Jump to content
basscanabi

Bakım öncesi ve sonrası

Tavsiye Edilen Mesajlar

basscanabi    19
basscanabi

Merhaba Arkadaşlar

Aracım 2. aldığım için motor yağı değişim zamanın gelince aracın tüm yağlarını ve filtrelerini değiştirmek için Antalyada Yılmaz Usta ile iletişime geçtim kısa zaman öncede zaten p0303 hatası verdi arıza ışığı yandı ve söndü. Araçta tekleme gaz yememe gibi problemlerde çıkmaya başlayınca evet dedim artık komple bir bakıma ihtiyacı var dedim. Motor yağı, ön ve arka diferansiyel yağları, şanzuman yağı, hava ve polen filtresi, balatalar, bujiler değişti. Sağ olsun ustam rot balansını ve çizik birkaç yerine de ayar verip göndermiş.

Servise gitmeden önce kalkışta gaza basmaya korkuyordum çünkü bir anda hopluyordu sanki gaz ayarsız ya da tork konverter bir anda gücü aktarıyormuş gibi. Bazende aracın devri yükseliyordu ama sanki tork konverter gücü aktarmıyordu boşa alıp D'ye alınca düzeliyordu şimdi öyle bir sıkıntım yok. Diferansiyellerden içeri uğultu geliyormuş yağları değişince anladım. Frenlerden kalkış yaparken ses geliyordu ondanda artık eser yok. Tekleme olayı 3. silindirdeki buji bitmiş neredeyse kırılma noktasına gelmiş. Çok şükür ucuz atlattık

Bunları yazdığım tarzda problemleri olan Subaru severler varsa belki bir yardımı dokunur.

Herkese Hayırlı Yolculuklar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cihan    232
Cihan

eline sağlık tümer O0 çok geçmiş olsun bu arada ucuz atlatmışsın gerçekten.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Boğaz kelebeği temizliği de yaptırsaydniz keşke

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Bugün Yılmaz ustamın bahsettiği legacy di herhalde sizinki..

Bayağı ugraştırmış herhalde ustaları ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
basscanabi    19
basscanabi

Boğaz kelebeği temizliği de yaptırsaydniz keşke

Sağ olsun ustam herhangi ücret istemeden onuda yapmış. Daha yaptığı ufak tefek neler neler var anlatmakla bitmez. Param son kuruşuna kadar helali hoş olsun.Ellerine sağlık olsun. Birde lpg için gidersem tadından yenmeyecek

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
basscanabi    19
basscanabi

Bugün Yılmaz ustamın bahsettiği legacy di herhalde sizinki..

Bayağı ugraştırmış herhalde ustaları ;)

Abi olabilir walla. Adamları çok uşraştırmışımdır eminim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
basscanabi    19
basscanabi

eline sağlık tümer O0 çok geçmiş olsun bu arada ucuz atlatmışsın gerçekten.

Sağ olasın. Ucuz atlattık kırılıp silindire düşse seyreyle çatırtıyı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş