Jump to content
sendelse

2010 model 2.0 legacy aracıma lpg tavsiyesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Dediğiniz gibi cevap;  doğru montaj ,markanın önemi cok yok bnce diyorum. :)

O enjektörler aracın enjektör hızına yetişemezse kit in önemini de anlarsın Salim araç boğulduğunda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kingrecluse    0
Kingrecluse

Subaru özellikle de forester için Prins marka en uyumlu performansta benzinden aşağı kalır yanı yok bire bir kullandığım için söylüyorum ayrıca Ankara'da Argos Subaru'da Abbas usta var o da Prins öneriyor ve montaj için Kayra Otogaz'ı öneririm Ankara için adamlar işin ehli!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drakyuz    18
drakyuz

özgür romano nun enjektörü nasıl..keihin değil heralde ama1.3 mlsn değeri okudum sitesinde...keihin de 1.2 falandı heralde...bu arada dayı geldi...:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Abi 500,000 km garanti veriyorlar. Enjektörler bozulursa en küçük parçasına kadar sökülüp tamir edilip tekrar monte edilebiliyor. Diğer markalarda enjektörler biri bozulunca tüm takım değişirken Romano da tek tek değişebiliyor böyle avantajları var.

Hız olarak da benzin enjektöründen çok farklı değil.  Benim aracı sen biliyorsun LPG deki performansı benzinden farklı değil.

Bu arada teşekkür ediyorum abi ilgilendiğin için. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drakyuz    18
drakyuz

rica ederim...buralarda işi iyi bir usta bulursam taktıracağım romano heralde...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Salim    108
Salim

O enjektörler aracın enjektör hızına yetişemezse kit in önemini de anlarsın Salim araç boğulduğunda.

Abi sen demedin mi bnmi yanlış biliyorum lovato ve atikerin ve bi kaç lpg enjektörlerinin aynı olduğunu :) yoksa Bn durumlari karıştırdım mi ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Abi sen demedin mi bnmi yanlış biliyorum lovato ve atikerin ve bi kaç lpg enjektörlerinin aynı olduğunu :) yoksa Bn durumlari karıştırdım mi ;D

O daha ayrı bir durum salim. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Salim    108
Salim

O daha ayrı bir durum salim. :)

Abi forester dusunuorum  ona lpg ne onerirsin demiycem gidecem romano takcam abi ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Abi forester dusunuorum  ona lpg ne onerirsin demiycem gidecem romano takcam abi ;D

Sen gel hallederiz Salimim ayıpsın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

İzmir -çeşme  otobanında lpgde ve klima açık, bagaj dolu,hafif yokuş yukarı halde 195 km yi gösterdi hız ibresi ;) Araç sanki benzindeymiş gibi gidiyor. Bu gidişte emınım prınsın kullanmış oldugu khein enjektor ve kitin büyük etkisi var :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Abi yüksek hızlarda lpg önerilmiyor anlık çık veya çıkacağun zaman benzine al arabanın ciğerleri açılsın..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Abi yüksek hızlarda lpg önerilmiyor anlık çık veya çıkacağun zaman benzine al arabanın ciğerleri açılsın..

Lpg de 195 i gördüğüne göre ciğeri açıkmış herhalde benım aracın ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

erol ne yakıyorsun şehir içi lpg de..

sakin kullanım şehiriçi 0,365 krş,agresif te ise 0,42 krş civarı. Bu arada daha hiç ayar yaptırmadım lpg ye. Takıldıgı günkü ayarlarıyla kullanıyorum. Lpg lt 2,71 krş..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drakyuz    18
drakyuz

11.5 yapıyorum full şehir  içi. .motordan kayıp, satarken ki kayıp vs düşününce 16-17 kuruş için değmez diye düşünüyorum hala

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

11.5 yapıyorum full şehir  içi. .motordan kayıp, satarken ki kayıp vs düşününce 16-17 kuruş için değmez diye düşünüyorum hala

bende öyle düşünüyordum ama şimdi iyiki takmışım lpg diyorum. Motorda güç olarak herhangibir kayıp olmuyor. Aracı satana kadar yapacagım kar ve gezdıklerım yanıma kalacagı için ben her durumda avantajlı olacagımı hesapladığım için takmıştım zaten lpg yi ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş