Jump to content
cihankeskin

Subaru XV Yakıt Tüketimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

silvershadow    47
silvershadow

Şehir dışı kullanan arkadaş varmı? Uzun yol ortalamasını yazabilirseniz çok memnun olurum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bilalus    0
bilalus

Merhabalar bende nisan ayından beri XV kullanıcısıyım. Forumdan biraz uzak kaldım. Aracımla bir defa şehir dışı yolculuk yaptım. İstanbul-Karasu arası yolculukta 7 litre yaktı. Çok fazla yüklenmeden gayet sakin bir kullanış ile (en fazla 130km. hız). Aracı aldığımdan beri 7000 km. yaptım. Genelde şehir içi kullanmaktayım. Örneğin bugün Bayrampaşa-Ayazağa E-6 üzerinden yolculuk yaptım. Trafik gayet akıcıydı. Sakin bir kullanımla gidiş geliş 7 litre tüketimi oldu. Fakat araç ile akışkan bir yola çıkmadan aralarda dolaşarak giderseniz yakıt 10-11 litre civarlarında seyreder. Ben bir depo ile genelde 600 km. yol yapıyorum. Genel yakıt tüketimim ise 8 litre ile 9 litre arasında değişiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serdaruz    0
serdaruz

Uzun süredir foruma yazamıyorum öncelikle herkese selamlar. Geçen sene kasım ayında almış olduğum XV aracımın en son bakımını bu senenin haziran ayının sonunda yaptım ve servisten çıkarken ODO'yu sıfırladım. şu an 10050 km yol yaptım ve toplam ortalama yakıt tüketimim 7,2 L göstermekte. Yarısı uzun yol yarısı şehir içi olduğunu söyleyebilirim. Ancak ben büyük şehirde yaşamıyorum haliyle küçük bir ilçede bile olsam dur kalklar ve araç ısınmadan yeniden kontak kapatmak durumunda kalıyorum. Bu yüzden de şehir içinde 9 L'leri gördüğüm olmuştur. Ancak bulunduğum yerden başka bir ilçeye 90 km/s 'i geçmeden gittiğim 70 km lik yolculuğumda sanırım XV deki tarihi rekoru kırmış olabilirim kendimce :) çünkü elde ettiğim rakam kontağı kapattığımda 4.7 L olarak gözüküyordu. Umarım faydalı olmuşumdur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
engin67    3
engin67

Serdar abi nerelerdesin,özlettin kendini.Arayı açma bu kadar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bilalus    0
bilalus

Merhaba Serdar abi, bende sizin gibi forumdan epeydir uzaktım. Yakıt tüketiminiz büyükşehirde olmadığınızdan dolayı gayet normal. Bende bir ara 5.5 litreleri görmüştüm, sizinkisi gerçekten rekor olmuş. Bir depo ile 700 km. leri görüyorsunuzdur heralde?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serdaruz    0
serdaruz

Çok teşekkür ederim. şöyle söyleyebilirim bulunduğum ilçe şu an için Merzifon ve Eskişehir'e 570 km  mesafede, normal kullanımda uzun yolda benzin göstergesinde Eskişehir'e vardığımda 3 çizik daha kalmıştı. Uzun hesaplamalarla uygun kullanımda göstergedeki her bir çizgi ile yaklaşık 70 km gidilebildiğini hesapladım. Buna göre daha uzun yol devam etmiş olsaydım 210 km daha yol kat edebilecektim. Ancak Eskişehir'e vardığım için şehir içi dur kalklar ve ordaki şehir içi kullanımımdan dolayı ancak 650 km yi görebildim. Şunu belirtmekte yarar var ben 4X4 bir aracın böyle yakıt tüketimini oldukça tatminkar buluyorum ve aracı gerçekten daha önce kullandığım tüm araçlardan daha güvenlikli ve yeterli buluyorum. Benim merak ettiğim bir konu aslında yeni çıkan 2014 modellerinin yakıt performanslarında benim aldığım 2012 model arasında bir fark var mıdır? Yada iyileştirmeler varsa ki var olduğunu biliyorum öncelikle yazılımla ilgili bir update uygulanıyor mu bunu bilmek istiyorum. En son gittiğim Haziran ayında İstanbul Cadde Motor bana yazılımın güncel olduğunu herhangi bir update söz konusu olmadığını söylemişlerdi. Ancak aradan 6 ay geçti ve 2015 modellerin geleceği düşünülürse belkide yazılımında düzeltmelerle aracın yakıt performansında değişiklikler olmuş olabilir diyo düşünüyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bilalus    0
bilalus

Bende yalnızca uzun yol olarak yukarıda bahsettiğim gibi İstanbul-Karasu arası yolculuğum oldu. Bir depo ile 720 km. yaptım. Dediğim gibi İstanbul'da 600 km. anca yapıyorum. Genel olarak bende çok memnunum yakıt tüketiminden, çünkü tüketimi arttırmaya bir çok etken varken.. Yazılım konusunda ise bir bilgim yok..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

Konuyu bir hortlatalım bakalım.

2015 Yılında tüm Xv kullanıcıları araçlarını sattımı yahu :D

Cihan bey siz ne yaptınız, halen düşünme aşamasında mısınız ? Yoksa temelli vazgeçtiniz mi ?

2014 XV'lerde ki iyileştirmeler, güncellemelerle ilgili bir konumuz var mı ? 2014 modelin temel farkları nelerdir önce ki yıllardan.

Teşekkürler keyifli forumlar diliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cihankeskin    0
cihankeskin

Ben hala almak istiyorum ama para farklı yerlere gitti. Bu nedenle belirsiz bir süre için erteledim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

Ben hala almak istiyorum ama para farklı yerlere gitti. Bu nedenle belirsiz bir süre için erteledim.

Sizin için hayırlısı olsun inşallah. Umarım gönlünüze ve bütçenize göre bir Xv bulabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

Sanırım XV kullanıcıları pek aktif değiller. Bir umutla XV kullanıcı test yorumları konusu açmıştım ama.Bu konunun pasifliğini görünce, umudum kırıldı desem yeridir.

@Cihan senden ricam bu konuyuda sabitleyebilir miyiz. Ve Hatta Yeni XV bölümünün altına taşıyabilir miyiz. Biliyorum çok şey istedim ama. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eddy57    7
eddy57

İlhan abi yokusta ve yuksek devirlerde dogal olarak cok yakiyo ama 9 un uatunu hic gormedim ben bursa dayim yazin sehir ici 6.5 7.5 arasi idi kisin 8 i buldu sehirler arasi 110 140 bazen 160 la gittim bursa mersin arasi 6lt yakti ama biraz dikkat edilse rahat 5.5 yakardi cogu yerde anlik tuketimi 4.5 5lt gorunce gaza yuklendim :-) Teknik ozelliklerine gore yakiti normal geliyo bana sonucta 1.5 ton 4×4 ve otomatik bir araba uzun yolda bagajda doluydu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şehikan    2
Şehikan

merhaba,

2018 ağustos ayında bartın-muğla(dalyan) arası yolu 4 yetişkin ve 4 kişilik valiz-eşya vs. yük ile git-gel ve orada yapılan şehir içi şehir dışı karışık kullanımla 5,8 ortalama ile bitirdim. toplam 2980 km yol yapıldı. sakin kullanımlarda hız sabitleyici ile anlık tüketim bir çok yerde 5 in altına indi.  araç az yakıyo bence ama ülkede yakıt pahalı malesef.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş