Jump to content
RSBurak

Sekonder Hava Pompası Valflerini Temizleme

Tavsiye Edilen Mesajlar

erhan_41    87
erhan_41

Güzel paylaşım ... Tesekkurler

erhan_41 / Bandırma

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yigittt    4
yigittt

Tam p2444 konusu açıyordum, block off plate siparişi geçiyordum ki konuyu gördüm. En kısa sürede söküp temizlemeyi denemek lazım. Emeğiniz için teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    810
SequentiaL

Eline yüreğine bilgine tecrübene sağlık Burak

Güzel paylaşım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    507
RSBurak

Eline yüreğine bilgine tecrübene sağlık Burak

Güzel paylaşım

Teşekkür ederim abi.

Konuya bir güncelleme getireyim son yaşadığımız tecrübeler ile.Öncelikle bu valfe bağlı arıza lambası yanıyorsa temizleyince düzelme olasılığı çok düşük çünkü etrafındaki conta deforme oluyor ve siz ne yaparsanız yapın eskisi gibi olmuyor.Bu temizliği ağır bakımda usta ellerde yaptırmanız daha faydalı olur.Arıza verdiyse yenisini almak zorundasınız.

Ben elimdeki sekonder hava pompasının içindeki ekipmanlarıda size paylaşayım.

lv0Odr.jpg

Dİkkat edilmesi gereken şeyler.

1.Eğer aracınız valf arızası verdiyse vakit kaybetmeden valfi değiştirin daha sonra valfin tam kapanmaması nedeniyle egzozdan yoğunlaşan buhar pompaya gelip birikiyor uzun süre böyle kullanırsanız pompanızda bozulur.Ben pompayı söktüğümde yarım bardak su çıktı.Elektronik devreler çok kötü durumdaydı toplamaya çalışıyorum.

2.eğerki bu valfleri bozulmadan söktünüz temizleyim dediniz çok dikkatli olun parçaları çok hassas.Geri dönüşünüz olmaz.

3.Valf bozuldu ama maddi gücünüz yok diyelim pompaya giren hortumu bir şekilde körleyinki sistemden gelen buhar pompaya girmesin en azından pompayı kurtarın.Benim tavsiyelerim bunar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ahmedsahin    0
ahmedsahin

ben bunu iptal ettim işe yaramıyan bizim ülkede gereksiz oluyor ab de egsoz gazına göre vergi alıyor bizimler araç yaşı motor cc ne göre sonra yok hava kirligi sonra 2010 da kalkıyor egsoz pulu direnç koydum kafam rahat oldu en azında tekleme çalışma sorunu yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    507
RSBurak

Arıza lambası yanıyormu sizin arabada

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ahmedsahin    0
ahmedsahin

Arıza lambası yanıyormu sizin arabada

bana diyorsanız yanmasın diye araya direnç koydum yani kandırıyorum eger var mış gibi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ahmedsahin    0
ahmedsahin

en kısa sürede direnç ve nasıl yapıldıgın için kısa resimler göndericem

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    429
Ferhat23
07.12.2014 at 23:05, Altan-b :

BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTERMİSİNİZ.  :D

Çırak lazım mı? Yıllık izinde geleyim biraz mekanik öğreneyim. Para filan da istemem Sadece yemek + yakıt yardımı (o da gönlünüzden ne koparsa) yeterli benim için ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ahmedsahin    0
ahmedsahin
9 saat önce, ogzhn06 :

abi resimleri bekliyoruz gerekirse bende  öyle yanıltma yoluna gideyim :)

vallah kardeşim ocak ayından beri yogunum hediyesini aldım arkadaşa bile gönderemedim ama konuya kesin cvp vericem 

araçı sanayi götürüp tekrar söktürüp direnç takıp göstermem lazım size tek tek 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sel61_87    13
sel61_87
18.02.2016 at 22:55, ahmedsahin :

vallah kardeşim ocak ayından beri yogunum hediyesini aldım arkadaşa bile gönderemedim ama konuya kesin cvp vericem 

araçı sanayi götürüp tekrar söktürüp direnç takıp göstermem lazım size tek tek 

abi konuyu hortlatmak ıstıyorum. sekonder hava pompası arızası verıyor benım z007 forester. şunu yanıltma işi nasıl yapıyoruz. tekleme yapıyor makına,  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş