Jump to content
basscanabi

Araç içi soğuk termos kutusu

Recommended Posts

basscanabi    32
basscanabi

Merhaba

Bayram tatilinde araç içinde içecekleri soğuk tutmak için marketlerden termos kutu baktım iyi olanlar 150-200 aralığında satılıyor. O gün de dükkanda tabelacılar varken dekota veya foreks diye adlandırılan malzemeden kalan parçaları topladım. Aluminyum köşebentleri 45 derece kesmeye çalıştım. Sonra Adım adım fotoğraflar çektim. Umarım beğenirsiz. Bu arada 2 litre  buz ile 2 gün içini soğuk tuttu.e8yha7yz.jpgsu2eta8e.jpgqu6usupy.jpgyjujyzah.jpgdubygybe.jpg9amanyty.jpga3a2a9y9.jpgavy2u5ab.jpgyzepeduz.jpge7egyveg.jpgysyqugeh.jpga2uquhum.jpgepetara4.jpgy3aje2az.jpga3a8ydav.jpgzu9aqugu.jpgtazu2y6u.jpgu2a2u4u4.jpgytyba8em.jpg2uzedaja.jpgybejygun.jpgenyryseq.jpgnare7y9e.jpguvevevyz.jpgquqejyma.jpga7a6ymuv.jpgzeve4eru.jpgemu2a9u2.jpgyrymesa5.jpgza3y5yty.jpg

Cihan    232
Cihan

10 Numara 5 yıldız O0 çok güzel olmuş tebrikler  :clapping:

basscanabi    32
basscanabi

10 Numara 5 yıldız O0 çok güzel olmuş tebrikler  :clapping:

Teşekkürler abi bu versiyon 1.0 diğerine yani 2.0 :D olana 12 volt soğutucu da takıp deneme yapma düşüncem var.

Cihan    232
Cihan

Teşekkürler abi bu versiyon 1.0 diğerine yani 2.0 :D olana 12 volt soğutucu da takıp deneme yapma düşüncem var.

tümer bir ara bende araba için niyetlendim böyle bir şeye ama seninde söylediğin gibi fiyatlar biraz uçuk olduğundan vazgeçtim.buradan takip edicem çalışmalarını.belki bize de yol gösterir O0

Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Çakmaklıklı soğutucular soğutmuyor arkadaşlar dün öğrendim. Sadece içeri laptop soğutucuları gibi hava üflüyormuş. Soğutucu rezistansı yok birşeyi yok zaten olsa çakmaklık elektriğiyle çalışmaz. Kapakta bir Vantilatör var anlayacağınız.

Bu arada çok güzel olmuş eline sağlık

hkhkhkhk    0
hkhkhkhk

tümer bir ara bende araba için niyetlendim böyle bir şeye ama seninde söylediğin gibi fiyatlar biraz uçuk olduğundan vazgeçtim.buradan takip edicem çalışmalarını.belki bize de yol gösterir O0

arkadaslar peltier diye bir elektronik malzeme var 12 volt ile çalışır bir tarafı sıcak diğer tarafı soğuk olur. bu malzemenin ısı farkı 50 derecedir sıcak tarafı nekdar soğutursanız soguk taraf dahada cok soğuyacaktır. bu malzemeye fan yardımıyla bu işlem yapılabilir ben yaptım kucuk kucuk denemelerle ama bir kutu yapma fırsatım olmadı sogutacak:) piyasadaki araç buzdolapların da var diye tahmin ediyorumm ama siz peltieri araştırın aklınıza takılan soruları ben yanıtlarım acizane bilgilerimlee:)

basscanabi    32
basscanabi

arkadaslar peltier diye bir elektronik malzeme var 12 volt ile çalışır bir tarafı sıcak diğer tarafı soğuk olur. bu malzemenin ısı farkı 50 derecedir sıcak tarafı nekdar soğutursanız soguk taraf dahada cok soğuyacaktır. bu malzemeye fan yardımıyla bu işlem yapılabilir ben yaptım kucuk kucuk denemelerle ama bir kutu yapma fırsatım olmadı sogutacak:) piyasadaki araç buzdolapların da var diye tahmin ediyorumm ama siz peltieri araştırın aklınıza takılan soruları ben yanıtlarım acizane bilgilerimlee:)

Merhaba

Evde bir tane var 136 watt delta t'si 120C olan içi kola dolu krom bardağı 7-8 dakikada kristallendirecek kadar soğutabilecek düzeyde. Birde küçük bir termostat on numara olacak. İş yerinden çok geç çıkıyorum biraz zamanım olsa uğraşacak araç ile ilgili yapacağım çok şey var ama olduğu kadar.

hkhkhkhk    0
hkhkhkhk

Merhaba

Evde bir tane var 136 watt delta t'si 120C olan içi kola dolu krom bardağı 7-8 dakikada kristallendirecek kadar soğutabilecek düzeyde. Birde küçük bir termostat on numara olacak. İş yerinden çok geç çıkıyorum biraz zamanım olsa uğraşacak araç ile ilgili yapacağım çok şey var ama olduğu kadar.

aynen zaman olsa çok şey var araca yapılacakk:) sana kolay gelsin şimdiden