Jump to content
silvershadow

XV Benzin Göstergesi Hakkında

Tavsiye Edilen Mesajlar

silvershadow    49
silvershadow

Arkadaşlar ilk defa dijital benzin göstergesi olan bi aracım oldu. Ve doğal olarak pek bir bilgim yok. Örneğin şuan ekranda tek bir çizgi var ve daha 140km mesafe gösteriyor. Benim sormak istediğim bu tek çizgi de ekrandan gittikten sonra daha ne kadar benzinimiz var demektir? Yada tek çizgi de gidince diğer araçlarda olduğu gibi benzin uyarı göstergesi yanıyor mu? Aracım bildiğiniz gibi subaru xv :) Fikirlerinizi bekliyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    72
ceyhunugur

40 km daha gıdıyor

40 km mesafe kalana kadar ışık yanmıyor

kısacası normalde 100 km yolunuz var kalan 40 kmde ışık yanar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
silvershadow    49
silvershadow

Bilgilendirme için teşekkür ettim yolun ortasında kalmayalım da :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serdaruz    0
serdaruz

Merhaba benim tecrübelerime göre aracın göstergesinde optimum kullanımda araç her bir çizgi ile 70 km yi, 100 km/s i geçtiğindeki kullanımda 65 km yi götürüyor. En son çizgiye düştüğünde ise bilgisayarın kullanıma uygun hesaplamasına göre 130 km daha gidebildiğini gösterdiğinde benzin bitti ışığı yanıyor. Ama bu her zaman böyle olmuyor. Eğer daha agresif bir kullanımda araç kullanıyor iseniz aracın hesaplama yöntemi değişiyor, şöyle ki; daha iki çizgi varken menzilin 80 km kaldığını gördüm ve haliyle kalbim gümbür gümbür attı. Ama bu göstergedeki rakam tek çizik kalana kadar sabit kalıyor gibi geliyor bana çünkü baya bir yol gittikten sonra uzun yol ise o çizgi de kayboluyor ve tek çizgiye düşüyor, sonrasında ise menzil zaten geri yükseliyor yani o  kadar yol gidiyorum 80 sırasıyla 90 sonra 100 sonra 110 oluyor normal kullanım da. Daha sonra yine ışık yanıyor ışık yandıktan sonra 100 km daha yol gittiğimi hatırlıyorum birkaç kez. Umarım bilgilendirebilmişimdir sizleri.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
subaru35.5    15
subaru35.5

Aslında şunu demek daha doğru ışık yandığında gidilecek km hesabı değilde kalan yakıt litre hesabı desek daha doğru olur. çünkü ben 100km gidersin derim sen agrasif kullanıyorsundur 50km sonra yolda kalırsın kulaklarımız çınlar sonra :)

kitapçığında yazar aracın ışık yandığı zaman depoda kalan yakıt miktarı örn: 10-11 litredir diye. bundan sonrası hesabı size kalıyor aslında

araçda ondan dolayı size belli bir km den sonra şukadar giderim diyemiyor, oda akıllı, kendini ve markayı koruyor, sonra yok efendim siz 50km daha gider dedinizde ben yolda kaldım falan, tam davalık neden.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
silvershadow    49
silvershadow

Yani sonuç olarak ışık yanınca en yakın benzinciye zıplıyoruz :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Araba benzin bitip stop edene kadar gider o çizgi de gidince.

Bence 100 km gösterirse dal benzinciye. :)

Ne güzel Gözünü sevdiğimin LPG si. LPG ötünce daha benzin var deyip devam ediyorum.

Ama dijital her zaman sakata getirir adamı.

O ibre olmalı Yukarıdan aşağı yavaş yavaş inmeli. :)

Özgür Kızılkaya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
silvershadow    49
silvershadow

Işık yandı bakalım beni benzinciye kadar götürücekmi :) 5-6 km benzinci :)...

Daha 70km yol var diyor bilgisayar ama :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yabani    64
yabani

Benim araçta ışık yandığında depoda daha 15 litre benzin oluyormuş. Tabi paranoyak olduğumdan lpg'li araçta full depo gezerim, o ışık sadece arabayı satın aldığımda yanar. lpg'nin dahi bitmesini beklemem, yarı ya geldiğinde mümkünse tekrar fullerim. (ciddi rahatsızım galiba :D )

Fakat bu sıralarda benzin göstergem full değil, würth'ün subap koruma katkısını koydum, ilk çalışmada yaktığı benzinin içindeki katkının yeterli geleceğini düşünmediğim için ara sıra benzin ile kullanıyorum.

Subaplarda bir şey olduğundan değil, zaten 2bin km önce değişmiş sübaplar, maksat yeni kalsın.

Şimdiye kadar kullandığım araçların hepsi, ne kadar agresif kullanırsam kullanayım ışık yandıktan sonra en az 50 km götürüyordu kesinlikle. kimisi kataloglarında 130km yazanda vardı 80 yazanda, ama değerler ideal şartlar içindir, türkiyede ideal şart diye bir şey yoktur, bu yüzden ışık yanında en fazla 50km gidebileceğim üzerine hesap yaparım. (ama o ışığın yanmasına izin vermediğim için sorun olmuyor :D )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş