Jump to content
Ferhat23

Imprezama Yarın Sabah Kavuşuyorum

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ferhat23    432
Ferhat23

Arkadaşlar merhaba.

Daha önce de alınık kısmına bir impreza aradığımı belirtmiştim. Sonra aramızdan bazı arkadaşların da gazıyla Legacy bakındım. Sonunda bir araç buldum: 2009 Impreza 1.5 Comfort (Bu arada Engin Bey'den benim alınık talebimi kaldırmasını rica ediyorum). Resimlerini de birazdan yükelmeye çalışacağım. Ancak bu araç bakma sürecindeki bazı gözlemlerimi sizlerle paylaşmak isterim:

1)Biz Subarucuların otomobillerimiz konusunda ne kadar da piskopat olabileceğimizi gördüm. Farklı zamanlarda üç kişiyle fiyat konusunda anlaştım. Ama araçlarına olan sevgilerinden dolayı son anda vazgeçtiler. Bu da bizim camiayı ilk defa dışarıdan bir gözle görmeme vesile oldu. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki normal insanlar değiliz :)

2)Bir iktisatçı-maliyeci olarak benim haberim yok ama, Subarucular arasında (bazı yetkili servislerin de yanlış yönlendirmesiyle) nedense 2015'te vergisel bir düzenleme olacağı ve bizim 1.5 Imprezaların fiyatının yükseleceğine dair bir beklenti var. Ancak şunu göz ardı ediyoruz: Yılbaşında araçlar bir yıl daha yaşlanacak ve ayrıca MTV'nin Ocak taksidi yatacak. Yani beklemeye değmez.

3)Benim gibi, bir arabayı beğenince bu beğenisini saklayamayanlar için mevzu daha da zorlaşıyor. Mesela beğendiğim bir araçta (ki sahibi bizim üyemiz olmayan bir Kayseriliydi) ilginç bir durum oldu. Adam aracın kazasız ve hasar kayıtsız olduğunu ileri sürerek teklif ettiğim fiyata düşmesinin çok zor olduğunu, ancak yine de şehir dışında bulunan kardeşi razı olursa (ki aracı kullanan kardeşiymiş) belki satabileceklerini söyledi. Sanki telefonla sormak çok zormuş gibi ille de kardeşinin gelmesini bekleyeceğini söyledi. Ben de bu arada TRAMER sorgulamasını yaptırdım ki ne göreyim; aracın dört ayrı kazasından toplam 4200 TL hasar kaydı var. Bunu görünce tekrar aradım ve bu hasar kaydından dolayı fiyatın biraz daha düşmesi gerektiğini söyledim. O da yine ısrarla kardeşini bekleyeceğini ve Cuma namazından sonra beni arayacaklarını ifade etti. Hevesli olduğumu gördü ya, ille süründürecek. Aramadı. Sonra ben aradım, özür dileyerek henüz görüşemediklerini ama akşama mutlaka arayacaklarını söyledi. Ben de aynı anda iki alıcıyı idare ettiklerini tahmin ederek o aracı kafamda bitirdim. Adam beni tee Cumartesi günü akşam aradı ve hiçbir şekilde indirim yapamayacaklarını söyledi. Ben ise zaten aracı almaktan vazgeçtiğimi, başka bir araç bulduğumu ifade ettim ve görüşmemiz sona erdi. Neyse, yine de umarım istedikleri fiyata satarlar.

4)Araba almak sahibinden com sitesini sürekli açık tutmak ve belirli aralıklarla internet tarayıcının "yenile" düğmesine basmaktan geçiyormuş, bunu anladım. Çünkü yarın teslim alacağım arabanın ilanı herhalde bir saat filan kalmıştır. Satıcı bana güven sağladıktan sonra hemen yayından kaldırdı :)

5)Subaru alacaksan bu zahmetlerin hepsine değer :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    432
Ferhat23

Bu arada resimleri yükleyemedim. Nasıl yükleneceği konusunda yardımcı olursanız yükleyebilirim. Şimdiden teşekkür ederim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    72
ceyhunugur

http://hizliresim.com

bu sıteye gırıp resımlerı yukleyebılırsın

işlem bıtıncede forumlar ıcın cıkan lınk ı bu foruma kopyalacaksın ve işlem tamam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
r@lph    9
r@lph

Hayırlı olsun, kazasız belasız inşallah.

madde 3 tam gayserili işi olmuş :)

"cherkess abim hariç"

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Haydi hayırlı olsun Ferhat.

Manuel mi otomatik mi araç?

Kaç km de ne renk?

Kasko yok muska var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    432
Ferhat23

Hayırlı olsun, kazasız belasız inşallah.

madde 3 tam gayserili işi olmuş :)

"cherkess abim hariç"

Çok teşekkür ederim. Normalde Kayseri esnafı pazarlık adabına uyar, ama bunlar böyle çıktı. Yapacak bir şey yok :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    432
Ferhat23

Haydi hayırlı olsun Ferhat.

Manuel mi otomatik mi araç?

Kaç km de ne renk?

Kasko yok muska var

Özgürcüm araç 2009 manuel comfort modeli ve daha 44 bin km'de. Bayraktar bakımlı, zaten Fatih Bey de aracın düzgünlüğünü teyit etti. 32 bin liraya anlaştık. Bir sıkıntı çıkmazsa sabaha işi bitireceğiz. Sonradan sis farı, direksiyondan cruise ve müzik düğmeleri taktırma konusunda ise telefonda konuştuğumuz gibi yardımlarını alacağım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cihan    232
Cihan

Hadi hayirlisi olsun ferhat hocam.kazasiz belasiz insallah :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    432
Ferhat23

Hadi hayirlisi olsun ferhat hocam.kazasiz belasiz insallah :)

Çok teşekkür ederim. Subaruları çiftlemiş olacağız böylece. Seneye kızım ehliyet alıyor. Ona da bir Subaru aldık mı hattrick yapacağız :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Yılmazhan Yılmaz    46
Yılmazhan Yılmaz

hayırlı olsun, kazasız belsaız sürmek nasip olsun inşallah :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
twofifty    12
twofifty

Ferhat hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız güle güle kullanman dileğiyle. volvo yu sattın mı bu arada hemşom?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
OktayC    1
OktayC

Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanın inşallah.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sezar    0
sezar

Hayırlı olsun, kazasız belasız binersiniz insallah

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    432
Ferhat23

Tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Aracı dün aldım, sorunsuz bir şekilde İzmir'e kadar kullandım. Gayet tatmin ediciydi. Elbette bir Forester değil, ama kendi sınıfındaki araçları geride bırakır. Zaten şehir içinde kullanacağım için, bana 0-100 değil 0-50 performansı lazım. O da Imprezade gayet iyi gibi geldi. Ayrıca virajlarda aşırı zorlamama rağmen sürekli simetrik AWD muhteşemdi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Recidivist    187
Recidivist

Tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Aracı dün aldım, sorunsuz bir şekilde İzmir'e kadar kullandım. Gayet tatmin ediciydi. Elbette bir Forester değil, ama kendi sınıfındaki araçları geride bırakır. Zaten şehir içinde kullanacağım için, bana 0-100 değil 0-50 performansı lazım. O da Imprezade gayet iyi gibi geldi. Ayrıca virajlarda aşırı zorlamama rağmen sürekli simetrik AWD muhteşemdi.

Aynı aracımı ben de virajlarda baya zorladım, işim gereği oldukça fazla marka/modelde araç kiralamış biri olarak viraj performansına sadece hayran kaldım diyebilirim. 8)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş