Jump to content
basscanabi

Lpg'ye geçme sıcaklığında tutarsızlık

Tavsiye Edilen Mesajlar

basscanabi    19
basscanabi

Merhaba

Lpgye geçme sıcaklığı ile ilgili daha önce bir konu açmıştım ama bu durum bir arıza varmış gibi geldiği için yeni konu açtım.

Tavsiyeler üzere 35 derecede 30 sn sonra geçecek şekilde ayarlattım ama evin otoparkından  çıkış olayı biraz meşakkatli ve zaman alıcı daha çıkmadan lpgye geçip stop etme gibi problemü vardı. Geçenlerde bakımdan sonra mtm servisine gittim durumu anlattım ama arkadaş yanlış anlamış zannedersem ayarı 45 dereceye yükseltmiş. Ertesi gün işten gelirken fark ettim ki otoparka girerken lpgye geçti. Sabah tektar sanayiye gidip durumu anlattım 35 derece yaptırdım. Yine aynı durum bu sederde eve 200 metre kala geçiyor. Araç soğukken obd ile bağlandım ve şunu gördüm tam82 derecede geçiş yapıyor. Usta bana lpg beynin patlak olabileceğini söyledi ama araçta su eksiltme gibş bir durum yok. Bir önceki araçtan yecrübe seviyeyi kalemle işaretlerim. Sizce nedir değerli bilgilerinize ihtiyacım var.

İyi günler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Acaba regulatöre bağlanan kalorıfer su hortumunum baglantısı yanlış olabılırmı?

Daha öncekı aracımda derece 30 olmasına ragmen çok geç lpg ye geçiyordu. İnceleyınce kalorıfer hortumundan yanlış bağlantı aldıklarından dolayı lpg ye geç geçiyormuş..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Bağlantı yanlış olabilir. Uzun süre katkılı gaz kullanıldıysa regülatör pislik dolmuş olabilir. Usta işi bilmiyor olabilir beyin patlak ne demek beyin bedava değil tabi bir işi beceremiyor çakacak bir beyin anlaşılan bu gidişle.

Önce ustayı değiştir sonra çözüm yoluna gidersin şiddetle usta değişikliğini tavsiye ederim. Iyi bir brc ustasına git çünkü Mtm brc nin bir kaç level üstü olup brc nin ürettiği bir kittir.

Özgür Kızılkaya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Bu arada termostatına da baktır o açmazsa sıkıntı olur.

Özgür Kızılkaya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    431
Ferhat23

Bu arada termostatına da baktır o açmazsa sıkıntı olur.

Özgür Kızılkaya

+1  :clapping:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
basscanabi    19
basscanabi

Merhaba

Antalyada mtm kitine program atabilen tek yer var. Ancak bağlantılar için başka yere gidebilirim.

Aklıma takılan bir soru:

Araçta bulunan radyatöre giden borunun üzerinde yanlış bilmiyorsan 84 derecede açan ve suyu radyatöre gönderip soğutma sağlayan termostat var. Yani aracın bir an önce ısınması için radyatörü devre dışı bırakıyor ve devir daim olmuyor.

Peki su dolaşımı 80 derece üzerinde başlıyorsa lpg geçme sıcaklığı ayarlanan sıcaklığın bilgisini nereden alıyor. Eğer beyinden geçen suyun sıcaklığına bakarak geçiş yapılıyorsa bu 80 dereceden önce geçiş yapması teorik olarak mümkün değil.

Eğer aracın ECU'dan alıyorsa bilgiyi iş değişir ama neden 35 derecede geçmiyor.

Hatam varsa düzeltin lütfen.

İyi Günler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Su devridaim i 90 derecede başlar biliyorum ben ve termostat fanı o sıcaklığı sabitlemeye çalışır. Zaten 100 C üzerinde de hararet yapar diye biliyorum yanlışsa düzeltin. Regülatör suyun sıcaklığıyla gazı buharlaştırır. Ama tabi termostat arızalı olsa araç hararet yapardı.

Özgür Kızılkaya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
basscanabi    19
basscanabi

Merhaba

Arkadaşlar antalya da tavsiye edebileceğiniz bir usta varmı. Mtm ye bakabilecek.

İyi günler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Merhaba

Arkadaşlar antalya da tavsiye edebileceğiniz bir usta varmı. Mtm ye bakabilecek.

İyi günler

Ben Prinsi Hba Antalyada taktırmıştım.Telefonla bi sorun istersenız bakıyorlarmı mtm ye?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
basscanabi    19
basscanabi

Acaba regulatöre bağlanan kalorıfer su hortumunum baglantısı yanlış olabılırmı?

Daha öncekı aracımda derece 30 olmasına ragmen çok geç lpg ye geçiyordu. İnceleyınce kalorıfer hortumundan yanlış bağlantı aldıklarından dolayı lpg ye geç geçiyormuş..

Merhaba

Tavsiye ettiğiniz yeri aradım. Ömer Beyle görüştüm. O da zaten bizim forumu sürekli takip ediyormuş yorum yazmak için zaman bulamadığını söyledi ve aynen sizin dediğiniz gibi termostattan sonra sıcak su girişi alınmış olabilir dedi. Şu an ki düşüncem Mtm program kiti alıp Ömer Ustanın yanına gitmek. Yardımcı olabileceğini söyledi. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Açtığım tüm konulara yorum yazan veya okuyan tüm forum sakinlerine teşekkür ederim.

Şimdiden Herkese İyi Bayramlar.

Kazasız belasız bir bayram geçirmeniz dileğiyle.

LÜTFEN EMNİYET KEMERİNİZİ TAKINIZ.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    275
İrfan ÖZKAN

Merhaba

Antalyada mtm kitine program atabilen tek yer var. Ancak bağlantılar için başka yere gidebilirim.

Aklıma takılan bir soru:

Araçta bulunan radyatöre giden borunun üzerinde yanlış bilmiyorsan 84 derecede açan ve suyu radyatöre gönderip soğutma sağlayan termostat var. Yani aracın bir an önce ısınması için radyatörü devre dışı bırakıyor ve devir daim olmuyor.

Peki su dolaşımı 80 derece üzerinde başlıyorsa lpg geçme sıcaklığı ayarlanan sıcaklığın bilgisini nereden alıyor. Eğer beyinden geçen suyun sıcaklığına bakarak geçiş yapılıyorsa bu 80 dereceden önce geçiş yapması teorik olarak mümkün değil.

Eğer aracın ECU'dan alıyorsa bilgiyi iş değişir ama neden 35 derecede geçmiyor.

Hatam varsa düzeltin lütfen.

İyi Günler

Merhaba

Lpg sistemi isi bilgisini aractan almaz regulator uzerinde bulunan isi musuru vasitasi ile aldigi bilgiyi kendi ecusunde degerlendirerek benzinden lpg ye gecis yapar veya yapmaz yani motor isisindan cok regulator isisi ile ilgilidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
basscanabi    19
basscanabi

Merhaba

Tapatalk uygulaması ile cevap yazmıştım ama siteye geçmemiş. Lpg'ye geçme olayının çözümünü araca biner binmez havalandırmayı açıyorum çok kısa süre içinde geçiş yapıyor. Bu şekilde sorun yaratmıyor. Bilgilerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

İyi günler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    275
İrfan ÖZKAN

Durum boyle ise hortum baglantisi yanlis yapilmis anlamina geliyor. Soyleki isi anahtarini en sofuk kisma getirdiginizde Lpg ye gecemeyeceksiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Merhaba

Tapatalk uygulaması ile cevap yazmıştım ama siteye geçmemiş. Lpg'ye geçme olayının çözümünü araca biner binmez havalandırmayı açıyorum çok kısa süre içinde geçiş yapıyor. Bu şekilde sorun yaratmıyor. Bilgilerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

İyi günler.

o sorun bende de vardı montajı yaptığım yere gittim, bizim arabalarda musluk var, havalandırma açılınca o musluktan gelen su ile lpg sıcaklığı ölçüp hgeçiyordu, o musluğun gerisinden t bağlantı ile yaptılar sorun gitti sende bağlantıları gözden geçir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
basscanabi    19
basscanabi

Merhaba

Antalya'da Mtm kite bakan bir yer var internette 50-60 tl civarına satılan lpg ayar kabloları ve programları işe yarar mı. Lpg filtresinin bakım zamanı da geldi.

İyi günler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş