Jump to content
cihankeskin

Subaru XV Bakım Masrafı

Tavsiye Edilen Mesajlar

cihankeskin    0
cihankeskin

Merhaba arkadaşlar,

15.000 Km ve 30.000 Km bakımlarını yaptırmış Subaru XV sahipleri bizlerle bakım giderlerini paylaşabilirler mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    275
İrfan ÖZKAN

Toyota aurisin 30000 bakimini 600 tlye yaptirmis arkadasim, bu rakamin altinda olur ustunde olmaz subaru...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    71
ceyhunugur

cihan hangı konuda yardım ıstıyorsun bakım masrafı ne kadar tutar dıyemı yetkılı servıste farklı olur ozel servıste farklı olur yada parçaları sen alırsın sadece ustaya işçilik verırsın bu daha da guzel olur

yag

yag fıltresı

polen fıltresı

benzın fıltresı

hava flltresı

on arka z rotlar

on arka vıraj denge lastıklerı

on arka vıraj demır askı rotları

baska bırsey değişmez ama bırazda sızın zarar vermenıze kullanımınıza bağlı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cihankeskin    0
cihankeskin

Ceyhun Selam,

Zaten bakım listesinden (http://www.subaru.com.tr/bakim_tablolari.aspx) hangi bakımda neler değişiyor diye baktım. 3 yıl veya 100.000 Km garanti olduğu için benim yaptığım yol miktarını da hesaba katınca büyük olasılıkla 15.000, 30.000 ve bir ihtimal 45.000 bakımlarını yetkili serviste yaptırmam gerekecek. Şu ana kadar yaptıranların ortalama ne kadar ödediklerini merak ediyorum.

Daha sonra da forumda herkesin tavsiye ettiği iyi bir özel servis bulursam garanti sonunda özel servise götürmeyi planlıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Bakım fiyatlarının sabit olması gerekiyor servislerde yanlış bilmiyosam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    519
RSBurak

sabit değil abi mesela ben normal bakımı izmitte 270 liraya yaptırmıştım caddede 480 lira ödemiştim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cihankeskin    0
cihankeskin

522 tl

XV'nin hangi bakımı bu? 15.000 mi? yoksa 30.000 mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ali uslu    8
ali uslu

15.000 bakımı. İç dış yıkama + motor koruma dahil. Fakat yine pahalı  :) Olsun sorun çıkarmayan arabalar sonuçta.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cihankeskin    0
cihankeskin

Aslında Japon arabalarında oldukça beklenen dolaylarda. Belki biraz pahalı haklısınız ama çok değil. Benim Honda Civic'imin de servis masrafı 3 aşağı 5 yukarı aynı geliyor ve her 10.000 km de bir servise giriyor araç.

Subaru yetkili servislerinin gereksiz yere masraf çıkarma adetleri var mı servis kotalarını yakalamak için?

Mesela bundan 2 yıl önce Honda yetkili servislerinden birisi olağan periyordik bakıma bıraktığım araç için bana telefon etti ve aracın devirdaim pompasının delik olduğunu ve çok ciddi şekilde su akıttığını değiştirmem gerektiğini söyledi. Ben de parçanın ücretini sordum. İşçilik dahil o zamanın parasıyla 800 TL gibi bir para istediler. Ben de standart bakımı tamamlamalarını ve başka bir müdahale yapmamalarını söyledim. Aracı teslim almaya gittiğimde hala aracı bırakmam için ısrar ediyordu servis görevlisi. Bu şekilde çok dikkat edin gibi de gözümü korkutmaya çalıştı. Aracı aldım evime kadar 20 km yol gittim. Bu süre içerisinde bir gözüm sürekli hararet göstergesindeydi. Hiç bir değişiklik görmedim. İki gün sonra aracı bir özel servise gösterdim. Bakan usta: "Abi hiç bir şeyi yok aracın. Zaten pompa delik olsa imkanı yok buraya kadar gelmezdi bu araç." dedi. İki yıldır da o pompa değişmedi. Bunun gibi olayları yaşamak oldukça can sıkıcı. Umarım Subaru servislerinde benzer olaylar yaşayan yoktur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    275
İrfan ÖZKAN

Aslında Japon arabalarında oldukça beklenen dolaylarda. Belki biraz pahalı haklısınız ama çok değil. Benim Honda Civic'imin de servis masrafı 3 aşağı 5 yukarı aynı geliyor ve her 10.000 km de bir servise giriyor araç.

Subaru yetkili servislerinin gereksiz yere masraf çıkarma adetleri var mı servis kotalarını yakalamak için?

Mesela bundan 2 yıl önce Honda yetkili servislerinden birisi olağan periyordik bakıma bıraktığım araç için bana telefon etti ve aracın devirdaim pompasının delik olduğunu ve çok ciddi şekilde su akıttığını değiştirmem gerektiğini söyledi. Ben de parçanın ücretini sordum. İşçilik dahil o zamanın parasıyla 800 TL gibi bir para istediler. Ben de standart bakımı tamamlamalarını ve başka bir müdahale yapmamalarını söyledim. Aracı teslim almaya gittiğimde hala aracı bırakmam için ısrar ediyordu servis görevlisi. Bu şekilde çok dikkat edin gibi de gözümü korkutmaya çalıştı. Aracı aldım evime kadar 20 km yol gittim. Bu süre içerisinde bir gözüm sürekli hararet göstergesindeydi. Hiç bir değişiklik görmedim. İki gün sonra aracı bir özel servise gösterdim. Bakan usta: "Abi hiç bir şeyi yok aracın. Zaten pompa delik olsa imkanı yok buraya kadar gelmezdi bu araç." dedi. İki yıldır da o pompa değişmedi. Bunun gibi olayları yaşamak oldukça can sıkıcı. Umarım Subaru servislerinde benzer olaylar yaşayan yoktur.

İsin icinde insan ve para varsa nerede olursaniz olun ama hep hazirlikli olun. Bu gibi durumlar her markada yasanabilir, once insanlarin ahlakli olmalari beklenir, markalar bu durumda etkili olamazlar dusuncesindeyim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    275
İrfan ÖZKAN

Sigara fiyatlarinin bile degisiklik gosterdigi bir ulkede servis fiyatlarinin sabit olmasini nasil bekleyebilirsin Emre! :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    71
ceyhunugur

ozel servısler guzeldır ıyıdır ama parçaların hepsı orjınal değildir haberın olsun ozel servısler yan sanayı parça çok kullanırlar

once ıyı usta bulmak lazım sonra kendın orıjınal parça alıp o buldugun ustaya işçilik vermektır

en doğrusu budur tecrubelerım bunu gosterıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cihankeskin    0
cihankeskin

Ceyhun tavsiyen için teşekkür ederim. Parçaları genelde nereden temin ediyorsun?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şehikan    4
Şehikan

selam herkese,

güncel bakım ücretleri hakkında bilgisi olan var mı acaba ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şehikan    4
Şehikan
11.12.2018 at 17:19, Şehikan :

selam herkese,

güncel bakım ücretleri hakkında bilgisi olan var mı acaba ?

sorumu kendim yanıtlıyım..  12/01/2019 'da ilk bakımı yaptırdım. serviste 1110 TL ücret çıktı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şehikan    4
Şehikan
2 dakika önce, Erçay :

yetkili servis değil mi? 

doğrudur. karadeniz ereğli - gençerler 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şehikan    4
Şehikan

teşekkürler.. valla bu gidişle bidahaki bakımları kendimiz yapacaz sanırım ^-^ ciddi bi fiyat farkı olacak gibi.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.111
Erçay

Garanti felan yoksa kendiniz yapın em güzeli. 300-400 e hallederdiniz 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    147
serkankucuk

Standart periyodik bakım sanayide 500 lira civarında olur, civarı derken aşağısına da rahat olur :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş