Jump to content
tolgabin

Subaru Impreza 1.5 AWD HB AT İle İlgili Görüşler.

Tavsiye Edilen Mesajlar

tolgabin    0
tolgabin

Merhaba arkadaşlar.

yaklaşık 6 ay önce impreza aldım. Alırken biraz araştırma yaptım şimdi araçla ilgili görüşlerimi burada paylaşmak istedim.

ilk olarak ben alırken daha çok eşim kullanacağı için otomatik araç araken karşıma bu araç çıktı. İlk başta sorduğum herkes aman bulaşma dedi :)

Aslında focus corolla gibi araçlara bakarken imprezaların fiyatlarının uygunluğu ve japon araçlarına güvenimden dolayı düşünmeden aldım.

ilk olarak artılarından bahsedeyim.

fiyatına göre donanım olarak gayet dolu, iç malzeme kalitesi gayet iyi.

4 çeker kış şartlarında büyük avantaj.

İstanbuldaki Karda millet yolda kıvranırken güle güle yanlarından gitmek çok zevkli:)

eksiler: hem otomatik hem 4 çeker olmasından dolayı fazla performans beklemeyin.

Şehir içinde fazla sorun olmasada uzun yolda rampalarda sürekli arabayı yüksek devirlerde kullanmak gerekiyor.(önceki arabam 98 accord 2.0)

Tabi motor sesinin keyif verdiğini söylemem gerek :)

bagaj hacmi benim gibi çocuklu aileler için biraz küçük ama neyseki artık evin 2. arabası bu sorun kalmadı.

önceden hiç aklımda olmamasına rağmen imprezadan sonra fanatik subarucu oldum ve 2. arabayı almadan legacy veya forester uzun süre aradım:)

tek pişmanlığım( ikinci elde fazla yok ama) 2.0 almamak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Performans ı bekleyip beklememe konusu çok göreceli. Accord dan sonra kesmez ama clio dan sonra bayağı iyi. Ancak beklenti yine de yüksek olmamalı. Subaru ve 1.5 cc turbosuz araç kavramı bir araya gelince insan düşünmeli. Ayrıca gayet tip olarak ben aile arabasıyım uçacak halim yok ama yolda da bırakmam o awd nin hakkını veririm diyen bir araç. Özellikle de aşırı dik yokuşlarda durunca bunun gibi kolay kalkabilecek araç sayısı bir elin parmaklarını geçmez imkanı yok.

Artı 100 bin TL lik araçlar karda Kışta tırmalarken siz gülüp geçersiniz o çok ayrı bir keyif.

Yol tutuşta ise sizi geçen araçları virajlarda tınmadan sollarsınız o Apayrı bir olay.

Yakıt olarak da üzmeyen bir araç. Hele de otomatik çok yakar dörtçeker içer gibi söylemlerin asılsızlığının ispatıdır bu araç.

Aman bulaşma diyenlerin bir zaman sonra bana da böyle bir şey bulsana ya da bunu bana satsana gibi sözleri de o atıp tutarken subaruyu hiç bilmediklerini gösterir.

Kasko yok muska var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tolgabin    0
tolgabin

çok yüksek performans beklentim yok ama anlatmak isteğim sıkıntı uzun yolda oluyor.

arabayı hız sabitleyicide 110'a sabitleyip giderken biraz rampaya gelince hızı korumak için 1 veya 2 vites küçültüp araba bağırmaya başlıyor:)

her seferinde eşim niye arabayı bağırtıyorsun dediğnde ben değil araba yapıyor demek zorunda kalıyorum:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Yokuşlarda öyle olunca önce gaz ver sonra bırak araba devri düzeltip bağırmayı bırakıyor.

Benim araçta mesela turboyu açıyor 4000 devire sonra 3000 e sonra 2500 e indiriyor kendi kendine.

Tabi bu bir miktar sarsıntılı oluyor.

Anca ben hız sabitleyici kullanmada in gaz verirsem dip gazla turboyu açmıyor kendiliğinden ben bastıkça gidiyor. Böylece sıkıntı olmuyor.

Yokuşta cruise u kapatıp sport moda alın rahat edersiniz.

Kasko yok muska var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yabani    62
yabani

Anladığım kadarıyla 1.5 ile 2.0 arasında yakıtsal bir fark yok (sakin kullanımda) fakat elbette güç farkı mevcut. Tolga Bey'in dediği gibi uzun yolda, uzun yokuşlarda motorun gücü hızı korumaya yetmiyor, vites küçültüyor hatta bazen (nadiren) vites küçültse dahi o hıza ulaşamıyor ve cruise'dan kendiliğinden çıkıyor. Bende önceki aracımla kıyaslıyorum fakat bu doğru değil, farklı araçlar ve farklı artıları eksileri var.

Araç dört çeker ve otomatik ama sakin kullanımda 1.6 ön çekişli bir otomatik kadar yakıyor, dört çeker kısmı da artısı oluyor. Atak olmadığı kesin ama arka koltuğuna çocuğumu oturtabileceğim bir araba.

Ben bir sonraki aracımın kararını da verdim :D 2.0 legacy olacak (inşallah)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tolgabin    0
tolgabin

zaten alışana kadar o sorunu yaşadım şimdi yokuşlarda dediğin gibi genelde cruise'u kapatıp sport'a yada manuele alıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş