Jump to content
Kusva

Yolda LPG ayarı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kusva    3
Kusva

Arkadaşlar, MTMkit sistemli aracıma seyir halindeyken yolda LPG ayarı yaptırabileceğim Konya, Ankara veya Antalya'da tavsiye edebileceğiniz işini iyi yapan bir LPG ayar servisi var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
akaydin    4
akaydin

Valla Konya'da ben sanayide birine ayarlatmıştım burda geldim teleflex'e tekrar ayarlattım Servis düzgün ayarlamamışlar demişti gerçi burda ki servise tekrar gidicem yol ayarı yaptıracağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kusva    3
Kusva

Valla Konya'da ben sanayide birine ayarlatmıştım burda geldim teleflex'e tekrar ayarlattım Servis düzgün ayarlamamışlar demişti gerçi burda ki servise tekrar gidicem yol ayarı yaptıracağım.

Servisi adı nedir, yolda ayar yapıyorlar mı, tavsiye eder misin?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
akaydin    4
akaydin

Yok abi tavsiye etmiyorum dedim ya burda baktırınca bu ayarlar olmamış dediler. Toloğlu mu Holoğlu mu öyle bişeydi adı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kusva    3
Kusva

Yok abi tavsiye etmiyorum dedim ya burda baktırınca bu ayarlar olmamış dediler. Toloğlu mu Holoğlu mu öyle bişeydi adı.

Ankara'da baktırdığın servisi tavsiye eder misin demek istemiştim  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
akaydin    4
akaydin

Yol aylarına gideyim arıza lambası yakmazsa derim gel sende baktir öteki turlu yazık konyadan gelinmez

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kusva    3
Kusva

Yol aylarına gideyim arıza lambası yakmazsa derim gel sende baktir öteki turlu yazık konyadan gelinmez

Ok.  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertuğrul    30
Ertuğrul

ben ankarada 88 oto sanayide ayarı yaptırdım. adını hatırlayamadım ama kit mtm yetkili servislerinden biriydi. dükkan 88 oto sanayinin 1. bölgesinde. Çağrı oto kaporta-boyanın çapraz karşısında. oraya gel, esnafa sor, gösterirler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kusva    3
Kusva

ben ankarada 88 oto sanayide ayarı yaptırdım. adını hatırlayamadım ama kit mtm yetkili servislerinden biriydi. dükkan 88 oto sanayinin 1. bölgesinde. Çağrı oto kaporta-boyanın çapraz karşısında. oraya gel, esnafa sor, gösterirler

Memnun kaldınız mı? Yol ayarı yapıyorlar mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertuğrul    30
Ertuğrul

aracı aldım ve bir sene boyunca lpg filtresini değiştirmk aklıma gelmedi. neyse bir gün bende jton geç de olsa düştü ve oraya gittim. lpg filtresini 20 tl ye değiştirdiler. cihaza bağlayıp bir sıkıntı olup olmadığına bakıldı bilgisayardan. hepsi bu kadar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kusva    3
Kusva

aracı aldım ve bir sene boyunca lpg filtresini değiştirmk aklıma gelmedi. neyse bir gün bende jton geç de olsa düştü ve oraya gittim. lpg filtresini 20 tl ye değiştirdiler. cihaza bağlayıp bir sıkıntı olup olmadığına bakıldı bilgisayardan. hepsi bu kadar

Anladım heryerde yapılabilen bir kontrol olmuş, benim esasen aradığım yol ayarı yapan bir yer

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    275
İrfan ÖZKAN

Anladım heryerde yapılabilen bir kontrol olmuş, benim esasen aradığım yol ayarı yapan bir yer

Bu yol ayari konusunu pek mantigima sigdirabilmis degilim, bu kadar teknolojik araclarimizin oldugu elektronik kontrollerin neredeyse utopik oldugu bir donemde dahi yol ayari yapmak ki bu tum teknolojinin yetersiz kaldigi anlamindadir,

Benim anlayamadigim bilgisayar ekraninda gorerek ayar yapilamayan bir ekipmana neden onca elektronik donanimi yaparlar da sonra boyle yol ayari denilen manuel islerle ugrasirlar, ya bu iste bir bit yenigi var ya da bu isi hala becerememisler.

Kendi adima konusayim ben hic yol ayari yaptirmadim ve aracimdan sikayetim olmadi, soylede bir parantez acayim bilgisayar ile yapilan ayarda aracin ayar yapildigi gunku sartlara gore ayar yapiliyor ornegin Honda Shuttle aracin alternator ile ilgili sikintisi varken ayar yapildiginda arizz giderildikten sonra aracta performans artti ama lpg ayari dusuk performansli iken yapildigindan onarim sonrasi performansi yetersiz kaldigindan tekrar kalibre edilmesi gerekti, ancak yolda degil.... :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kusva    3
Kusva

Bu yol ayari konusunu pek mantigima sigdirabilmis degilim, bu kadar teknolojik araclarimizin oldugu elektronik kontrollerin neredeyse utopik oldugu bir donemde dahi yol ayari yapmak ki bu tum teknolojinin yetersiz kaldigi anlamindadir,

Benim anlayamadigim bilgisayar ekraninda gorerek ayar yapilamayan bir ekipmana neden onca elektronik donanimi yaparlar da sonra boyle yol ayari denilen manuel islerle ugrasirlar, ya bu iste bir bit yenigi var ya da bu isi hala becerememisler.

Kendi adima konusayim ben hic yol ayari yaptirmadim ve aracimdan sikayetim olmadi, soylede bir parantez acayim bilgisayar ile yapilan ayarda aracin ayar yapildigi gunku sartlara gore ayar yapiliyor ornegin Honda Shuttle aracin alternator ile ilgili sikintisi varken ayar yapildiginda arizz giderildikten sonra aracta performans artti ama lpg ayari dusuk performansli iken yapildigindan onarim sonrasi performansi yetersiz kaldigindan tekrar kalibre edilmesi gerekti, ancak yolda degil.... :)

İrfan abi, bildigim kadarıyla yoldaki ayarıda aracın içinde dizüstü bilgisayara bağlayıp yapıyorlar, seyir halindeyken tekerlerin zemini kavraması hız yapma yavaşlama yokuş yukarı tırmanma vb motoru zorluyorlar ve her koşula göre LPG nin ideal ayar seviyesini gerçekleştiriyorlar sanırım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    275
İrfan ÖZKAN

İrfan abi, bildigim kadarıyla yoldaki ayarıda aracın içinde dizüstü bilgisayara bağlayıp yapıyorlar, seyir halindeyken tekerlerin zemini kavraması hız yapma yavaşlama yokuş yukarı tırmanma vb motoru zorluyorlar ve her koşula göre LPG nin ideal ayar seviyesini gerçekleştiriyorlar sanırım

Himmm oyleyse mantikli, ben hissiyat ile yaptiklarini dusunuyordum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kusva    3
Kusva

Himmm oyleyse mantikli, ben hissiyat ile yaptiklarini dusunuyordum...

Yok abi devir dediğin gibi teknoloji devri

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    275
İrfan ÖZKAN

Yok abi devir dediğin gibi teknoloji devri

:) taslar yerine oturdu.  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kusva    3
Kusva

Merhabalar, biraz geç gördüm mesajınızı ancak umarım yardımcı olabilirim.

Şaşmaz oto sanayi 2.caddede Dilek Oto VW Servis'in ustası Orhan Ustayı tavsiye ederim. Fiyat ve ilgi olarak memnun kalacağınızı düşünüyorum.

İyi günler.

Dilerseniz cep telefonunu da iletebilirim.

Teşekkürler, adres olduğu için tel'e gerek yok sanırım, yol ayarı ve MTM sistemine bakıyorlar değil mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kusva    3
Kusva

Orhan Usta mekanik ustasıdır, ama bana sanayideki arkadaşlarım, abilerim otogaz için de önerdi, dürüst bir usta, ben memnun kaldım.

Benim aracımda BRC sıralı sistem vardı ancak enjektörler bozuldu geçtiğimiz perşembe 200tl'ye orijinal Atiker enjektörler takıldı ve yeni elektrik sistemi uygulandı. Marka konusunda içiniz rahat olsun, uygun fiyata toptancıdan gider alırsınız malzemeyi gerekirse, Orhan Usta da ücrette yardımcı olur.

İnternette de bilgileri oldugu için telefonunu vermekten çekinmiyorum,

Orhan Kaya, 05327922680.

Giderseniz Ankara Siyasal'dan Enes dersiniz, kendisini önerdiğimi de belirtirseniz memnun olurum.

Not: Şu an aklıma geldi, eğer ki yapamayacağı bir husus olursa da çekinmeyin sizi en iyi ustaya yönlendirir kendisi, benim sanayide rastladıgım ender dürüst ve beyefendi insanlardandır.

İlginize teşekkürler Enes Bey, değerlendireceğim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
akaydin    4
akaydin

Bugün size tavsiye edilen üstün otogaza uğraşım benim markanın kabloları piyasada olmadığından bir işlem yaptirmadim fakat giden arkadaşlardan çok iyi şeyler duydum. Ben yol ayarını teleflex tunalı oto da yaptırdım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kusva    3
Kusva

Bugün size tavsiye edilen üstün otogaza uğraşım benim markanın kabloları piyasada olmadığından bir işlem yaptirmadim fakat giden arkadaşlardan çok iyi şeyler duydum. Ben yol ayarını teleflex tunalı oto da yaptırdım.

Tamamdır, sağolasın  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş