Jump to content
Kusva

LPG'yi Nereden Alalım?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Bu AVEA yı bırakacağım telefon taahhüdüm var biter bir iki aya.

Aga Avrupa'nın göbeğinde 21. Yy da Sivas meydanda çekmiyor internet. Yakıtı alpetten alıyorum zaten rekabet var indirim her daim var. Puan biriktiriyorum ayrıca kart var. Geçen 5 litre bedavayı da kaptım.

Özgür Kızılkaya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
r@lph    9
r@lph

Ben o puan toplama işini oldum olası beceremiyorum ama Lukoil i denemeyi düşünüyorum açıkçası

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
KadirBey35    0
KadirBey35

Şahsi fikrimdir bizzat kendim denedim shellin gazıda benzinide daha az km yol götürüyor. Şuan ipragazdan alıyorum gayet memnunum izmirde en iyi fiyatda ipragaz veriyor 2.19 kuruş pazarlarıda kampanya ile bide 2.15 oluyormuş ohh misssss :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    275
İrfan ÖZKAN

İstanbul da Aytemiz veya Lukoil den aliyorum gazi, bu gazla bir gidisim var durdurabilene askolsun, bugune kadar en kucuk bir sikinti ve menzil kaybi yasamadim hatta menzilim artti bile diyebilirim!

Ustelik 2,04 TL\LT...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
enesyilmaz    0
enesyilmaz

Gazi yeni taktirdigim icin hesaplamadim ancak ustam shellden baska gaz almamami israrla tavsiye etti. Ozellikle katkili gazlarda. Uzak dur dedi. Vardir bir bildigi diye shell aliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    275
İrfan ÖZKAN

Gazi yeni taktirdigim icin hesaplamadim ancak ustam shellden baska gaz almamami israrla tavsiye etti. Ozellikle katkili gazlarda. Uzak dur dedi. Vardir bir bildigi diye shell aliyorum.

Var bir bildigi tabii ki, shell smart kart ta verdimi ustan sana eger verdiyse senin aldigin her litre gazdan  % aliyor olacak, buyuk akaryakit firmalari lpg donusum istasyonlarina pazarlam elemanlarini gonderip musteri bglamak icin bu yontemi kullnyorlar....Yine de ustani tohmet altina almak istemem ama sistemde bunlarda var bilesin, smart kart verdiyse oda sistemin bir parcasi....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
KadirBey35    0
KadirBey35

Shellin lpgsini alıyordum ama az km yaptığını farkettim 70tl ile 200km shell ile giderken, 80 tl ile 275 km ipragaz ile gidiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

İpragazaı deneyeyim ben bi ara, prins ipragaz öneriyor zaten

POCELL im önümüzdeki ay bitecek totale dönmeyi düşünüyordum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Shellin lpgsini alıyordum ama az km yaptığını farkettim 70tl ile 200km shell ile giderken, 80 tl ile 275 km ipragaz ile gidiyorum.

Şel ile 35 İpragaz ile 29,9 kuruş yakıyor.

Ancak olayın litre boyutuna baksan daha iyi olur. Kaç litre LPG kaç km götürüyor senin aracı.

İzmir sıcak diye muhtemelen propanı İpragaz %30 katarken şel %50 standart yapmıştır muhtemelen. Bu oran değişikliği çok farkettiriyor. Benim araç sapıttı son depoda ya kışlık lastikten ya da gaz dan anlamadım ama. Halbuki bir ayar yaptırdım bir daha yaptıracam 400 km sonra.

Dur bakalım ne olacak.

Özgür Kızılkaya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
avukat1907    0
avukat1907

Bir çok yerden gaz aldım ama Shell diyorum başka bir şey demiyorum. Geçen hafta Çarşamba günü İzmir den Nevşehir Yozgat Ankara Muğla  ya gidip pazar günü İzmir e geri döndüm. Daha önce Shell pek kullanmamıştım. İzmir de genelde milangaz ve Po dan alıyordum ara sıra da Aygaz dan. Sabahları araç rolantide çalışırken birden rolanti düşüyor ve stop ediyordu. Yaklaşık 2200 km boyunca  hep shell den aldım  gazı ve benzin takviyesini. O soğuk İç Anadolu sabahlarında dahi ilk çalışmalarda  herhangi bir sıkıntı yaşatmadı. Ayrıca sarsıntılı çalışma durumu da  azaldı gibi geldi bana. Bundan sonra artık akıl benden :) gaz ve benzin shell den :)))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sukrusungur    6
sukrusungur

bursa ankarası bir kez de biz shell den aldık ama arıza lambası yaktı nedense, ondan korkuyorum shell den almaktan, hem ayrıca shell %8 daha pahalı, değer mi değmez mi bilemedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
basscanabi    19
basscanabi

Merhaba

2 gün önce bu konuyu açmak için yazıyordum, müşteri geldi kalkmak zorunda kaldım, gönder dedim sayfa zaman aşımına uğradı dedi. İyi oldu valla.

Artık sadece Aygaz kullanıyorum. 2,19 TL bir depo ile 310 kilometre gidiyor. Diğer markaların tümünü denedim. Arada 30-40 km fark var. Araç benzinde mi lpg'de mi belli değil.

Yazmayı unutmuşum Aygaz haricinde nereden aldıysam cruise yandı. Aygazdan depoyu fulleyince sönüyor.

Her zaman ki olay burada da var ucuz etin yahnisi olmaz, olsada yenmez, yensede tat vermez.  :D

İyi günler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serhat44    105
Serhat44

Katkısız olsun da nerden olursa olsun.

bak son noktayı koymuş.  :clapping:

(ünlemi unutmuş  :D bayii'de çok önemli )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Merhaba

2 gün önce bu konuyu açmak için yazıyordum, müşteri geldi kalkmak zorunda kaldım, gönder dedim sayfa zaman aşımına uğradı dedi. İyi oldu valla.

Artık sadece Aygaz kullanıyorum. 2,19 TL bir depo ile 310 kilometre gidiyor. Diğer markaların tümünü denedim. Arada 30-40 km fark var. Araç benzinde mi lpg'de mi belli değil.

Yazmayı unutmuşum Aygaz haricinde nereden aldıysam cruise yandı. Aygazdan depoyu fulleyince sönüyor.

Her zaman ki olay burada da var ucuz etin yahnisi olmaz, olsada yenmez, yensede tat vermez.  :D

İyi günler.

Katkılı gazın zararları isimli konuyu okumadın sanırsam.

Yerinde olsam aygaz a devam etmem hatta hiç bulaşmam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
avukat1907    0
avukat1907

Teleflex  İzmir bayisi bırakıp gidince  hazır yolumda Angara ya  düşmüşken  Tunalı Motorlu araçlara uğrayıp gaz ayarlarına baktırıp sistemin de bakımını yaptırayım dedim. Şükür sistemde birşey çıkmadı ama duvardaki posterde Aygaz ı tavsiye ettiklerini okuyunca  ordaki ustaya  Aygaz ı sorduğumda  eskisi gibi değil biz Aygaz ı tavsiye ediyoruz dedi. Ayrıca İzmir Bayisinin Manisa da olduğunu söylemeleri de garipti netice de aynı şahsa ait yerlerdi  ve adam bırakmış her iki yeride, sitelerinde de ne İzmir ne de Manisa da bayileri  görünmüyor. Kendilerinden bihaber olmaları da ayrıca ilginç ve tuhaftı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Teleflex  İzmir bayisi bırakıp gidince  hazır yolumda Angara ya  düşmüşken  Tunalı Motorlu araçlara uğrayıp gaz ayarlarına baktırıp sistemin de bakımını yaptırayım dedim. Şükür sistemde birşey çıkmadı ama duvardaki posterde Aygaz ı tavsiye ettiklerini okuyunca  ordaki ustaya  Aygaz ı sorduğumda  eskisi gibi değil biz Aygaz ı tavsiye ediyoruz dedi. Ayrıca İzmir Bayisinin Manisa da olduğunu söylemeleri de garipti netice de aynı şahsa ait yerlerdi  ve adam bırakmış her iki yeride, sitelerinde de ne İzmir ne de Manisa da bayileri  görünmüyor. Kendilerinden bihaber olmaları da ayrıca ilginç ve tuhaftı.

O konuya da değineyim.

Ben eski aracıma brc taktırmıştım orada usta bana aygaz paro kartı vermişti.

Abi aygaz iyidir kullan diye. Bende saf saf gerçekten aygaz kullanıyordum. Tabi istasyon da okuluma çok yakındı yolumun üstü diye başka yere de uğraşıyordum.

Gel zaman git zaman LPG ayarına gittim bu sefer Shell money kart verdi usta. Bu nedir dedim Aygaz dan daha iyi Shell dedi brc artık shell tavsiye ediyor dedi. Neyse o istasyon da yakın diye Shell e de gittim. Tabi iyi niyet işte bizdeki de. Halen uyanmıyorum olaya.

Neyse aracı satıp kurtuldum Subaru alınca LPG taktırmaya gittim. Taktırdığım yer Brc bayi olmasına rağmen Brc yi önermedi şaşırdım neyse Romano dedi araştırdım gerçekten de hiç şikayet yok. Neyse Romano taktırdım taktırırken orada bir resim vardı (katkılı gaz konumuzda mevcuttur o resim) aygaz alayım mı dedim araç pahalı LPG kiti yeni ? Bu Sefer de katkılı gazın her türlüsünden uzak dur dedi. Ne alayım dedim o zaman ne alırsan al en ucuzunu al Nasılsa hepsi aynı gaz markası önemli değil ama katkılı alma dedi. (Bunu diyen şirket müdürü ve şirketin Sivas'ta 3 tane istasyonu var herhangi birini de önerebilirdi) sonrada olayın izahını yaptı o resmi gösterdi ve katkılı gaz kullanan araçlarla çok fazla sıkıntı yaşadıklarını da ekledi. Dürüstlük böyle birşey. Dediklerini yaptım bir daha da sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar.

Yani Mustafa sandal ın OYNADIĞI reklamda dikkat edin hem Honda nın hem opet in ve aygazın hem de brc nin reklamı var o kadar yönlendirme kıllandırmıyor mu?

Honda Brc ile brc aygaz ile anlaşmalı yani. Aşçı Bahçıvan şoför :) sonra hepsi uşağa (kullanıcıya)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
avukat1907    0
avukat1907

Aşçı Bahçıvan şoför :) sonra hepsi uşağa (kullanıcıya)

Yani bize :) senin yazmış katkılı lpg  konusundan sonra zaten aygaz ı mecbur  kalmadıkça almadım. Dürüst insanı bu devirde bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Hele ki sanayi de bulmak samanlıkta iğne aramak gibi bir şey oldu. Ancak shell otogaz a  5 günlük kullanım deneyimimden sonra pek soğuk baktığım söylenemez. Diğer firmalara göre az kilometre yaptırması ve de pahalı olmasına diyecek sözüm yok :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Bazı shell istasyonları da aygaz satıyor.

Tek aygaz değil yani katkılı olan bir kaç marka daha var. Onları da alma.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sukrusungur    6
sukrusungur

ben shell den aldım arıza lambası yaktı bir daha almam bir daha olmaz hem ucuz da değil

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serhat44    105
Serhat44

Bazı shell istasyonları da aygaz satıyor.

Tek aygaz değil yani katkılı olan bir kaç marka daha var. Onları da alma.

ben shell den aldım arıza lambası yaktı bir daha almam bir daha olmaz hem ucuz da değil

Shell'den aldığın gaz neydi aygazmıydı dur tahmin edeyim dikkat etmedin ,  :D

Ve arıza lambasının gazdan kaynaklandığını kim söyledi, ben uzun zamandır shellden alıyorum ışık yakmıyor, geçenlerde bi yandı 5~6 gün sonra kendiliğinden söndü. Yani lambanın yanması sadece katkılı veya pis gazdan kaynaklanmayabilir, ciddi bir durumda olmayabilir anlık bir durumdur, ve sonradan kendiliğinden söner. Evet biraz pahalı hatta yıla vurdunmu fark çoğalır ama diğer ucuz markaların  getirisinden çok götürüsü olursa. ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Metin Durgut    105
Metin Durgut

sunpet mogaz nasıl beyler? kullanan arkadaşlar varmı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sukrusungur    6
sukrusungur

walla dikkat etmedim ne gazıydı, totalden ergaz alıyorum fena değil, daha önce de bir kaç gez turkpetrolden aldım dgaz, ama sanki bu ergaz daha iyi gibi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
avukat1907    0
avukat1907

Her ne kadar konu ile doğrudan alakalı olmasa da, benim araç oksijen sensörü blank2 arızası veriyor  lpgden kaynaklı klasik subaru arızası. Değiştireyim dedim, ne yetkili servis ne de sorduğum yerler garanti veremiyorlar tekrar aynı şekilde arıza lambasını yakabilir diyorlar. Aracı aldığımda 78 binde idi şimdi araç 150 binde ve ilk defa bu arızayı verdi yani 72 bin km sonra bu arıza ortaya çıktı. Bu zamana kadar arıza vermedi yeni parça takınca neden hemen aynı arıza verilecek gibi  konuşuluyor bunu  anlamış değilim. Orjinal takılı parça 72 bin km bu arızayı vermediği halde yeni parça ki yine serviste orjinalini taktıracağım,  neden hemen aynı arızayı versin?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
avukat1907    0
avukat1907

Sunpet ve mogaz  da KOÇ grubuna ait firmalar. Aygaz ve Opet in küçük kardeşleri. Uzun yola çok gittiğim için ve daha önce de bolca Aygaz kullandığımdan dolayı bu firmalardan da gaz aldım yol ve performans açısından aygaz a eşitler diyebilirim. Katkılı gazlar diye biliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş