Jump to content
emre-sti

Karbon veya ankastre kapı kolu

Tavsiye Edilen Mesajlar

emre-sti    565
emre-sti

Ne zamandır aklımda olan bir şeydi elim değmişken yapayım dedim, önceleri aklımda gri karbon vardı ama evde geçen ankastre bulaşık makinesinden artan flyoyuda görünce önleri karbon arkaları ankastre yaptım ileride 4 kapıyı da ankastreye çevirmeyi düşünüyorum

OJnYND.jpg

0bjvWB.jpg

AZQ48L.jpg

V25o8Z.jpg

JdrRNQ.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    72
ceyhunugur

emre guzel olmuş elıne sağlık cok zor mu yapılışı yoksa kolay mı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    275
İrfan ÖZKAN

Emre döktürmüşsün yine güzel olmuş valla helal olsun benim aracada bir güzellik düşünürsün belki.

Köfte sucuk gibi olmasın ama. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
static    76
static

Benim kapi kollarininda buna ihtiyaci var aslinda. Ben de plasti dip le yapmayi dusunuyordum. Ama bu daha pratik bir cozum. Bu arada kapi kollari nasil cikiyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ali uslu    8
ali uslu

Emre abi güle güle kullanın güzel olmuş. Ancak o tutamaçlara tavsiyem mat siyah ya da düz parlak gri folyo. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Orjinali mat ile parlak arası bir şeydi on kollarin üzerindeki kaplamalar yavaş yavaş çözülmeye başlamıştı , elimde bu vardı bunu kullandim ama etrafına da uydu,

Uygulama plasti dip kadar kolay değil ne yazıkki .

Zor olmasının nedeni ise düz bir parça olmaması her tarafı kıvrımlı . Kusursuz olması için ugrastiriyir biraz kol başına 15-20 dakika ugrasmisimdir. Kolu yikadim. Uzeri ıslak iken düz yüzeye yapıştırdım. Sonra saç kurutma makinesi ile ısıtacak kıvrımlı yerleri yavaş yavaş  parmagim ile işledim . Isı tabancası olsa daha rahat olurdu onu da sivas ta bıraktık

Kapalı garajda olduğu için resimler böyle çıktı , ışık altında görüntü daha güzel .

İrfan abi hallederiz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Kapı kolunun üstüne plastik bir parça veya tornavida üzeri bez ile sokup aşağı doğru eğip asılmak gerekiyor , yalnız güçlü asılmak lazım kolay kolay bırakmıyor kendini .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
engin67    3
engin67

Evin içinde yalınayak ne dolaşıyosun,terlik giysene !!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
onur öncü    3
onur öncü

Emre sence tybin oldugu gögüse kaplanirmi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Seni bile kaplarım ama sokulebilen ve parça düz ise çok kolay, maliyet çok düşük

120 cm eninde 1 metresi 10 tl parça parça da satılıyor , karbonlarin ise metresi 25 tl idi benim aldigik yerde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
basscanabi    19
basscanabi

Merhaba

Yol bilgisayarının ekranının üzerindeki kaplama kalkmış parlatmak istiyorum. Nasıl sökülür bilen var mı acep?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

evet aradan geçen uzun süre sonradan ön kapı kollarında karbon kaplamaları sökerek onları da ankastre yaptım. kapı kolları tırnaklarından biri kırıktı. sağlam olan kapı kolu tırnağından sun-fix macun sayesinde kalıp aldım ve gene sunfix ile tırnak yaptım

DSC_1877_zpshajlrttp.jpg  

soldaki sağlam tırnaktan sunfix macun ile kalıp yaptım

DSC_1878_zpsomhnejsv.jpg

daha sonra aldığım kalıbın yönünü de dikkate alarak kırılan yere sun-fix sürdüm daha , aldığım kalıp ile son şeklini vererek kurumaya bıraktım

DSC_1880_zpsikwl3hx5.jpg

DSC_1881_zpsqoziexru.jpg

emre-sti tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş