Jump to content
Ertuğrul

İşin Ustasından Motor Temizliği

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ertuğrul    30
Ertuğrul

Değerli arkadaşlar,

direksiyonumdaki hafif sola çekme yüzünden dün Şaşmaz sanayiye gittim. Erkan ustanın tavsiye ettiği rot-balanscıya uğradım. neyse ki bir bir sıkıntı yokmuş. meğer benim yazlık lastikler ters takılmış (içe bakması gereken yer dışa bakıyormuş). lastiklerin işi bittikten sonra Erkan Ustaya uğradım (geçtiğimiz cumartesi motor temizliği konusunda bilgisine başvurmuştum). ben aslında motor temizliğine sıcak bakan birisi değilim, bir de aracımın lpgli olması buna eklenince motor temizliği konusunu askıda tutuyordum. ama aracımın motoru 13 senelik ömründe hiç temizlenmediği için leş gibiydi ve bir kereliğine olsun yıkanması gerekiyordu. erkan usta "bir gün uğra, lpgnin beynini sökelim öyle yıkatırız" demişti. motor temizleyicim zaten vardı aracımda. erkan usta da "temizleyicin zaten var ben hallederim, yıkamacıya gitmeye gerek yok, hemen şuradaki benzinlikte köpükler ve basınçlı su tutarız" dedi. biz de ustanın sözünü dinledik. sağolsun kendi aracıyla ilgilenir gibi özenle temizledi. kendisine teşekkür ediyorum buradan bir kez daha

önce sıvıyı leş gibi görünen motora püskürttü :)

vz52am.jpg

beklerken günün anlam ve önemine ilişkin bir fotoğraf çekildik tabi :)

ml6yRP.jpg

benzinliğe geçtik ve erkan usta motoru önce köpükledi, fırçaladı ve ardından basınçlı suyla yıkadı sağolsun

rLMkNz.jpg

kompresörle motora hava tuttu ve son olarak pas sökücü kimyasal püskürttü. sonuç ortada  ;D

YPkLpD.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
engin67    3
engin67

oFFFss gıcır gıcır olmuş yavru,bende gelem de bizimkine de bi kese atsın Erkan usta.Eline sağlık ustanın..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

ilk resime aldanmayın temizleme spreyi sıkıldığı için bile ilk resimde biraz temiz du9ruyor canlı hali çok fenaydı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
adr    23
adr

Ertuğrul aramıza hoşgeldin  :)

(Motorunu korkusuzca temizletenler kulübü)  ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sacit cebeci    0
sacit cebeci

temizlik imandan gelir :) cıncık olmuş..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertuğrul    30
Ertuğrul

ilk resime aldanmayın temizleme spreyi sıkıldığı için bile ilk resimde biraz temiz du9ruyor canlı hali çok fenaydı

çok haklısın emrecim. ilk resim aldatıcı. sen motorun o halini biliyorsun tabi :) kimyasal sıkılmadan önceki hali çok fenaydı. o fotoğrafı çekemedim. boş bulundum açıkçası. sprey sıkılırken çekmeye başladım ben de.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertuğrul    30
Ertuğrul

Ertuğrul aramıza hoşgeldin  :)

(Motorunu korkusuzca temizletenler kulübü)  ;D

hoşbulduk ahmet. benim yerim aslında "motorunu korkarak yıkatanlar klübü" olmalı  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertuğrul    30
Ertuğrul

temizlik imandan gelir :) cıncık olmuş..

"temizlik imandan gelir" başlık olarak aklıma gelmişti benim de :) herkese teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertuğrul    30
Ertuğrul

oFFFss gıcır gıcır olmuş yavru,bende gelem de bizimkine de bi kese atsın Erkan usta.Eline sağlık ustanın..

fotoğrafların boyutları  nasıl admin, boyutları küçültmeyi öğrendim sanırım :) iyi dersen 10 kadar fotoğraf atabilirim önceki açtığım konuya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    832
SequentiaL

Bu sonucu görünce bende sizin motorunu korkusuzca yıkatanlar klübüne katılmak istiyorum. Yeni kayıt alıyor musunuz?  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertuğrul    30
Ertuğrul

Bu sonucu görünce bende sizin motorunu korkusuzca yıkatanlar klübüne katılmak istiyorum. Yeni kayıt alıyor musunuz?  :D

bi araba ömründe bir kere olsun temizlik görmeli derim. yeni kayıt alırız tabi başkanımız ahmete (adr) havale ediyorum seni ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
makar    0
makar

Son fotoğraf hava kararırken çekildi, fotoğraflardan daha iyi oldu... Erkan ustanın eline sağlık...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
high power subaru garaj    0
high power subaru garaj

herkese iyi dileklerinden dolayı teşekkür ederim Ertuğrul güle güle kullan

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertuğrul    30
Ertuğrul

herkese iyi dileklerinden dolayı teşekkür ederim Ertuğrul güle güle kullan

eline sağlık usta ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
StanceDignity    1
StanceDignity

çok iyi olmuş temizlik kesinlikle gerekiyormuş  :) bizimki genel olarak temiz fakat şöyle ayna gibi olması için bir yıkatmak istiyorum fakat sorun çıkarır diye çekiniyordum ama bu aralar bir yıkatıcam bakalım son foto gibi fotolar gaza getiriyor insanı  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    832
SequentiaL

Motoru yıkarken su kaçmaması için özen gösterilmesi gereken yerler neresidir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
adr    23
adr

Biz sadece lpg beyni ile enjektorlerini torba ile kapattik (tazyikli su vururken) eger lpg yoksa herhangi bir yeri kapatmaya gerek yok. Zaten yikayan arkadas subaru bayraktar servisinde yikama bolumunde calismis. Yani Tecrubeyle sabit.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertuğrul    30
Ertuğrul

Motoru yıkarken su kaçmaması için özen gösterilmesi gereken yerler neresidir

ahmetin (adr) yıkattığı yerdeki eleman (bayraktarda çalışmış) lpgli eski araçları yıkama konusunda çekindiğini söyledi. erkan usta lpg beynini örtmek yerine sökünce risk azaldı tabi. bir de üzerinde "main fuse box" yazan siyah kutuyu da naylon bir poşetle iyice örtmek gerekiyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    832
SequentiaL

Kendi çabalarımla evin önünde motor temizliği yapmaya çalıştım. Hava manifoldunun daha kapsamlı temizliğe ihtiyacı var ama yinede fena bi sonuç çıkmadı ortaya  8)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    832
SequentiaL

İki resim arasındaki yedi farkı bulun  :o

10300985_10152378912997170_6720577736700724374_n.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
engin67    3
engin67

Cillop olmuş eline sağlık :) Yarın gel de yakından görelim  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    832
SequentiaL

Bu haftasonu da gelecektim ama İstanbuldan misafirim ;) geliyor Engin abi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Metin Durgut    105
Metin Durgut

İki resim arasındaki yedi farkı bulun  :o

10300985_10152378912997170_6720577736700724374_n.jpg

fark mı??birinde VERESİYE ÇALIŞAN pasaklı mı pasaklı bir bankacı diğerinde PEŞİN ÇALIŞAN BANKACI var  8) 8) 8)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
engin67    3
engin67

Bu haftasonu da gelecektim ama İstanbuldan misafirim ;) geliyor Engin abi

Onunla gel !!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş