Jump to content
paloschi06

2009 Subaru Forester Süspansiyondan Kaynaklı Rahatsızlık

Tavsiye Edilen Mesajlar

paloschi06    0
paloschi06

Arkadaşlar merhabalar. Forumda ilk mesajım olacak. Aracı bilen ve tanıyan arkadaşların yardımları olur idye düşünüyorum. Yaklaşık 3 ay kadar önce büyük hevesle 2009 kasa Forester aldım ve sorunsuz kullanmaktayım. Araç bi çok konuda beni tatmin etse de diğer araçlarda da aynı durum söz konusumu bilemiyorum ama genel sürüş konforu çokta tat vermedi bana. Çukur vb bozuk yol şartlarında çok fazla rahatsız ediyor ve sürüş keyfini azaltıyor. İçeri ses verdiği gibi süspansiyon sistemindenmi kaynaklıdır bilemiyorum baya sarsıntılı oluyor. Aracı alırken Ankara Argos Subaruda baktırdım, amortisörlerde sorun olmadığını biliyorum. Rotları orda yeni değiştirdim yine de pek bi faydası olmadı. Sizin araçlarınızda da aynı durum söz konusumudur, bu durumun sebebi ne olabilir ve nasıl bir çözüm önerirsiniz? Çok teşekkür ediyorum şimdiden vereceğiniz yanıtlar için.

nitro37 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

japon araçları çukurlarda genelde gürültüdür, z rot(askı rotlar) değişti ise viraz demiri çubuklarına bakmakta fayda var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
paloschi06    0
paloschi06

Bazı mesajlarda aracın son derece konforlu olduğundan ve yoldaki bozuklukları içeri hissettirmeden yolculuk yapıldığından bahsedilmiş. Ben Çankayada oturuyorum, adı Çankaya ama bizim oraların yollarını bilen bilir, çok bakımsız ve her tarafı delik ve yamadan ibarettir. Bu yollarda gerçekten özellikle arkada oturanlar olmak üzere genel olarak sert geliyor araç süspansiyonu. Lastik 215 65 16 ebatında. Normalde 32-34 arası basardım basıncı, bunda 30 basıyorum yine çok sert. Daha önce Forester kullanmışlığım olmadığından benim aracımdaki konfor düşüklüğü durumu genel olarak sizin araçlarınızda da varmıdır yoksa benim araç genel bi operasyon mu geçirmesi lazım çok merak ediyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

45 yanak lastik ile yerdeb yüksekliği 14cm olan Legacy kullanıyorum beni tahmin edin... Şahinimiz var birde çukurlarda daha rahat geçiyor LEgacyden legacy çok sert kalıyor ama frkı uzun yolda belli oluyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yigitesas    0
yigitesas
‎2‎.‎02‎.‎2015 at 10:40, paloschi06 :

Arkadaşlar merhabalar. Forumda ilk mesajım olacak. Aracı bilen ve tanıyan arkadaşların yardımları olur idye düşünüyorum. Yaklaşık 3 ay kadar önce büyük hevesle 2009 kasa Forester aldım ve sorunsuz kullanmaktayım. Araç bi çok konuda beni tatmin etse de diğer araçlarda da aynı durum söz konusumu bilemiyorum ama genel sürüş konforu çokta tat vermedi bana. Çukur vb bozuk yol şartlarında çok fazla rahatsız ediyor ve sürüş keyfini azaltıyor. İçeri ses verdiği gibi süspansiyon sistemindenmi kaynaklıdır bilemiyorum baya sarsıntılı oluyor. Aracı alırken Ankara Argos Subaruda baktırdım, amortisörlerde sorun olmadığını biliyorum. Rotları orda yeni değiştirdim yine de pek bi faydası olmadı. Sizin araçlarınızda da aynı durum söz konusumudur, bu durumun sebebi ne olabilir ve nasıl bir çözüm önerirsiniz? Çok teşekkür ediyorum şimdiden vereceğiniz yanıtlar için.

Merhaba,

Henüz çok yeni 2009 model Forester sahibi oldum. Hislerime 4 yıl önceden tercüman olmuşsunuz. Arabaya alıştıktan sonra ilk olarak aracın bilmediğim sürüş modları mı var veya  süspansiyonunda sorun olan bir arabamı aldım gibi düşünceler hasıl oldu.

Konuyla ilgili güncel gelişme veya bilgiler varsa çok sevinirim.

Selamlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ŞafakÖzkan    17
ŞafakÖzkan

bu biraz aracın yalıtımıyla alakalı. özellikle davlumbaz içlerinde yalıtım olmayabiliyor. Forester davlumbaz içlerinde sadece pütür kullanılmış. önceki aracınızı merak ettim?
forester almadan önce bende volvo xc70 vardı ve foresterden daha eski model. amortisöründe sıkıntı olmasına rağmen  içeri hiç ses almıyordu. çamurluk içlerinde mükemmel yalıtım yapılmıştı. aynı durum outback tede geçerli yalıtımı harika. Demem odur ki segment farkı :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş