Jump to content
droguz80

2005 legacy motor arıza lambası

Tavsiye Edilen Mesajlar

droguz80    0
droguz80

herkese slm arkadaşlar 2008 1.5 hb imprezamı satıp yerine 2005 legacy aldım...Araçta teleflex lpg takılı olup motor arıza lambası yanıyordu lpg den kaynaklı olduğu söylendi ve ayar yapılınca gideceği...Bugün bir lpg ustasına gittim bilgisayara bağladı ekteki resimdeki sorunlar gözüküyordu bana sormadan direk sildi arızaları sonra yine aynı arızalar göründü tekrar sildi yine aynı arızalar görününce oksijen sensörün arızalı değiştirmen gerekli dedi...Motor ustası olan kuzenimi aradığımda da yakıtın kuru gelmesinden dolayı oksijen sensörünü hep sorunlu gösterdiği söylendi ama genel olarak subarularda lpg de takılı olsa motor arıza lambası yanmıyor sizce oksijen sensörünü değiştirtmelimiyim?motor arıza lambası yanınca cruze da yanıp sönüyor servis onların paralel olduğunu söyledi ondan dolayı cruze özelliğini kullanamıyorum...Birde aracı bugün iç dış yıkattım yıkama bitti eve geldim farkettim ki aracın stop lambaları ve gündüz farları kontağı kapatıp çıkartmama rağmen sönmüyor elektrikçiye gittim abi bizlik değil bilgisayara bağlat dedi akü bitmesin diye mecbur kutup başını çıkarttım sabah takıp servise gideceğim acaba o yıkatmamdan mı kaynaklı yoksa lpg ustasının motor arızalarını kafasına göre silmesinden dolayı olmuş olabilirmi...uzun oldu ama anca anlatabildim...yardımlarınız için tşk ler...konu uygun başlıkta açılmadı ise moderatörler taşır umarım...

post-2746-14534914159_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Yikamaci direksiyonu arkaşımı temizlerken direksiyon arkasında kontak sokuli bile olsa park lambaları yakan düğmeyi açmıştır araca git direksiyon arkasında göstergelere önündeki düğmeyi kapatıp akukunu tak. Oksijen sensoruunu yanıltmak için sensor bağlantısına pul yakarak biraz geride bırak sonra bit keyif sigarası yak

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    519
RSBurak

p0500 ve p0700 daha önceden yanıyormuydu bide bizim foresterlarda şanzımanda sorun olunca power yanıp sönmeye başlar sizin aracınızdada yanıp sönüyormu araca çin malı obd cihazı bağlandımı daha önce ? bi ihtimal ecuda sorun olabilir kontak açıkken aküyü sökün 15 dk bekleyin kendini resetler o

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
droguz80    0
droguz80

emre hocam tşk ler hemen gidip deniyorum telefondan yazıcam durumu,burak hocam valla aracı geçen cuma aldım şanzımanda hafif yağ kaçağı vardı ondan mıdır bilmiyorum sadece motor arıza lambası devamlı yanıyor,birde cruze yanıp yanıp sönüyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
droguz80    0
droguz80

Eyvallah emre hocam indim geldim aynen dedigin gibiymis ya valla mubarek ramazan günü allah ne dilegin varsa kabul etsin....bide su ariza lambasi isini cozdummu on numara olacak...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Arıza lambası hız sabitlemeye paralel ondan o durumda. o2 sensor hatası yapıyor bunu. Oksijen sensörünü motor ustası tanıdığına götür bi pul atsın kendisine gelir... İyi günlerde kullan arabanı.

Akü kurup başı sokulduğu için arıza lamban sönmüş bile  olabilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Eyvallah emre hocam indim geldim aynen dedigin gibiymis ya valla mubarek ramazan günü allah ne dilegin varsa kabul etsin....bide su ariza lambasi isini cozdummu on numara olacak...

Estağfurullah hepimizden. Yukarıda yazdığımı uygulayın arıza lambası için .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
droguz80    0
droguz80

tamm hocam yarin sabah ustaya götürüp soyleyecegim bunu cok tsk ettim...lpg yi shell yada bp den almam cok farkeder mi acaba bp de kampanya var cok uygun bu aralar yoksa devamli shell en.iyisimu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Ona bir sey diyemem etrafta total varsa oranın lpg si araç daha uzun gidiyor. Ben po dan alıyordum pocell 200tl yakut ve litrede 15 kuruş indirince oraya gittim . Ocakta tahahhutum doluyor dolunca yakınındaki istasyona total lpg getirdi oradan devam ederim. Sadece katkili otogazlardan uzak surun yeterli

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    519
RSBurak

ben totalden alınca rölanti düzensizleşti shellden alıyorum hep bu depoda gazı TP den denicem yerli malı sonuçta sorun çıkmazsa devam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cihan    232
Cihan

ben totalden alınca rölanti düzensizleşti shellden alıyorum hep bu depoda gazı TP den denicem yerli malı sonuçta sorun çıkmazsa devam

TP den lpg aldım.hiç bir problem yaşamadım.tavsiye ederim O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Koçum şahinime hir şey olmuyordu , demekki po ya devam edeyim ben

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
droguz80    0
droguz80

emre hocam bu arada yakıt değerlerin nasıl acaba ben 110 liralık shellden aldığım gaz ile ist şehir içi tam 300 km gittim  ama 150 km si açık yoldu klima full açık....ankara istanbul otoyolda da 160-200 arası klima full açık 110 liralık po gaz ile 330 km geldiksizce nasıl

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Ankara şehir içi 45 lt lpg ile 350-360 km, ıst ankara 130 ortalama ile 4 kişi 490 km

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Ankara kütahya iki kişi 100-110 ile 605 km

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
droguz80    0
droguz80

Bugün servise gittiğimde oksijen sensörünün değişmesi gerektiğini ne kendilerinde nede türkiyede hiçbir yetkili serviste olmadığını japonyadan uçakla 10 günde geleceğini 900 tl ücreti olduğunu 100 tl de takma ücreti alacaklarını söylediler...ama parçacılarda 250 tl ye satılıyor 100 liraya da özelde taktırılabilir belki bu halledilebilir bişey ama şanzıman ile ilgili söyledikleri kafamı karıştırdı arkadaşlar 2004-2005 legacyler şanzıman milinin sallantıda olduğu kronik sorun olduğu önceden garantiden değiştirdiklerini söylediler ama rahatsız etmiyorsa şimdilik böyle kullanabilirsin ama vites geçişlerini hissedersen yapmak lazım dedi 5000 tl bulabilir dediler ama çok güvenmedim açıkcası arkadaşlar bildiğiniz sağlam subaru otomatik şanzıman ustası varmı ist.da bunu gösterebileceğim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Teleflexde oksijen sensörü hatasını ilk kez duydum, değişmesi gerektiini yetkili servis mi söyledi ?

hangi sensör arızalı, 2. sensöre pulu denediniz mi ?

http://www.jaspasubaru.com/index.php?sayfa=urun&urun_id=3390 1. sensör

http://www.jaspasubaru.com/index.php?sayfa=urun&urun_id=3391 2. sensör

yurtdışından getirtirseniz

2. sensör direk orjinal subaru parçası, ilk sensör denso marka, zaten subaru denso dan alıyor sensörü

1. sensör  http://www.ebay.com/itm/Denso-DOX-0307-Lambda-Oxygen-Sensor-SUBARU-LEGACY-III-IV-OUTBACK-FORESTER-/141317722593?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item20e73151e1&vxp=mtr

2. sensör http://www.ebay.com/itm/SUBARU-22690AA93A-GENUINE-OEM-OXYGEN-SENSOR-/181117055078?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2a2b6af066&vxp=mtr

,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
droguz80    0
droguz80

emre hocam bu resimde attığımda sensör 1 olarak görünüyor öndeki sensör olduğu söylendi az önce de selahattin ustanın yanına gittim bana önemli bişey olmadığını lpg den kaynaklı olduğunu lpg ayarı yaptır düzelir dedi sonra teleflex özel bayi olmadığı için servisine gittim teleflex ustası bugün yokmuş pazartesi gidip ona bir ayar yaptırcam diğer şanzıman için servisin söylediğini selahattin ustaya söyledim yk öyle bişey kafanı bulandırma dedi bakalm şu lpg ayarını yaptırayım da duruma göre yazarım yine...ilgilenmen için çok tşk ederim yine

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

droguz80 mesaj kutun dolu olduğu için özel mesaj gönderemedim.

2006 model benim araç, şanzımanda sıkıntı yaşatmadı polis değilim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş