Jump to content
static

Legacy V vs Legacy IV ? (2009-2010)

Tavsiye Edilen Mesajlar

static    76
static

Arkadaşlar iki kasa arasindaki temel farklar, ustunlukler, artilar ve eksiler nelerdir?

Kullanan ve tecrube eden arkadaslardan yorumlarini almak istiyorum. 

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
static    76
static

Sanırım bu aracları kullanan yada yorum yapacak tecrübesi olan kimse yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
r@lph    9
r@lph

Herkes her an müsait ve burada olamayabilir,  biraz sabır.  8)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
static    76
static

Haklısın uyarın için tesekkurler. Fakat konu güncelden düşecek kaybolacak diye hatırlatma yaptım.  :unsure:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cihan    232
Cihan

selim'cim ikisinide kullanan kaç kişi vardır ki forumda ??? yapılabilecek tek şey ikisini de sırayla kullanan değil ayrı ayrı o modelleri kullanan kişileri konularını,yorumlarını okuyup fikir yürütmek  ???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
engin67    3
engin67

Tr ye gelmis son kasa ve bir oncekini mi soruyorsun ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
static    76
static

selim'cim ikisinide kullanan kaç kişi vardır ki forumda ??? yapılabilecek tek şey ikisini de sırayla kullanan değil ayrı ayrı o modelleri kullanan kişileri konularını,yorumlarını okuyup fikir yürütmek  ???

Mutlaka öyle o yüzden bu konuyu açmak istedim. Zaten piyasada cok fazla olan bir araçta değil. Sanırım formda da cok fazla kullanıcısı yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
static    76
static

Tr ye gelmis son kasa ve bir oncekini mi soruyorsun ?

Evet legacy IV ün makyajlısı ve legacy V.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
static    76
static

Legacy V'i engin abi kullandı  :)

O zaman yorumları ondan bekleyelim. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
engin67    3
engin67

Toplamda 300 km :) digerini kullanmadigim icin karsilastirma acisindan bisey diyemem.Haa ben her zaman derim yeni her zaman yenidir.Ben frenlerini cok begenmistim,agir bi arac olmasina ragmen hizlanmasi cok guzeldi.Koltuklarda birak isitmayi sogutma bile vardi :) El freni o bildigimiz koca cubuk degilde kucucuk bi dugme, bulana kadar canim cikti.Netekim sol serit digerlerine hep kapaliydi kullandigim muddetce :) Osman arkadadim var burda xv sahibi,abi bi kalkalim dedi isiklarda kalktik mesafe kisaydi ama legacy ustunlugunu gosterdi tabiiki.O fiyatlara bu araba inanin bedavadan biraz pahali, muadili araclarin cok altina alinabiliyor,ustelik muadili dediklerimde 2 ceker 2 iter..Arkadasima cok israr etmrme ragmen satmasina mani olamadim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
static    76
static

Toplamda 300 km :) digerini kullanmadigim icin karsilastirma acisindan bisey diyemem.Haa ben her zaman derim yeni her zaman yenidir.Ben frenlerini cok begenmistim,agir bi arac olmasina ragmen hizlanmasi cok guzeldi.Koltuklarda birak isitmayi sogutma bile vardi :) El freni o bildigimiz koca cubuk degilde kucucuk bi dugme, bulana kadar canim cikti.Netekim sol serit digerlerine hep kapaliydi kullandigim muddetce :) Osman arkadadim var burda xv sahibi,abi bi kalkalim dedi isiklarda kalktik mesafe kisaydi ama legacy ustunlugunu gosterdi tabiiki.O fiyatlara bu araba inanin bedavadan biraz pahali, muadili araclarin cok altina alinabiliyor,ustelik muadili dediklerimde 2 ceker 2 iter..Arkadasima cok israr etmrme ragmen satmasina mani olamadim..

Aslında bircok seyi genel olarak özetlemşsin abi. :) Benimde aklımdan gecen durum yeni her zaman yenidir. Teknolojik olarak zaten konusmaya gerek yok. & ileri şanzıman buna ek olarak esp gibi standart olması gereken donanımlar.

Benim sadece duyduğum aracın direksiyonuyla ilgili bazı sıkıntıların olduğuydu ve diğer kasaya göre biraz daha ağır kaldığı söyleniyor. Ama teknik verilerine baktığınızda arac diğer kasadan cok farklı speclere sahip değil. Üstüne arac 6 ileri.

Sanırım aracın iç hacmide diğer kasaya göre daha geniş. Motor ve diğer yürür aksam gibi detaylardan zaten bahsetmeye gerek yok. Koltuk soğutmadan bahsetmişsin, bu her modelde standart değil sanırım, ısıtmanın aksine... Fayda fiyata gelirsek zaten bu cok acık ortada o fiyatlara alınabilecek bu modeldeki bi arac direk 2 katından fazla. Aslında en cok cvt şanzımanın performansa etkisini merak ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
engin67    3
engin67

Direksiyonu soylemeyi unuttum iyi hatirlattin,capi kucuk oldugu icin yada benim eski leg den kucuk oldugundandir daha sportif bir kullanimi var bence,inan kendimi sti kullaniyor gibi hissetmistim :) ,ayrica vites gecislerini hissetmedim. Hayatimda ilk kez otomatik kullandim ve cok keyif aldim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
engin67    3
engin67

Ha unutmadan eski uyelerimizden mtutun bu iki aracin cok guzel bir karsilastirmasini yapmisti ama nerde hangi konuda bilmiyorum bi arastir bakalim site ici arama motorundan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozman    0
ozman

Merhabalar

2011 modelini yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Bir önceki jenerasyonu kullanmadım birkaç kez yakından inceledim.

Açıkçası aracı alırken hep başka marka modellerle kıyasladım yani aracın kendisiyle kıyaslamadım hiç :) o yüzden o fiyatlarda diğer markalara göre çok fark oldugu için

tercih ettim. çok yüzeysel olarak gördüğüm farkları yazayım. en büyük fark şüphesiz tasarım. IV gen. daha sportif ve bence daha güzel bir tasarıma sahipken V model daha D sınıfı bir tasarıma sahip.

iç kısıma gelirsek IV ün iç tasarımı daha sade ama kullanılan malzeme kalitesi bakımından daha iyi. V in konsol görünümü doğal olarak daha modern ama malesef iç malzeme kalitesi yakışmamış bu araca. hacim bakımdan V kesinlikle daha üstün, hatta D sınıfından ziyade E sınıfına yakın. tam salon salomenje :) V te artısıyla eksisiyle cvt şanzıman var, konfor için iyi performans kısmı soru işareti. motorda çok fark yok sanırım, işin uzmanları daha iyi bilir. V in bir başka eksisi lastik boyutu. üzerindeki 16 inch küçük kalmış biraz ama tabi bu değiştirebilir bişey.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zuhtu    2
zuhtu

Legacyı 4. nesilini kullanmadım ama tasarımı çok hoş. Yer uçağı tabiri en çok bu arabaya uyuyor bence. Çıtasız camlar da cabası. Tabi diğeri çirkin demek değil bu.

Legacy 5. nesil, fiyat/performans açısından rakipsizdir bana göre. Sorunsuz, güvenli ve şık. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş