Jump to content
Kusva

LPG ve Isı Sensörü Derecesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kusva    3
Kusva

Merhaba Arkadaşlar, Aracımda KitMtm LPG sistemi mevcut, ısı sensörü-müşür derecesi ne olmalı acaba? 39 derece ideal diyorlar ancak sanayide usta benzin çok yakar diye 28 dereceye ayarladı, 39  derecede LPG ye geç geçiyor 4-5 km gittikten sonra geçiyor. LPG ısı sensör derecesini en ideal kaça ayarlamalıyız?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cihan    232
Cihan

benim ilk bağlattığımda 35 derece idi abi.sonraki kontrole gittiğimde 30 derece yaptı usta.ama idealininde 30-35 olduğunu birçok yerde okumuştum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kusva    3
Kusva

Cihan kardeş, 30 derecedeyken kaç km sonra LPG ye geçiyor aracın, motorda tekleme oluyor mu ve km de şehiriçi ne kadar yakıyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cihan    232
Cihan

Cihan kardeş, 30 derecedeyken kaç km sonra LPG ye geçiyor aracın, motorda tekleme oluyor mu ve km de şehiriçi ne kadar yakıyor?

abi işyerimleevimin arası 1-1,5 km civarlarında.bazen sabahları arabayla gidiyorum işe,işyerime gelmeden lpg ye geçiyor araç.yani 1 km içinde lpg ye geçiyor.küçük bir yerde yaşadığım için şehir içi hiç yakıtımı ölçmedim.en son 2 hafta önce istanbul'a gitmiştim.istanbul köprü trafiği dahil 106 tl lik gaz ile 340 km yol yaptım.yani km de 31 krş.unutmadan tekleme problemi hiç yaşamadım bugüne kadar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kusva    3
Kusva

Tamam Cihan kardeş, teşekkürler... Bende 35 e ayarlatayım en iyisi...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
OktayC    1
OktayC

Tamam Cihan kardeş, teşekkürler... Bende 35 e ayarlatayım en iyisi...

Usta benimde geç geçiyordu gittim ayarlattım. düşük olmasının zararı varmı dedim veya ne kadar olması gerek?

motor benzinde ısınıp sonra gazı alması daha iyi olur dedi.

Cihan abinin dediği gibi usta da 30 35 arası idealdir. 30 a ayarlattım ben. aracı çalıştırıyorum ortalama 1 dk sonra geçiyor gaza.

gaza geçmeden yürütmüyorum pek arabayı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    275
İrfan ÖZKAN

Merhaba Arkadaşlar, Aracımda KitMtm LPG sistemi mevcut, ısı sensörü-müşür derecesi ne olmalı acaba? 39 derece ideal diyorlar ancak sanayide usta benzin çok yakar diye 28 dereceye ayarladı, 39  derecede LPG ye geç geçiyor 4-5 km gittikten sonra geçiyor. LPG ısı sensör derecesini en ideal kaça ayarlamalıyız?

İsi derecesini yuksek tutmaktaki amac regulatorun donmasini onlemek ve diyaframin omrunu uzatmaktir, bunun disinda olumsuz bir etkisi yoktur, ancak cok dusuk isiya ayarlanip regulatorde donma gerceklesirse calismada sikintilar da cikabilir, bence minimum 30 derece olmalidir yakiti sikinti etmezseniz 35 derece regulatorun sagligi icin daha iyi olacaktir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş