Jump to content
Kusva

LPG'yi Nereden Alalım?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kusva    3
Kusva

Değerli arkadaşlar, akaryakıt ve LPG konusu hakkında çok farklı tavsiyeler var. LPG olarak SHELL veya İPRAGAZ konusunda övgülere daha çok rastladığımdan şahsen bu iki istasyondan almaya çalışıyorum. Benim için sırasıyla öncelik motor sıhhati, performans ve ekonomi. Bu doğrultuda deneyim ve bilgisi olan arkadaşların LPG tavsiyesi ne olur? Kimler neden hangi LPG'yi tercih ediyor? Tecrübelerimizi paylaşalım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Ben hep po dan alirdim sonra pocell li oldum 200 tl lik yakiy hediye etti Ve litrede 18 kuruş indirdi, şimdi 12 kuruş indiriyor, en önemli ozellikle de öde geç sistemi , pompaci po kartımı pompaya okuttugu anda ödeme kredi kartından düşülüyor. Evinin yakinna total açıldı, sene sonu pocell kampanyamız bitince totala donecgim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Pocell den önce se po dan alıyorduk pocell bahane oldu 1 senelik taah. Bitsin turlarla donucem aveaya sovuyorum paso ucuz etin yahnisi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlter    420
İlter

Ben hep po dan alirdim sonra pocell li oldum 200 tl lik yakiy hediye etti Ve litrede 18 kuruş indirdi, şimdi 12 kuruş indiriyor, en önemli ozellikle de öde geç sistemi , pompaci po kartımı pompaya okuttugu anda ödeme kredi kartından düşülüyor. Evinin yakinna total açıldı, sene sonu pocell kampanyamız bitince totala donecgim

totale dönersen TEB bonus kart al sürekli %5 indirim var pocellle aynı fiyata geliyo

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Salim    108
Salim

Katkılı lpg almayın ve sürekli sabit tek bir istasyondan almayı tercih edin yeterli ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    275
İrfan ÖZKAN

Mogaz, Aygaz, Opet haric digerleri bence sikintisiz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kusva    3
Kusva

Katkılı lpg almayın ve sürekli sabit tek bir istasyondan almayı tercih edin yeterli ;)

Sürekli aynı yerden almanın ne gibi bir faydası var?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

ben hep aynı istasyondan aldım Ankara da isem konya yolu  balgat, belpet

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Salim    108
Salim

Sürekli aynı yerden almanın ne gibi bir faydası var?

Tecrübe eden abilerimiz bilir belirli zaman sonra araç lpg kalitesine alışınca ariza lambası sönüyor,tam tersi sürekli aynı yerden alıp arıza lambasini yakmayan mecburen baska bi yerden lpg alınca arıza lambasinin yandığını söylüyor,o yüzden tek bi yerden yada markadan almak önemli bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Arıza lambası sıkıntım hiç olmadı çok şükür.

Yakıtı katkılı gaz satmayan her yerden alıyorum. Daha sıkıntı çıkaran bir gaza rastlamadım.

Ilginç olan tek şeye rastladım katkılı gaz daha çok yol yaptırıyor 20-30 km kadar ama değer mi derseniz bence 20-30 km fazla yapacağım diye aracı tehlikeye atmaya değmez.

Ha bir de Hatay'dan getirilen gaz Kırıkkale den gelene nazaran daha az yol yaptırıyor Kırıkkale gazı daha kaliteli.

Özgür Kızılkaya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fatihsgu    0
fatihsgu

Mogaz, Aygaz, Opet haric digerleri bence sikintisiz.

İrfan abi Mogaz, Aygaz ve Opet ten almayalım mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

İrfan abi Mogaz, Aygaz ve Opet ten almayalım mı ?

Fatih katkısız olan her yerden al. Oba da TP var ben gelince hep ordan alırım. Fiyatı da gayet güzel.

Özgür Kızılkaya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drdoguank    66
drdoguank

Opet en katkili diye biliyorum benim usta opetten al diyor burada katkisuzdan alin deniyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Yılmazhan Yılmaz    46
Yılmazhan Yılmaz

Opet en katkili diye biliyorum benim usta opetten al diyor burada katkisuzdan alin deniyor

katkısız hocam, ustanız neye dayanarak söylüyor bunu bilemiyorum ama, argostan abbas usta kesinlikle katkısız alınmasını ve özellikle opetten uzak durulmasını söylemişti

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yigittt    4
yigittt

ben lpg bakımında çıkardığımızda filtreyi inceledim hiçbir şey yoktu. arabayı aldığım kişi opet'ten baya aldım demişti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Ben ilk aracıma brc taktırdım. Ustam bana paro kart verdi hocam opetten başka kullanma dedi.

3 ay sonra gittim money shell kart mıydı neydi ondan verdi. Hocam brc opet önermiyor artık şel daha iyi dedi.

Yani ustanızın firması nereyle anlaşırsa onu önerecek Eşek gibi. Herhalde komisyon alıyorlar.

Bkz. Mustafa sandal honda ile opet e gidince brc ustasıyla karşılaşıyor :)

Tesadüf mü?

Özgür Kızılkaya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Honda nın logosu görünmüyor ama aracı tipinden tanıyorum. Ayrıca honda fabrika çıkışı (!) yani bayideki serviste brc takılıp satılıyor garanti kapsamında oluyor aynı zamanda. Ama brc yi dışarıda taktırayım diyorsunuz bırakın taktırmayı kalibrasyonu bile kendilerinde yaptırmazsanız garanti yanıyor.

Eee hiç sıkıntı vermeyen Japon teknolojisine 6 yıl garanti veriyorlar artı normalde LPG yi önermedikleri halde birde depo kapağının içine monte edip havasını atıyorlar. Sıkıntı çıkınca da kullanıcı hatası deyip geçiriyorlar.

Kaz böyle yolunur.

Örnek çok Kia+ stefanelli ta da Opel ve chevrolet+landirenzo gibi.

Ecomatic nereeee bu çakma fabrika çıkışı nere.

Benim ustamı da Sivas Honda Açılım servisi çağırdı gitmedi. Kendi Ustaları 1.5 günde LPG takıyor. Benim usta 3 saatte :)

Özgür Kızılkaya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
r@lph    9
r@lph

Emre kardeşim po Cell in taahhütu bitsede  eski müşteri olduğun için aynı indirim oranında devam edebiliyorsun haberin Olsun ben bilmiyordum turkcell é geçtim bileydim gecmezdim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Emre kardeşim po Cell in taahhütu bitsede  eski müşteri olduğun için aynı indirim oranında devam edebiliyorsun haberin Olsun ben bilmiyordum turkcell é geçtim bileydim gecmezdim

Beni 2 kez aradılar 2 sindede sordum sadece 2 kuruş indirim var dediler hatta 39TL lik 1000(dakika+sms+mb)  19 TL ye önerdiler gene geçmedim, ben gezen adamım bana türksel yarar aveaya ne kadar sevgimi iletsem azdır.

İndiriğm devam etse çok güzel çünkü evde 3 araba var süper olur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlter    420
İlter
ne kadar sevgimi iletsem azdır.

Aveanın allah bin belasını versin bu kadar kötü hizmet görmedim ben kızılayın göbeğinde bile telefonda H+ simgesi varken internete giremiyorum. Acil ihtiyacım hiç bi yerde internet çekmiyor. Hanımın hattı pocell e taşımıştık 1 yıl sonunda 100tl yakıt hediyesi için 1 yıl daha uzattık ama artık sabrımız taştı. 12 kuruş indirim iyi oluyordu ama PO yu bırakacağız anlaşılan

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

po ile total arasında gidip geliyorum tahh bitsin bakalım

gerçi bana 800TL tasarruf olarak döndü, 200TL hediye etmişlerdi bana

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
r@lph    9
r@lph

Bana  tarifeniz aynı indirimlerle 39 dan devam edecek demişlerdi aslında.  Lukoil de de % 4 var aslında ama yakıtı nasıl bilmiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlter    420
İlter

po ile total arasında gidip geliyorum tahh bitsin bakalım

gerçi bana 800TL tasarruf olarak döndü, 200TL hediye etmişlerdi bana

Bana ilk abonelikte 200, taahhüt yenilemede 100tl hediye ettiler, toplamda da 4bin tl lik LPG aldım PO dan 1 yılda :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş