Jump to content
tilki

XV Tavsiye Edermisiniz ? (Bütçe 65,000 TL )

Tavsiye Edilen Mesajlar

tilki    0
tilki

İyi günler, Değerli subaru sahipleri....

Ben bir impreza hayranı olarak... Babamıda Subaru'lu yapıyım dedim... ama yardımlarınızı bekliyorum... ;

65000 civarı otomatik vites bir suv yada jip bakıyorduk...

İlk önce dizel düşündük ama onlarında 2000 motor olduğu için hem vergi hemde yakıtları yüksek takribi 11 lt civarı yakıyorlarmış... (captiva,antara, kia).

Bizde benzin/lpg olanlara yöneldik.... Pejo 2008 lere baktık babam o araba için arabadan farkı yok dar ve yere yakın dedi... Mokka'larda dar geldi babama..

Şimdi seçeneğim Subaru xv ... Babamla netten baktık çok hoşuna gitti... Tipi ve Japon olması...

Ama konya'da yetkili bayii yok, özel servis var sadece. 2. el satanda bulamadık, dizel satan var ama fiyatı yüksek...

Bu aracı tavsiye edermisiniz, yakıt değeri nedir ? LPG taktırsam sorun olurmu ? Sübapları çelik mi ? Ne dersiniz ? Teşekkürler....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serhat01    100
serhat01

Aracın gerek fabrika verileri gerek kullananlarin yorumlari cok yakmadigi yönünde subaplar celik diil ne yazıkki. Ya paraya kiyip 3500 gibi bi para verip sıvı sistem lpi taktiracaksin garantili kafan rahat olacak ya da düzgün bi iscilikle taktirip kismet diyeceksin :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    764
İlhan

Öncelikli olarak istediğiniz suv/crossover otomobil, 4x4 mü yoksa 4x2 mi olacak.

Şanzıman otomatik/manuel tercihiniz ne olacak.

Benim şahsi fikrim XV=Lpg, çok mantıklı gelmiyor. Araç 1.6 motor+otomatik. Aman aman bir bagaj hacmi yok. Yakıt sarfiyatı oldukça makul bir araç. Araca yazık olur kanımca.

Model yılı düşük Forester'lara bakabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tilki    0
tilki

Hımmm, bana lpg takan firmalar, bu araçların subapları çelikdir muhtemelen italyan sıralı takarız 2000 TL civarı demişlerdi.

İlla 4x4 istemiyoruz. Araç az yaksın geniş olsun ve rahat olsun ve önemli otomatik olsun yeter.. Subarularda koltuk ısıtma bilem var... yani konforda iyi... o yüzden model yılı düşüğe bakmıyoruz...

Peki çelik subap olmasa bile bu bize çok büyük eksimi ?

Birde bence 2000 dizel alacağıma ki vergisi yüksek ve 40-45 krş yakacak. onun yerine benzinli bunu alsak, verigsi 1.6 aralığı ve benzinde binsek bile tahminim 40-45 krş olacak....

Niye dizele biniyimki... bakımıda pahalı olur dimi ? Sizce ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cihan    232
Cihan

konya da yetkili servis var.ceylanlar otomotiv.her ne kadar mercedes bayii olarak bilinsede subaru yetkili servisidir kendileri.XV sizi yakıt ve vergi konusunda üzmez.yakıtı,kullanan üyelerimizin yorumuna göre 7-8 litre arası.bu da benzinli bir araç için gayet makul rakamlar.yine de kararınız ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun diyelim  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    764
İlhan

Hımmm, bana lpg takan firmalar, bu araçların subapları çelikdir muhtemelen italyan sıralı takarız 2000 TL civarı demişlerdi.

İlla 4x4 istemiyoruz. Araç az yaksın geniş olsun ve rahat olsun ve önemli otomatik olsun yeter.. Subarularda koltuk ısıtma bilem var... yani konforda iyi... o yüzden model yılı düşüğe bakmıyoruz...

Peki çelik subap olmasa bile bu bize çok büyük eksimi ?

Birde bence 2000 dizel alacağıma ki vergisi yüksek ve 40-45 krş yakacak. onun yerine benzinli bunu alsak, verigsi 1.6 aralığı ve benzinde binsek bile tahminim 40-45 krş olacak....

Niye dizele biniyimki... bakımıda pahalı olur dimi ? Sizce ?

2005 Model Subaru Forester'da bile koltuk ısıtma var.

Siz yıllık ortalama kaç km yapıyorsunuz yada yapmayı planlıyorsunuz.

Yine benim şahsi fikrim, tercih edilen otomobil suv/crosssover ise, çekiş sistemi kesinlikle 4x4 olmalı. Sırf suv/crossover sınıfı diye, 4x4 olmayan araçlara 10-20 bin lira fazla para verme çok lüks bence.

Siz sırf geniş iç hacim ve bagaj için, bu sınıf otomobillere bakıyorsanız. Bence Mpv sınıfı otomobilleride inceleyin derim. 65 Binliradan daha ucuza mal edersiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tilki    0
tilki

Bizde qashgai 1.5 dizel var, sıfır almışdık 4 sene oldu sanırım 105000 km'de... Şu an

xv'nin 4x4 olması ve cvt şanzımanı beni kendine çekti açıkçası...

Babam şehir içinde de çok gezdiği için aşırı geniş olmasın istiyor ve içi darda olsun istemiyor... Babamla başım dertde valla... Arkadaşları captiva al demişler, zor vazgeçirttim... Ama bu subauru yu gördü içi ısındı... nette... bide burda bayi olmayınca içine bindiremedim.. bakalım... :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    764
İlhan

Bizde qashgai 1.5 dizel var, sıfır almışdık 4 sene oldu sanırım 105000 km'de... Şu an

xv'nin 4x4 olması ve cvt şanzımanı beni kendine çekti açıkçası...

Babam şehir içinde de çok gezdiği için aşırı geniş olmasın istiyor ve içi darda olsun istemiyor... Babamla başım dertde valla... Arkadaşları captiva al demişler, zor vazgeçirttim... Ama bu subauru yu gördü içi ısındı... nette... bide burda bayi olmayınca içine bindiremedim.. bakalım... :(

Bu sınıfın en çok satılan otomobili Qashgai. Ama asla ve asla XV'nin kalitesinde olamaz Qashgai.

Bu sınıfta alınacak modeller belliı. Qashgai, Tiguan, Duster, Asx, Sportage, Peugeot 2008 var. Tüm bu modeller arasında Subaru XV kalitesi, donanımı, güvenliği, konforu. Ve herşeyden öte sürekli 4 çeker sistemi ile zirveyi oynuyor. Bu sınıfta bir otomobil düşünüyor olsam, kesinlikle tercihim Subaru XV olur.

Ama Nissan Qashgai sahibide olup, Subaru XV alırmıyım ? Hayır almam. Tamam arada kesinlikle kalite farkı var. Ama aynı sınıf otomobil. İç ve bagaj hacmi olarak aman aman bir fark yok. Hal böyle olunca da kapılar Forester yada Mazda CX-5'e açılıyor.

Sizin için hayırlısı olsun. Ama bayağı bir kararsız görünüyorsunuz. Allah yardımcınız olsun. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tilki    0
tilki

İlhan abi ilgi alakanız için çok teşekkür ederim. Aracı kendime alacak olsam zaten hiiiç düşünmem.. Alırım Xv paşa paşa binerim... Ama iş aile arabası yani Babam çok kullanacak olunca insan sık eleyip dokuyor, zira mahçup olmak istemem babama karşı...

Qashqaiden çok memnun babam çekişinden ve yakıtından tek sıkıntısı OTOMATİK istemesi.... Yani hem konforlu olsun, hem az yaksın, hem vergisi yüksek olmasın hem hantal olmasın hem dar olmasın.... Valla isteği çok bütce 65000 Zaten seçenekleri daraltmamın sebebi o...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    764
İlhan

2009 ve öncesi Forester'ları araştırın derim. 2.0 Benzinli, otomatik, geniş iç hacimli, bagajı yeterli, 4x4, 150 hp, güvenlik, konfor full dolu bir araç. Mtv yönünden de senelik 1.080.Lira vergisi var.

Nissan Qashqai'den sonra, 2012-2013 Subaru XV alacağıma. 2009 model Forester alırım. Sırf vergi yönünden düşünüyorsanız, 2012-2013 Model XV'nin güncel vergisi 859.-Lira.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AFFo    8
AFFo

XV gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Tek negatif yanı bagaj hacmi. Onuda bir port bagaj alıp çözebilirsiniz. Hem 1.6 motor olacak hem 4x4 olacak, hem yerden yüksekliği 22cm olacak, hem de ekonomik olacak. Bunların hepsi XV'i tanımlıyor. XV de ayrıca start-stop özelliği de mevcut. Tüketimi oldukça düşüren güzel bir sistem.  Yol tutuş, güvenlik, ful donanım bunlar bir yana, öncelikle bir test etmenizi öneririm. Sizin ve babanızın bakış açısı değişecektir. :)

8EAa81.png

Y5mQ8a.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tilki    0
tilki

İnşallah abi konyada denk gelirse hemen babamla bakacağız... :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
GezenGen    1
GezenGen

Forum donanım sitesinde özellikle 2013 sonu - 2014 modellerinde fabrika hatası olan araçlar olduğu yazıyor, her ne kadar buradı Subaru forumu olsada tipi ve ikinci eli çok sorun etmiyorsanız suzuki crossover da bakabilirsiniz. VW grubu baktınız mı, yeti veya tiguan gibi? Asla subarunun gerçek zamanlı 4x4 ünün yerini tutamaz hiçbiri yol tutuşu açısından gerçi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ismailtel    0
ismailtel

outback dizellere bakın 2009 2010 civarında bulabilirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
silvershadow    49
silvershadow

Forum donanım sitesinde özellikle 2013 sonu - 2014 modellerinde fabrika hatası olan araçlar olduğu yazıyor, her ne kadar buradı Subaru forumu olsada tipi ve ikinci eli çok sorun etmiyorsanız suzuki crossover da bakabilirsiniz. VW grubu baktınız mı, yeti veya tiguan gibi? Asla subarunun gerçek zamanlı 4x4 ünün yerini tutamaz hiçbiri yol tutuşu açısından gerçi.

hangi araçta üretim hatası varmış hocam :) tam anlayamadım ama :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
GezenGen    1
GezenGen

Bende yazılanların yalancısıyım ama mağdur olanlar mevcutmuş okuduğum.

XV nin 2013 sonu ve 2014 yılı arasında üretilenlerin bazılarında fabrikasyon hata olduğundan bahsediliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
silvershadow    49
silvershadow

Hata neymiş acaba :) bende 2012 var gerçi:))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
septica_666    249
septica_666

65.000 lira bütçe ile, 2012 XV yerine , 2010-2011 Forester alınabilir, hem de 55-60 bine.. bütçeden geriye kalan miktarla da, en kaliteli LPG sistemi takılabilir 3000-4000 liraya( prince, vialle  vs..) , ehil bir ustaya taktırmak kaydıyla tabi ki...  böylece ikisi de aynı yakar tahminim...  MTV de çok yakın olur sanırım aradaki 2 yaş nedeniyle... Ki aynı kasa 2009 foresterler 50-55 arası bulunabiliyor.. ki şahsen ben o kasaları çok seviyorum..

Hele sizde, crossover tarzı Qashqai varken, bence SUV almak daha mantıklı, bagaj-güç vs.. açısından..

2010 ile 2012 arasında ne kadar fark vardır ki? donanım olarak da fzla fark yoktur diye düşünüyorum.. Hele Forester Limited bulabilirseniz, beklentilerinizi iyi karşılar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
silvershadow    49
silvershadow

Hocam o sıkıntı bütün araçlarda çıkmıyor sanırım. Kısmet nasip meselesi artık :) her marka ve modelde olabilecek şeyler. herşeyi kafaya takınca insan araç alamıyor :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
GezenGen    1
GezenGen

Uzunca bir zamandır o forumu da takip ediyorum, XV düşünüyordum çünkü (ama bütçem el vermeyecek) 2012 de alanlarda hiç bu şekilde problem bildirilmemişti. Ama haklısın biraz şans işi elektronik sonuçta, başka markalarda da başka problemler olabiliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Onu_R1_    4
Onu_R1_

2013 model xv kullaniyorum 9198 km oldu Allaha sukur en ufak sıkıntım yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tilki    0
tilki

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim... Hem yakıt, hem tip, hem otomatik hem 4x4 olması nedeniyle xv ye karar kıldık... Şimdi bayileri arayarak fiyat teklifleri topluyacağım bu aradada şimdiki aracımızı elden çıkartıcağız... Nasip bakalım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
silvershadow    49
silvershadow

2013 model xv kullaniyorum 9198 km oldu Allaha sukur en ufak sıkıntım yok.

Allah kaza bela arıza vermesin inşallah :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tilki    0
tilki

Son tahlilde Subaru XV'de karar kıldık.... Sıfırlarına bakıyoruz ilk etapta, Konyada yok o yüzden Antalya, Ankara, İstanbul , bursadan fiyat aldım.

En makul Antalya Elegance tavan raylı için 74.000 TL dedi... Comfort modeli gelmiyormuş TR'ye neden se .... ! :(

Şimdi  düşük kmli ikinci el mi alsak yoksa sıfır mı alsak bilemedim arada 10000 TL fiyat farkı var... :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş