Jump to content
ilker

Subaru Forester Yakıt Tüketimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

ilker    1
ilker

Arkadaşlar 2005 model turbo xt sahibiyim henüz çok yeni aldım sayılır ve sizlerdeki yakıt tüketimini merak ediyorum ilk ölçümüm depoyu fulledim ve 108.8 km sonra aynı benzin istasyonu ve aynı poompadan tekrar fulledim 106.91 tl benzin aldım sonuç baya yüksek çıktı litre fiyatı 5.12 normalmi acaba genelde 55 kuruş falan okuyorum şehir içi

nitro37 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erkan yuncu    12
erkan yuncu

son 20 gunde 3600 km yol yaptım yaklasık 1100 tl lık gaz yaktım......ortalama 305 kr bolgelerın gaz fıyatları degıskenlık gosterdıgınıde belırteyım....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    825
SequentiaL

Demekki ben bedava geziyorum. Hiç sesimi çıkarmayayım. Turbo Forester sahipleri o zaman bir yere giderken ne kadar yakacağını hesaplamada hiç zorlanmıyorlar. Hesap basit ne kadar kilometre o kadar benzin  ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlter    419
İlter

Nerdeyse 100km yi 100tl ye gitmişsiniz km de 1 lira yakmış demek, taksiye binseniz aşşa yukarı aynı hesap olur , vergi otopark falan ödemezsiniz :P

Bence çok yüksek bi rakam, benzinli bir V8 ancak o kadar yakabilir. ya aracınızda bir sorun var ya da ayağınızın ayarında :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
static    76
static

Yakit aldiginiz hava sicakligida onemli. Hava cok sicaksa pompanin ucundaki sensoru yaniltmis olur ve siz depom tam doldu sanarak bir sonraki dolumada hava sogukken gitmis olabilirmisiniz acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
onur öncü    3
onur öncü

Yakanlar cemiyetine hosgeldin ilker,araban normal yakiyor ilker bendede 2005 xt var.100 km hizla sehir ici 1 saat kopru trafagi 10 lt  klima kapali. Gecen ay edirne seyhatinde 160 240 bandinda klima acık aracta 5 kisi ve bavullar. 89 krus yakti.ama kinalidan snraki uzun rampa yolu 240 km hzla cktim. Neyse dönuste ayni yol ayni agrlik 90 120 bandında 55 kurus yakti.ama dikkatini cekerim uzun yolda.sehir icı tahminim 80 .90 kurus.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    32
ceyhunugur

ilker abı otobanda 110 km cruıse 40 yada 45 kurus ara hızlanmaya bağlı sıcaklık 25 30 *

şehır içinde ise 50 55 kurus sıcaklık 25 30 * normal

trafıkten dolayı vıtes değişimi anı hızlanmalar trafık ışıkları hepsı etkıler

eger cok yol gıdıyorsanız sıze lpg şart ama oda ayrı bır dert

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    32
ceyhunugur

ılker  abı bu arada araç kaç km de en son bakımı nerde hangı servıste yapılmış yağ markası fıltreler orıjınal mı ve arka amortısorler patlak ıse bu fazla yakıt sebebıdır cunku araç normalden fazla guc harcıyor

aracın resımlerı varmıdır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
onur öncü    3
onur öncü

Ceyhun sen ist sehir ici gunluk trafikte.100 km yol yapinca 50 tl benzınmi harcyrsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

bende bugün fulledim.Şehiriçi hafif sert ve klima açık  kullanım..299km 167 tl benzin..benzin lt 5.16tl..

Lpg ye gerek varmı acep  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    32
ceyhunugur

eger fazla yol yapılmıyorsa hıç lpg ye gerek yok bu hallerde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

eger fazla yol yapılmıyorsa hıç lpg ye gerek yok bu hallerde

7 ayda 13000 km :)

Ama bugun sabah Fox haberde lpg li araçlar ilgili bi haber vardı..Gelen zamlardan dolayı bi avantajı kalmadı gibisinden ...

10 krş zam herhalde gerisini de Seçimlerden sonra  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    32
ceyhunugur

ilk yılı baz alma sonrakı yıllara bakılmalı ılk yıl araba yenı oldugundan ınsan daha fazla gezmek ıster ve halıylede fazla gezer ama ıkıncı yıl bu kadar yol yapamazsın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

ilk yılı baz alma sonrakı yıllara bakılmalı ılk yıl araba yenı oldugundan ınsan daha fazla gezmek ıster ve halıylede fazla gezer ama ıkıncı yıl bu kadar yol yapamazsın

2.yıla bu araçla girersem bakarız artık :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    32
ceyhunugur

aynen 2.yılda bellı olur ama 100 bın bakımının var daha yada lpg takılacak olmadı satılacak zaten ılanı gordum hayırlı olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

aynen 2.yılda bellı olur ama 100 bın bakımının var daha yada lpg takılacak olmadı satılacak zaten ılanı gordum hayırlı olsun

lpg takmıyacağım ona kararı verdim.100k bakımınıda vakit olunca Antalya da yaptıracağım yada aracı alan arkadaş yaptırır artık :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
onur öncü    3
onur öncü

Ceyhun senın arc baya az yakiyormus ya.ben xt olup okadar yakan bi sende duydum yanlis hesap yok dimi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
asturias    3
asturias

haziranda 3100 kilometre yaptım. uzun yol, şehiriçi ve tarla yollarında offroad ile ortalama tüketim 8.4 litre şehirler arası yani Tunceli-Eskişehir arası 7.4 litre yazıyordu yol bilgisayarı. 1 depo ile Tunceli-ankara 800 km yaptım.

bende lpg ye direniyorum. normalde ayda 1depo tüketiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Uzun yolda İstanbul-Fethiye arası 7.2lt yakalamışlığım var.110km hız sabitlemeyle ortalama hız..arada klima açık :)

bugun 167 tl benzin aldım eger aracta lpg olsaydı bu rakama 114tl civarları olacaktı..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş