Jump to content
topcu

2015 Yeni Outback Biraz Tuzlu Gibi

Tavsiye Edilen Mesajlar

topcu    2
topcu

Yeni outback in abd fiyatı 24 bin dolar anasını satıyım..bizde bi okadarda vergi olsun eder 48 bin dolar buda 105 bin tl eder neden tr de eskisi bile 145 bin tl ye satılır? Japonlar bizimi kazıklıyor? Yoksa baytur mu kazıklıyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    518
RSBurak

olay Türkiyede geçiyor abi zengin holdingler vatandaşı, yabancı holdingler bizim zenginleri, sonra devlet hepsini filmin adı grup indirimi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
HaciAdem    1
HaciAdem

Bende Outback'in 2. El Piyasa Ederini Merak Ediyorum 
2015 Model Outback Ne Kadar Eder .

Sahibinden de Makul KM de Olanlar 180.000 ila 200.000 Arasında Değişen Fiyatlarda , Bence 160.000 TL Bandında olması gerekiyor 
sanki araç sayısı az olduğu için gereksiz bir fiyat şişkinliği var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    41
foresterist
4 saat önce, HaciAdem :

Bende Outback'in 2. El Piyasa Ederini Merak Ediyorum 
2015 Model Outback Ne Kadar Eder .

Sahibinden de Makul KM de Olanlar 180.000 ila 200.000 Arasında Değişen Fiyatlarda , Bence 160.000 TL Bandında olması gerekiyor 
sanki araç sayısı az olduğu için gereksiz bir fiyat şişkinliği var

Subaru Outback konusunda hala ısrarcısınız anlaşılan, takdir ettim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
HaciAdem    1
HaciAdem

1 aydan fazla oluyor , sahibinden e hergün girip bakıyorum .

Dediğim gibi kendi aracımla kıyaslandığında outbackin 2. El piyasası daha yüksek çıkıyor , buda biraz mantıksız geliyor bana 

2015 passat , Kasko değeri 163.000

Aracın 2. El piyasası 120.000 -125.000 aralığında yani ortalama %25 Daha altında 

2015 outback , Kasko değeri 214.000

2. El piyasası 180.000 -200.000

Aralığında ortalama %15 altında 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    67
ceyhunugur

2015 outback dizel suanki piyasa fiyatlarina gore gayet normal 2000 motor dizel otomatik eyesight birde awd bir araç yok ayrıca yeni subarunun dizel motoru olduğu için sorunsuz bir araba kisacasi tam bir lüks aile arabasi 

İkinci el de Kasko degerleri maalesef Türkiye de geçmiyor :rolleyes:

Outback içinde bir kere test sürüşü yapın derim butun fikirleriniz degisecektir

Rakibi de asla passat değildir 

Kisacasi rakibi bile yok varsa bile cok fazla fiyatlari var 

Örnek vermek gerekirse bir hafta once ankaraya gittik 2015 passat dizel ile subaru almaya

Yeminle Passat in arka koltugunda belim ağrıdı 

Gelirken 1.5 impreza yi ben kullandım oh be dunya varmış dedim 

Passatin sadece adı kaldı birde reklamı iyi yapıyorlar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
HaciAdem    1
HaciAdem

Passat , outback kıyaslamasını sadece 0 km değerlerine göre 2. El fiyatlarını karşılaştırmak  için kullandım . Kasko değerleride sonuçta aracın 0 km fiyatına göre belirleniyor.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
HaciAdem    1
HaciAdem

bu arada bırakın arka koltuğu , ön koltukta yolcu olarak seyahat etmekle bile araba kullanmak kıyaslanmaz , 
yolcu her zaman daha çok yorulur :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bahcekapiliyavuz    43
bahcekapiliyavuz

Bahsedilen görece yüksek ikinci el fiyatlarına rağmen Subaru Outback kendi segmentinde bana göre rakipsiz bir araçtır. Kıyaslanacaksa aynı yıl model Audi A4 Allroad / Audi A6 Allroad ya da en yakın gördüğüm Volvo XC70 olabilir. Rakamlar, donanımlar ortada başka söze gerek yok. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
HaciAdem    1
HaciAdem

Yavuz Bey , Trabzon'da Yaşıyorsunuz galiba 
Sorduğum herkes ikinci el satışı, Trabzon'da Servisinin olmayışı , Yedek Parça Sıkıntısı Sebebi ile 
ALMA ALMA ALMA Diyor 
Laz inadım olmasa çoktan vazgeçmiştim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.086
Erçay

Yedek parça sıkıntı değil rutin bakım, balatası veya  yürür malzemelerin değişimini her usta Yapar biraz yetenekli olsun kafi :) daha büyük bir sorun yaşarsanız motorla ilgili o zaman ustasına ihtiyaç duyarsanız. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    41
foresterist
19 saat önce, HaciAdem :

Sorduğum herkes ikinci el satışı, Trabzon'da Servisinin olmayışı , Yedek Parça Sıkıntısı Sebebi ile 
ALMA ALMA ALMA Diyor 

Teessüf ederim, alma diyenlerden biri benmişim gibi oldu, paran yeterliyse al demiştim, beklentin 4 çeker güvenli ve rahat araçsa AL kardeşim. 

Hatta gözü kapalı AL, AL, AL...

Ama beklentini belirleyip, bütçeni oluşturup al. Aldıktan sonra da keyif al, güven duy.

Beklentilerinden fazlasını verecektir.

Yoksa ben alır mıydım, hadi aldım satar elden çıkarırdım, 10 bin üstüne verdikleri halde satmıyorum.

Çünkü subaru binmek için alınır, binici arabasıdır, al-satçı arabası değildir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
HaciAdem    1
HaciAdem

Alacağım Allah'ın izni ile Mevcut aracım internette , Satıldığında Gözüme Kestirdiğim araç hala ilanda ise hiç düşünmeden alacağım .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bahcekapiliyavuz    43
bahcekapiliyavuz
25.04.2019 at 16:55, HaciAdem :

ALMA ALMA ALMA Diyor 

Öncelikle Outback belki de Trabzona ve coğrafyasına en çok yakışan araçtır. Burada çok iyi bir ustamız var. Kendisi eski Subaru yetkili servisi mekanikeriydi şimdi özel servisi var. Hatta öyle böyle değil Karadenizde yaptığımız etkinliklere davet ederiz o da bizi kırmaz gelir. 

Parça konusuna gelince evet acil olarak parça bulamazsın ama mağdur da olmazsın yani. Trabzon'a en uzak yerden 2 günde istediğin parçayı getirtebilirsin. Rutin yağ, yağ filtresi, hava filtresi parçası her daim bulunuyor zaten bazı parçalar diğer Japon araçlarında da bulunuyor. 

Alma alma diyenler piyasa arabası sürmeye devam etsin. Subaru sürmek her zaman ayrıcalıktır. 

Not : Ben de aracımı 15 günlüğüne bir ev işi için faiz ödememek adına satışa çıkardım ancak taliplisi olduğum emlak için opsiyon sürem içinde satış gerçekleşmedi. Yoluma çok sevdiğim Outback ile devam edeceğim. Bir daha da ev için araba satmayı düşünmüyorum. Bunu dil getirince gerçekten insanlıktan çıkmış tekliflerle karşılaşıyorsunuz. Allah (c.c) kimseyi muhtaç etmesin.

26.04.2019 at 09:30, Erçay :

Yedek parça sıkıntı değil rutin bakım, balatası veya  yürür malzemelerin değişimini her usta Yapar biraz yetenekli olsun kafi :) daha büyük bir sorun yaşarsanız motorla ilgili o zaman ustasına ihtiyaç duyarsanız. 

Doğru diyorsun Erçay kardeşim. Birçok mekanik işlemi eli yatkın mekanik ustası yapar ancak boxer motor ve Subaruya has bazı arızaların teşhis ve tedavisi için tecrübeli bir Subaru ustası olmak gerekir. Bu anlamda Trabzon'da şanslıyız. Ustamız yetkili serviste çalışmış, Subaruya yıllarını vermiş bir usta. 

Bu usta işi genelde benzinli Subaruculara lazım oluyor onu da söyleyeyim ki bu arızaların da çoğu LPG kaynaklı arızalar. Subaru öyle bazım arka modeller gibi sudan sebepten arıza çıkaracak, yolda bırakacak bir araba değildir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş