Jump to content
adr

2015 Subaru OUTBACK Tasarımı

Recommended Posts

ozman    0
ozman

Subaru Türkiye  facebook sayfasından:

Mart ayından itibaren Subaru bayilerinde yerini alacak olan Yeni Subaru Outback için müşterilerden gelen yoğun talep üzerine Kasım ayından itibaren ön sipariş alınmaya başlanmıştı. Marka, yeni modele lansman öncesinde ilk sahip olacak müşterilerine özel bir fiyat sunuyor. SUV kategorisinde yeni nesil güvenlik anlayışını temsil eden, “EyeSight Sürücü Yardım” teknolojisine sahip CVT şanzımanlı 2.0 litrelik yeni dizel Outback, 31 Ocak 2015 tarihine kadar 156 Bin 990 TL’den başlayan avantajlı lansman fiyatları ile satışa sunuluyor.

Piyasaya çıktığı 1995 yılından bu yana performans, konfor ve üstün güvenlik özellikleri ile pazarda her zaman fark yaratan Subaru’nun yeni dizel motorlu Outback modeli Mart ayından itibaren Subaru bayilerinde yerini alacak. Kasım 2014’den bu yana ön sipariş alımı devam eden sınırlı sayıdaki “Premium” ve “Limited” donanım versiyonlu yeni Outback’lerin lansmana özel fiyatları 31 Ocak’a kadar geçerli olacak. 

“Premium” ve “Limited” olmak üzere iki donanım versiyonu bulunan yeni Outback’te “EyeSight Sürücü Yardım Teknolojisi ile birlikte; “Adaptif hız kontrolü”, “Şerit içi hareket kontrolü”, “Şeritten çıkma uyarısı”, “Çarpışma öncesi fren sistemi”, “Çarpışma öncesi gaz kontrolü” ve “Öndeki aracın hareket etme” uyarıları bulunuyor.

Üstün motor performansından ödün vermeyen ama aynı zamanda da çevreye duyarlı motor teknolojisine sahip yeni dizel Outback fiyatta oldukça avantajlı bir seviye yakalıyor.

Subaru Outback 2.0D s-AWD CVT (Lineartronic) PREMIUM: 156.990 TL

Subaru Outback 2.0D s-AWD CVT (Lineartronic) LIMITED: 169.990 TL

Segmentinde referans olarak gösterilen Crossover’ın öncüsü Yeni Outback modeli, tamamen yenilenmiş dış dizaynı, geliştirilmiş iç tasarımı ve daha da iyileştirilmiş sürüş konforuyla öne çıkıyor. Daha şık bir ön ızgara tasarımı, daha büyük sis farları ve yeniden tasarlanmış ön tampona sahip olan Yeni Outback, çevreye duyarlı boxer dizel motoru, EyeSight sürüş destek teknolojisi ve artan sürüş kalitesi ile temel özelliklerini fonksiyonel değerlerin ötesine taşıyor.

Subaru’nun tüm modellerine özgü Sürekli Simetrik Dört Çeker sisteminin yanı sıra EyeSight sürücü yardım teknolojisi ve X-Mode özelliği sayesinde Yeni Outback bugüne kadarki en donanımlı versiyon olarak kabul edilirken, Avrupa’daki SUV modelleri arasında da en güvenli yeniliklere sahip araç olarak öne çıkıyor.

Donanım Özellikleri

OUTBACK 2.0D s-AWD CVT (Lineartronic) PREMIUM:

Otomatik Yanan Farlar ve Yağmur Sensörü

17-inç Alüminyum Alaşımlı Jantlar

Elektrikli Sunroof

8 Yöne Ayarlanabilen Elektrikli Sürücü Koltuğu (Bel Destekli)

8 Yöne Ayarlanabilen Elektrikli Yolcu Koltuğu

Isıtmalı Ön Koltuklar

SUBARU STARLINK Müzik ve Ses Sistemi (1CD&6 Speaker)

Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi

Elektrikli Arka Bagaj Kapağı

Çift Bölmeli Otomatik Klima

Bluetooth ve Sesli Kontrol Sistemi

Geri Görüş Kamerası

X-MODE

EyeSight: Adaptif Hız Kontrolü, Şerit İçi Hareket Kontrolü ve Şeritten Çıkma Uyarısı, Çarpışma Öncesi Fren Sistemi, Öndeki Aracın Hareket Etme Uyarısı

OUTBACK 2.0D s-AWD CVT (Lineartronic) LIMITED:

Otomatik Yanan Farlar ve Yağmur Sensörü

18-inç Alüminyum Alaşımlı Jantlar

Elektrikli Sunroof

8 Yöne Ayarlanabilen Elektrikli, Hafızalı Sürücü Koltuğu (Bel Destekli)

8 Yöne Ayarlanabilen Elektrikli Yolcu Koltuğu

Isıtmalı Ön Koltuklar

Deri Döşeme

SUBARU STARLINK Müzik ve Harman/Kardon Ses Sistemi (1 CD&12 Speaker)

Arka Yolcular için Havalandırma Sistemi

Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi

Elektrikli Arka Bagaj Kapağı

Çift Bölmeli Otomatik Klima

Bluetooth ve Sesli Kontrol Sistemi

Geri Görüş Kamerası

X-MODE

EyeSight: Adaptif Hız Kontrolü, Şerit İçi Hareket Kontrolü ve Şeritten Çıkma Uyarısı, Çarpışma Öncesi Fren Sistemi, Öndeki Aracın Hareket Etme Uyarısı

static    76
static

Bence bu fiyat bandinda satislari cok fazla olmaz gibi geldi bana. Bu fiyatlara insanlar premium sinifta outback in yaptigu isi yapmasada baska tercihleri olur diye düşünüyorum.

md_seyhan    9
md_seyhan

bence de fiyat çok yüksek gelmiş.Amerika da 25000 usd ile alınabilen araç bizde nerdeyse 3 katı!!! araç güzel ama biraz daha makul olmalıydı.

septica_666    249
septica_666

Bence bu fiyat bandinda satislari cok fazla olmaz gibi geldi bana. Bu fiyatlara insanlar premium sinifta outback in yaptigu isi yapmasada baska tercihleri olur diye düşünüyorum.

Ben fiyatları gördüğümde bana da fiyatlari düşük geldi.. hele bu kadar olağanüstü donanım ve Güvenlik önlemleri ile , bence rakibi olabilecek araçların en ucuzu... neye göre bunu söylüyorum? ? Bugün fiat freemont'un 130-140 bin olduğu piyasada , onun iki kati kalitede , bu kadar donanımlı bir araca istenen 156 bin çok mu??

Düzeltme:

2014 model Freemont Lounge modeli 150 bin TL, Cross modeli 158 bin TL

Bulamadım ama, freemont'un 2015'i varsa 165 binden aşağı olmaz..

vee 2015 Outback dizel , elegance 156 bin TL, premium 169 bin TL... bence Outback bayaa UCUZ ;)

Emrah61    13
Emrah61

Dizel fluence'in 70 bin tl olduğu bir ülkede ve saçma vergi politikasına rağmen, otomatik fren sistemi bulunan, 4 çeker dizel otomatik bir araç için çok uygun bir fiyat.

ozman    0
ozman

Yurtdışı fiyatlarıyla kıyaslarsak bütün arabalar pahalı zaten ama yurtiçinde muadillerine göre bence gayet uygun. Bu fiyatlara premium sınıftan alınabilen araçlar:

Audi Q3 2.0 dizel 165.000

Bmw X1 2.0 dizel 172.000

Mercedes Gla 1.4 dizel 140.000, 2.0 benzin 266.000

Volvo xc60 2.0 dizel awd olmayan 172.000 awd olan 258.000

Outback muadili olabilecek lerin fiyatlarına hiç girmeyelim  :) en basitinden Vw touareg 327.000  :ohmy:

Mel75    1
Mel75

Honda CRV 1.6 dizel otomatik geliyormuş, 160 BG... Muhtemelen 120 civarında da fiyatı olur... Kıyas kabul etmez ama Türkiye'de diğer otomatik dizel SUV tarzı araçlara nal toplatır gelirse...

Türkiye'deki Alman merakından dolayı Subaru fiyatı 150 de yapsa yeni model full olanı için yine de satışlar güdük kalır. Hep vergi falan diyoruz da 2.0 Forester XT yi 130 dan satabiliyorsa Subaru bunu da normal de satabilirdi... Yapmıyorlar, yapmadıklarına da en çok ben üzülüyorum. Şu an Outback kullanan biri olarak yenisini alamayacağını bilmek çok büyük ızdırap.

static    76
static

Bana gore outback in muadilleri

-Volvo xc70

-Volvo v60 cross country

-Mitsubishi Outlander

-Audi a4 allroad (Premium sinif ve fiyati hatri sayılır derecede fazla)

Bu araclarla kiyaslamamiz cok daha dogru olacaktir. Bunlarin arasinda allroad haric tercihim outback olurdu. Fakat ulkemizde bi cok insan piyasa ve kalite algisini belli markalar uzerinde yogunlastirdigi icin outback fiyatina bmw 320d veya 320 ied audi a4 tdi veya tfsi mercedes c180 almayi tercih edebilir.

Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Bana gore outback in muadilleri

-Volvo xc70

-Volvo v60 cross country

-Mitsubishi Outlander

-Audi a4 allroad (Premium sinif ve fiyati hatri sayılır derecede fazla)

Bu araclarla kiyaslamamiz cok daha dogru olacaktir. Bunlarin arasinda allroad haric tercihim outback olurdu. Fakat ulkemizde bi cok insan piyasa ve kalite algisini belli markalar uzerinde yogunlastirdigi icin outback fiyatina bmw 320d veya 320 ied audi a4 tdi veya tfsi mercedes c180 almayi tercih edebilir.

Subaruyu bilen kimse burada zikrettiğiniz araçları aklından bile geçirmez :)

Kasko yok muska var

Emrah61    13
Emrah61

Subaruyu bilen kimse burada zikrettiğiniz araçları aklından bile geçirmez :)

Kasko yok muska var

+2

ceyhunugur    74
ceyhunugur

subaru bır reklam yapsa turkıyede yok satar araçları ama ışte reklam yapmıyor subaru o yuzden bu durumda kımse bılmıyorkı subaru yu

Emrah61    13
Emrah61

subaru bır reklam yapsa turkıyede yok satar araçları ama ışte reklam yapmıyor subaru o yuzden bu durumda kımse bılmıyorkı subaru yu

Far dizaynı seven, ışık paketlerinden, led dizaynlardan başka zevki olmayan, 4 kargadan başka kuş tanımayan ve bunlara binmenin prestij olduğunu düşünen insanların yaşadığı ülkelerde, reklam da yapsanız bu araçları kimseye satamazsınız.

static    76
static

Gonul isterki subaru markasi ulkemizde bir vw gibi olsun. Ne yazik ki ister distiributor deyin ister insanlarin bilincsizligi deyin Turkiye hicte  gormezden gelinmeyen bir vergi, yakit, parca sikintisi var. Bunlari gormezden gelmeniz imkansiz.

Tum firmalar dusuk yakit tuketimli ve kucuk hacimli motorlar uretmekte. Subarunun kullandigi fakat ulkemizde bulunmayan belkide hic gelmeyecek motorlar ise gunumuz teknolojisini yakindan takip etmekte.

Ama ülkemizde 100 kişiden kac kisi outback e 169 bin lira ödeyerek kucuk hacimli vergisi daha dusuk ve ulkemizde malesef piyasasi cok daha iyi araclari gormezden gelir?

Bir subaru kullanicisi olarak umarim bi gun ulkemizde de yukarda saydiklarimla paralel olarak yollarda daha fazla subaru görürüz. 

ceyhunugur    74
ceyhunugur

bızı bu hale  dusurunler utansın

vergıyı gumrugu alıyorlar

benzıne vergı koyuyorlar

arabaya vergı eksesuara vergı

herseye vergı

yoksa subaru genel olarak cok ucuz ve kalıtelı bır araba

herkes bu araca bınebılır

foresterın vergısız halı 22000 euro

benzının vergısız halı 1.50 tl

yukardakıler s600 mercedese  benzınlı bırde  yada gmc 4.0 benıznlı boyle arabaya bınsınler

ama. halk 1.5 dızel clıoya bınsın kucuk hacınlı olsun az yaksın ucuz olsun kaza anında tost gıbı olsun bızm hakkımız degılmı guzel yaşamak rahat yaşamak

hrıstıyan dını lıder bıle geldı turkıyeye ben clıoya bınerım dedı bıze cok guzel bır ders verdı

ama dınleyen goren anlayan yok bızde hangısı dusuk hacımlı kucuk dızel bır araca bınıyor

yoksa kımse subaruya suc bulamaz

static    76
static

bızı bu hale  dusurunler utansın

vergıyı gumrugu alıyorlar

benzıne vergı koyuyorlar

arabaya vergı eksesuara vergı

herseye vergı

yoksa subaru genel olarak cok ucuz ve kalıtelı bır araba

herkes bu araca bınebılır

foresterın vergısız halı 22000 euro

benzının vergısız halı 1.50 tl

yukardakıler s600 mercedese  benzınlı bırde  yada gmc 4.0 benıznlı boyle arabaya bınsınler

ama. halk 1.5 dızel clıoya bınsın kucuk hacınlı olsun az yaksın ucuz olsun kaza anında tost gıbı olsun bızm hakkımız degılmı guzel yaşamak rahat yaşamak

hrıstıyan dını lıder bıle geldı turkıyeye ben clıoya bınerım dedı bıze cok guzel bır ders verdı

ama dınleyen goren anlayan yok bızde hangısı dusuk hacımlı kucuk dızel bır araca bınıyor

yoksa kımse subaruya suc bulamaz

+1

Emrah61    13
Emrah61

Evet yolda subaru görünce heyecanlanıyoruz. Ancak bunun sebebi az oluşları. Ne zaman Subaru bir vw olur. İşte esas o zaman bu forumun, arkadaşlıkların, market otoparkında gördüğümüz subaru sahibini bekleyip tanışmamış boşa olur.

Herkes bilmiyor binmiyor diye güzel bu marka. Biz biraz da farklı olma egomuzu tatmin için bu araçları tercih ediyoruz. Emin olun herkesin bindiği bir Subaru'dan hızla soğurduk. Başka marka arayışlarına girerdir. Bizim istediğimiz bu az halimizle önemsenmek, ucuz parça ve kaliteli servis ihtiyacımızı karşılayabilmek. İstiyoruz ki Ankara'da Bayraktar'a gittiğimde yoktan yere 17 bin TL fatura çıkarmasınlar, bir arkadaşımın başına geldiği gibi. Bir Audi'nin BMW'ninki 500 tl iken, 1500 tl fiyat çıkarmasınlar sekonder hava pompasına. Yoksa bu güzelliği herkes keşfetmesin zaten. Böyle güzel. Herkesin güzel bulduğuyla benim işim olmaz.