah göstermesin lastiğiniz patladı, önce bisikletleri söküp indirmeniz gerekiyor.

Seyir halindeyken, tavanda ki bisikletlikten daha çok ses çıkarıyor ve titreşim yapıyor.

Tavanda ki bisikletliğinde zorlukları var. En başta alçak yerlere giremiyorsunuz, kapalı otopark gibi. Ama bisiklet olunca da kişinin kapalı otoparkta işi olmuyor. En azından bu güne kadar benim olmadı. Tavan bisikletliği anahtarlı kilitli bir mekanizması var. Bisikleti orta demirinden sabitleyerek kilitliyorsunuz. Çalınma ihtimali çok ama çok zayıf o şekilde iken.

Aklıma gelenleri elimden geldiğince paylaşmaya çalıştım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

İlhan Abi güzel icatmış bu dediğin. Ama ben internette çok güzel katlanabilen bisikletler gördüm.

Bu da gayet güzel bir icatmış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    518
RSBurak

Şu an yaşadığımız yer çok tepelik olduğu için bisiklet kullanmak baya zor 1999 da bir bisiklet almışlardı bana çok fazla km yaptım onunla hala duruyor ön tekerleği hala orjinal bende bisiklet sevenlerdenim ama şu an ki durumda fırsat bulamıyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ilker    1
ilker

4gEmvG.jpg

zA6R7j.jpg

Ben varim;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

İlhan Abi güzel icatmış bu dediğin. Ama ben internette çok güzel katlanabilen bisikletler gördüm.

Bu da gayet güzel bir icatmış.

Katlanır bisikletler arasında, ülkemizde en çok satılan model bu.

OqGy55.jpg

Ama bu bisiklet çok komik geliyor bana. Küçücük lastikler up uzun bir sele ve direksiyon demiri. Tepesinde kocaman adamlar. :D Çocuk bisikletine binmiş gibi oluyor insan. Birde çok efor harcıyorsunuz haliyle bunda.

Diğer yanda daha üllkemizde rastlamadığım katlanabilir dağ bisikleti olarak, şu model var.

4gEG3Q.jpg

Amazon.com'da 390 Euro'dan başlıyor...Genelde Almanya'da bu tip bisikletlerin olduğu söyleniliyor. Ama fiyatları oldukça yüksek. Türkiye'de de bu tip katlanır bisiklet yok gibi. Varsa da fiyatı yüksektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fores    37
Fores

Selamlar,

Bende dağ bisikletçisiyim, modifiyeli trek kullanıyorum. Bu ürünü arkadaşım gösterdi, fikir süper umarım kullanışlı ve fiyatı makul olur da kullanırız.

Bagajda taşımak hakikaten sıkıntılı Forester için tavan taşıma aparatı düşünüyordum ama araç yüksek olduğu için bisikleti nasıl kaldırıp oraya sabitlerim bilemiyorum 174cm boyundayım:)

Dahon bisikletler çok güzel katlanırlar da, kullanımları da çok rahat.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

Selamlar,

Bende dağ bisikletçisiyim, modifiyeli trek kullanıyorum. Bu ürünü arkadaşım gösterdi, fikir süper umarım kullanışlı ve fiyatı makul olur da kullanırız.

Bagajda taşımak hakikaten sıkıntılı Forester için tavan taşıma aparatı düşünüyordum ama araç yüksek olduğu için bisikleti nasıl kaldırıp oraya sabitlerim bilemiyorum 174cm boyundayım:)

Dahon bisikletler çok güzel katlanırlar da, kullanımları da çok rahat.

Dışarıdan yüklemesi zormuş gibi görünse de çok zor değil aslında. Aracımın bagajında her daim 1 tane İkea taburesi bulunduruyorum. :)

Benim boyda 1,70 cm

XvaEVD.jpg

Taburenin iç kısmınıda organizer gibi kullanıyorum. Bisiklet kaskım, eledivenim, bandana vs. malzemeleri koyuyorum. Böylelikle gereksiz yer işgal etmemiş oluyor.

İlk zamanlar birazcık zorlanıyorsunuz. Ama alıştıktan sonra inanın bir bisikleti yükleyip ön, arka tekerlekleri sabitlemek. Ve orta demiri bağlayarak kilitlemek 5 dakikanızı almıyor. Benim bisikletim birde hafif sayılır. Kızımın bisikleti daha ufak olmasına rağmen daha ağır. Onun bisikletini daha zor yüklüyorum.

Yüklerken ağırlığı dengeleyerek, bisikletin ön teker ve arka teker demirlerinde tutup kaldırdığınızda çok ama çok kolay oluyor. Daha dün akşam Maltepe sahilinde bisiklete bindik kızımla. Geri dönerken otoparkta bir başka ailede bisikletlerini yüklemeye yeni başlamışlardı. Vw Tiguan aracının bagaj arkası bisikletliğine 2 adet bisikletlik yüklemeye çalışıyordu.

İnanın ondan önce yükledim ve hareket ettim. Araca bindiğimde adam şaşkın ve tuhaf gözle benim araca bakıyordu. :) Ben giderken o halen sağlamlaştırmaya çalışıp, aracına değip değmediğini kontrol ediyordu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fores    37
Fores

böyle bi yükselti işime yarayabilir :) aracı yıkadığımda tavanını silemiyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

böyle bi yükselti işime yarayabilir :) aracı yıkadığımda tavanını silemiyorum :)

Vallahi benim bagaj 430 Litre. Sizin bagaj benim araçtan daha geniş, ferah ve daha kullanışlıdır.

Kesinlikle tavsiye ederim. Hem çok kullanışlı, hem çok pratik. İç kısmını da benim gibi organizer olarak kullabilirsiniz. ::)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Katlanır bisikletler arasında, ülkemizde en çok satılan model bu.

OqGy55.jpg

Ama bu bisiklet çok komik geliyor bana. Küçücük lastikler up uzun bir sele ve direksiyon demiri. Tepesinde kocaman adamlar. :D Çocuk bisikletine binmiş gibi oluyor insan. Birde çok efor harcıyorsunuz haliyle bunda.

Diğer yanda daha üllkemizde rastlamadığım katlanabilir dağ bisikleti olarak, şu model var.

4gEG3Q.jpg

Amazon.com'da 390 Euro'dan başlıyor...Genelde Almanya'da bu tip bisikletlerin olduğu söyleniliyor. Ama fiyatları oldukça yüksek. Türkiye'de de bu tip katlanır bisiklet yok gibi. Varsa da fiyatı yüksektir.

Abi ilk bisiklet eski Pinokyo lar gibi.

Ikincisi çok güzel ama işte 390 x2 € yu bisiklete Gömdürmez bizim hatun :) neyse çocukluğum geldi aklıma hiç bisikletim olmadı maalesef.

O zamanlar üç dört marka vardı. çocuk bisikleti iki markaydı BMX ve Pinokyo BMX çiler biraz serseriydi bizim orada. Pinokyo cular daha terbiyeli ev hapsiyle büyüyen ebeveyn kontrolünde bisiklete binen bir tur binmek için babasından abisinden izin aldığımız tiplerdi :)

Büyük bisikletleri de Bianchi ve Bisan dı. Bisanlara emekliler ve esnaf taifesi binerdi yine Bianchi kullananlar daha free serseri tiplerdi.

Zaten biri birinin büyük versiyonu gibi. BMX Büyüyünce Bianchi

Pinokyo Büyüyünce Bisan oluyormuş :)

Birde Yüzyıl'ın esprisini yapmazsam içimde kalır. "Tüm bisikletlere bindim Bi Sana binemedim " derdik ergen esprisi işte :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    68
ceyhunugur

decatlon magazalarında var bu bısıkletlerden ıstanbulda metrolarda goruyorum gayet kullanışlı ama fıyatına bırsey dıyemeyecgım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ilker    1
ilker

Katlanabilir dag bisikletine sicak bakmiyorum normal kadrolarin bile arazide kirildigini gorunce bu mantikli gelmiyor bana

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fores    37
Fores

Katlanabilir dag bisikletine sicak bakmiyorum normal kadrolarin bile arazide kirildigini gorunce bu mantikli gelmiyor bana

Günaydın; katlanabilir bisikletler dağ bisikleti değildir, sıradan patika yolda dahi zorlanırlar. Katlanabilir bisikletler genelde şehir içinde kısa mesafede kullanılır, aynı zamanda yat bisikleti olarak geçer.

Ben dağ bisikletimde merdivenden kaldırımdan vb yerlerden atlarken bir katlanabilir bisiklet kataloğunda hiç bir yerden atlamayın yazar :)

Kullanım amaçları tamamen farklıdır.

Dağ bisikletlerinin arazide kırılması, çatlaması, deforme olması biraz hafiflik ile orantılı ve küçük kadro kullamak ile alakalı (küçük kadro arazi kabiliyetini arttırır. )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

decatlon magazalarında var bu bısıkletlerden ıstanbulda metrolarda goruyorum gayet kullanışlı ama fıyatına bırsey dıyemeyecgım

Benim bisikletimde Decathlon ürünü. Sahibinden.com’dan 2.el olarak satın almıştım. Çok yeni ve çok temiz kullanılmış bir bisiklet.  Şu an ki mağaza fiyatı 700 lira iken ben 350 Liraya aldım. Yanında kask ve kilitle birlikte. Ve ilave bisiklette arkada lastiklerde reflektörler, zil, mataralık vs. ile aldım.

Decathlon her türlü spor malzemeleri konusunda hem çok çeşiti var. Hemde alternatif fiyat politikaları var. Şansıma evimin çok yakınına açıldı. Periyodik bisiklet bakım servisleride var. En yakın zamanda gitmem lazım bakıma. :D

Aracın arkasında, tavanında taşımak istemeyenler için bir alternatif olarak yapılmış. Sert arazi koşullarına bencede uygun değildir.  Ama dediğim gibi tamamen bir ayrı Pazar yaratabilmek katlanabilir bisiklet.

Günaydın; katlanabilir bisikletler dağ bisikleti değildir, sıradan patika yolda dahi zorlanırlar. Katlanabilir bisikletler genelde şehir içinde kısa mesafede kullanılır, aynı zamanda yat bisikleti olarak geçer.

Ben dağ bisikletimde merdivenden kaldırımdan vb yerlerden atlarken bir katlanabilir bisiklet kataloğunda hiç bir yerden atlamayın yazar :)

Kullanım amaçları tamamen farklıdır.

Dağ bisikletlerinin arazide kırılması, çatlaması, deforme olması biraz hafiflik ile orantılı ve küçük kadro kullamak ile alakalı (küçük kadro arazi kabiliyetini arttırır. )

Sadece katlanabilir bisikletler değil. Günümüzde piyasada bir çok dağ bisikleti adı altında satılan ürünler bile aslında dağ bisikleti değil.  Piyasada o kadar çok Çin işi bisiklet var ki.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fores    37
Fores

Bu kırılma olayı tamamen birleştirme teknolojisi ve tasarım ile alakalı. Örneğin Kron-sedona vb muadil markalarda 7005 serisi alümünyüm kullanıyor, giant, trek, vb markalarda, ürün aynı ama yapılan proses ve birleştirme teknolojisi farklı olduğu için sağlam rijit kadrolar çıkıyor.

Subaru benim araştırmalarıma okumalarıma göre birleştirme teknolojilerini kullanma konusunda çok çok ileri, hemen hemen dünyanın en rijit şaselerini ürettiği söyleniyor :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fores    37
Fores

4gEmvG.jpg

zA6R7j.jpg

Bisikletiniz ile araziye çıkıyor musunuz ??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

Bu kırılma olayı tamamen birleştirme teknolojisi ve tasarım ile alakalı. Örneğin Kron-sedona vb muadil markalarda 7005 serisi alümünyüm kullanıyor, giant, trek, vb markalarda, ürün aynı ama yapılan proses ve birleştirme teknolojisi farklı olduğu için sağlam rijit kadrolar çıkıyor.

Subaru benim araştırmalarıma okumalarıma göre birleştirme teknolojilerini kullanma konusunda çok çok ileri, hemen hemen dünyanın en rijit şaselerini ürettiği söyleniyor :)

Subaru Forester bildiğim kadarıyla da kendi sınıfında dünyanın en güvenli kafesine sahip otomobil. Bu güvenlikte bahsetmiş olduğunuz birleştirme teknojilerinin büyük katkısı olsa gerek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    564
emre-sti

şase deki alaşım da önemli etken, Subaru ve Volvo bu konuda en iyiler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fores    37
Fores

alaşım önemli ama aynı alaşımı yazık edenler de var :)

burada birleştirme teknolojisi, ısıl işlem ve arge püf noktalar

ilhan bey sele çok aşağıda değil mi? bu şekilde mi biniyorsunuz ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

alaşım önemli ama aynı alaşımı yazık edenler de var :)

burada birleştirme teknolojisi, ısıl işlem ve arge püf noktalar

ilhan bey sele çok aşağıda değil mi? bu şekilde mi biniyorsunuz ?

Şehir içinde biraz daha yüksek konumda kullanıyorum. Ama bu fotoğrafta ki mekanın olduğu yerlerin birisinde eşim kullandığı için alçaltmışımdır. Diğeri deniz manzaralı (Antalya - Adrasan) mekan dağ, taş, mıcır ve toprak yol olduğundan alçalttım. Bu tip yollarda daha güvenli sürüş sağlıyorum. Yani yükseltilmiş hali bile size alçak gelebilir. :D

Birde benim boy aman aman değil 1.69 - 1.70 boy var...birde bacaklarda çok uzun değil. Öyle ki aldığım her pantolonun paçasını yaptırım. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş