Jump to content
taygunm

Subaru Forester Yazlık Lastik Tavsiye

Tavsiye Edilen Mesajlar

lastbass    1
lastbass
10.08.2017 at 20:38, drohuz :

Michelin Latitude Cross 225/55R17 101H XL

yeni aldım 3 gün oldu .lastikleri değiştiren kişi  "  abi arazi lastiği almışın çok ses yapar ne gerek var" gibi laflarına aldırmadan taktırdım.forester aracım daha agresif daha yakısıklı oldu. ses felan yapmıyor. yaz ve hafif kış şartları için çok iyi bir lastik olduğunu düşünüyorum

Deneyimleriniz nelerdir? Asfalt, viraj, iç ses,uzun yol, offroad? Benim de artık üzerinde olan yaz lastiklerini yenilemem gerekiyor da :))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drohuz    2
drohuz

lastik yaz lastiği olarak satılmasına rağmen  4 mevsim bir lastikmiş gibi. hatta görenler arazi lastiği yada kış lastiği olduğunu düşünüyor. görsel olarak çok yakıştı baştan söyleyim. lastikçim çok ses yapar demesine rağmen 140 km hıza kadar pek ses duymadım yani eski bridgestone dueler den farklı değildi. yumuşak bir lastik yakıt verimliliği c olmasına rağmen tüketim (bridgestone d imiş) ortalamam yarım lt yükseldi.ıslak ve kuru zeminde gayet güvenli bir lastik. 

off road yapmadım hiç araziye dahi girmedim.ben memnunum diyebilirm

drohuz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
samsaka    5
samsaka

hiç petlas kullananan yok mu? ben hem kışlık hem yazlıkta petlas kullandım tamam süper bir lastik değil ama yarı fiyatına da fena değil performansı? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Eren YKZ    42
Eren YKZ
08.08.2017 at 19:10, ayancıklı :

Nokian 225/55 R18 102H XL WR SUV 3 aldım , lastiklerin sertliğinden şikayetçiyim. Daha önce outback aracımda  micheline kullanmıştım çok memnundum .Nokianı herkesin övdüğü yumuşak oluşundan dolayı aldım ama pişman oldum. Lastik sesini kabine çok alıyor ve en ufak bir çakıl taşının üstünden geçsen hissediyosun. Kar ve buz performansı iyi ,konfor yok . Bir daha lastik alsam nokian alır mıyım kesinlikle hayır almam. Bizim bölge gibi kaplama asfaltın olduğu yerlerde kullanılacak lastik markası değil.

Merhaba büyük lastiklerde nasıl oluyor bilmiyorum ama  wr3 ile wr4 arasında çok ciddi fark var imprezamda wr 3 babamın Volvo'da wr4 kullanıyoruz.wr4 inanılmaz yumuşak ve sessizken wr3 sert ve ses yapıyor.Bu şekide farklılıklar olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    145
serkankucuk
6 saat önce, samsaka :

hiç petlas kullananan yok mu? ben hem kışlık hem yazlıkta petlas kullandım tamam süper bir lastik değil ama yarı fiyatına da fena değil performansı? 

Petlas kullandım, kışlık olanını, bir daha da kullanmam. Umarım performansını anlatabilmişimdir :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
samsaka    5
samsaka

Peki yakohoma 2015 Mayıs üretimi yazlik lastik aliyim mi yarı fiyatına veriyor yetkili servis. Tanesi 400 tl

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    351
kmvolkan
09.03.2018 at 20:09, samsaka :

Peki yakohoma 2015 Mayıs üretimi yazlik lastik aliyim mi yarı fiyatına veriyor yetkili servis. Tanesi 400 tl

Alacağınız lastik ölçüsü ne? 400 tl çok uygun bir rakam değil.  ben olsam o fiyata 2015 üretimi lastiği kesinlikle almam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    145
serkankucuk

Benim aracimdaki kışlık lastikler de Yokohama ve 2013 yılına ait. Arabam da 2013 model, arabayi ilk sahibinden aldim lastikleri de verdi. Ama arabam 24 bin km.deydi yani kışlık lastikleri epey az kullanılmıştı, hamuru sertlesmistir diyordum ama bekledigimden iyi tutuyorlar hala

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
samsaka    5
samsaka
11 3 2018 at 13:47, kmvolkan :

Alacağınız lastik ölçüsü ne? 400 tl çok uygun bir rakam değil.  ben olsam o fiyata 2015 üretimi lastiği kesinlikle almam.

225 55 R18 yeni üretime tanesi 700 dedi bayraktar dördü 2800 tl. üstünde kışlık kumho var desen petlastan ne farkı kumhonun bilmiyorum. eski arabada hem yazlık hem kışlık petlas kullandım, kışlık petlaslar ilk iki kış iyiydi üçüncü kışta araba patinaja düşmeye başladı. Eski arabam önden çekişli idi, hatta dördüncü kış yani bu kış yokuşta yağmurda beni bitirdi petlas kışlık lastikler. çukurbambar protokolün orayı bilen bilir, o yokuşta bir yağmurda arabalar patinaja düşüyor tam ışıklarda, ben üç seferde patinaja düşe düşe çıktım yokuşu. tamam arabanın yokuş performansı düşüktü ama o kadar da patinaj yapmamasını beklerdim. manuel vites önden çekişli 1,5 benzinli arabayla resmen küfrettirdi ama koca transitler, binek arabalar vs kayıyordu hep aynı noktada. araba duruyor tekrar el freniyle kalkıyım dediğimde patinajdan olduğu yerde sağa sola oynuyor. subarular awd olduğu için lastik o kadar kötü de olsa patinaja düşmez diye düşünüyorum. ABD'de ucuz diye legacy sw kullanmıştım iki sene üstünde yazlık lastiklerle artık kaç km gitmiş bilmiyorum, değiştirmeden iki senede ben kullandım. Ki NH eyaleti kışın karın harman olduğu memleket, orda bana mısın demedi ne yağmurda ne karda. orda muayene senelik ve arabayı alınca hemen muayeneye giriyorsun sahibi değişince yeniden muayene var yani. ilkinden geçti ikincisine gelince arabanın lastiği artık sınırdaydı muayeneden geçmeyebilirdi, ben de dönücem diye sattım arabayı muayeneden önce. 160k km'de aldım, iki senede ben gezdim o eyalet senin bu eyalet benim 230 k km'de sattım. lastik işini bilmiyorum tabi ki iyisini almak lazım sonuçta arabayı götüren şeyler bunlar ama aradaki fark da çok yüksek michelin de kullandım üçüncü ayda balon yaptı eski arabamda. Dunlop lastikler vardı fabrikasyon üstünde ikinci sezon balon oldu. petlas alıp iki senede değiştiriyordum, yazlıklarda bir sıkıntı yaşamadım, hatta lastikçim petlas alma balans tutmuyor falan dedi ama ben iki sefer yazlık petlas aldım balansla ilgili sıkıntı yaşamadım. petlasa laf eden de çok tabi forumlarda vs., arabayı belki satma durumum olabilir ondan çok lastik masrafı yapmak istemiyorum. alan arkadaş kendisi istediği lastiği taktırsın, tekrar yurtdışına gitme durumum var da. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    145
serkankucuk

Petlas'ın fiyatları eskisi gibi diğerlerinin veya iyilerin yarı fiyatı değil, 2 senede bir değiştirmek de zorlar insanı. Ama dediğiniz gibi 2 yılda bütün özelliğini yitiriyor bence, ben de 3 kış kullandım, 3. kış Imprezama taktım ve kaydı kaza yaptık.

O yüzden artık şöyle düşünüyorum biraz daha fazla para verip iyi bir lastik alınmalı ve 5-6 yıl kullanılmalı, özelliğini hemen yitirmeyecek kalitede bir lastik alınmalı...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    70
bougoss
12.03.2018 at 15:36, samsaka :

225 55 R18 yeni üretime tanesi 700 dedi bayraktar dördü 2800 tl. üstünde kışlık kumho var desen petlastan ne farkı kumhonun bilmiyorum. eski arabada hem yazlık hem kışlık petlas kullandım, kışlık petlaslar ilk iki kış iyiydi üçüncü kışta araba patinaja düşmeye başladı. Eski arabam önden çekişli idi, hatta dördüncü kış yani bu kış yokuşta yağmurda beni bitirdi petlas kışlık lastikler. çukurbambar protokolün orayı bilen bilir, o yokuşta bir yağmurda arabalar patinaja düşüyor tam ışıklarda, ben üç seferde patinaja düşe düşe çıktım yokuşu. tamam arabanın yokuş performansı düşüktü ama o kadar da patinaj yapmamasını beklerdim. manuel vites önden çekişli 1,5 benzinli arabayla resmen küfrettirdi ama koca transitler, binek arabalar vs kayıyordu hep aynı noktada. araba duruyor tekrar el freniyle kalkıyım dediğimde patinajdan olduğu yerde sağa sola oynuyor. subarular awd olduğu için lastik o kadar kötü de olsa patinaja düşmez diye düşünüyorum. ABD'de ucuz diye legacy sw kullanmıştım iki sene üstünde yazlık lastiklerle artık kaç km gitmiş bilmiyorum, değiştirmeden iki senede ben kullandım. Ki NH eyaleti kışın karın harman olduğu memleket, orda bana mısın demedi ne yağmurda ne karda. orda muayene senelik ve arabayı alınca hemen muayeneye giriyorsun sahibi değişince yeniden muayene var yani. ilkinden geçti ikincisine gelince arabanın lastiği artık sınırdaydı muayeneden geçmeyebilirdi, ben de dönücem diye sattım arabayı muayeneden önce. 160k km'de aldım, iki senede ben gezdim o eyalet senin bu eyalet benim 230 k km'de sattım. lastik işini bilmiyorum tabi ki iyisini almak lazım sonuçta arabayı götüren şeyler bunlar ama aradaki fark da çok yüksek michelin de kullandım üçüncü ayda balon yaptı eski arabamda. Dunlop lastikler vardı fabrikasyon üstünde ikinci sezon balon oldu. petlas alıp iki senede değiştiriyordum, yazlıklarda bir sıkıntı yaşamadım, hatta lastikçim petlas alma balans tutmuyor falan dedi ama ben iki sefer yazlık petlas aldım balansla ilgili sıkıntı yaşamadım. petlasa laf eden de çok tabi forumlarda vs., arabayı belki satma durumum olabilir ondan çok lastik masrafı yapmak istemiyorum. alan arkadaş kendisi istediği lastiği taktırsın, tekrar yurtdışına gitme durumum var da. 

18lik lastik için uygun bir şey bulmayı beklemeyin. anca çıkma bulursunuz onun da oluru yine uygun olmaz :D her güzelliğin bir bedeli var malesef, lastik ebadı büyüdükçe fiyat da uçuyor haliyle. 700tl bence bu ebatlardaki lastik için normal bir fiyat. 400 tl olan 3 yıllık lastik eğer "saklama koşulları uygunsa" sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum. takdir sizin..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
samsaka    5
samsaka

tekrar merhaba, geçen salı günü aracı muayeneden geçirdikten sonra kışlıkları çıkarıp yazlık lastik taktırdım. Dunlop SP Sport FM 800 225/55/88 tanesi 450 tlden (27/03/2018) taktırdım. Çankırı üretimi imiş, etiket değerleri yakıt C, ıslak zemin A. yük indeksi 750 kg, hız indeksi 210 km, 98/H yani.  üç gündür üstünde, sert sayılabilecek bir lastik, ses değeri etikete göre 69 db ama yol sesi biraz var gibi. bu arada kışlık kumholarla geçen cumartesi bilkent dönüşünde yağmur yeni yağmaya başlamışken (AVM'den çıktım Ankara için bir rutin :) lastikler ısınmamıştı daha)  kaydım neredeyse kaza yapıyordum. ESP ışığı devreye girdi, 60-70  km hızla girmiştim. spin atacak gibi oldu araba kontrayla topladı. hani hep derlerdi yağmur yeni başladığında dikkat et, buzdan beter kayar derler ya.  asfalt üstündeki toz ıslanınca sümük kıvamında bir tabaka yapar o da kaydırır arabayı falan. yazlık lastik olsa üstünde ya da başka marka olsa bu durumda farklı olur muydu bilemiyorum. galiba sürüş tarzımı biraz daha yüksek araba kullanıyor moduna almam lazım hala C segmenti binek araba kullanıyor gibi kullanıyorum sanırım. iş yerinde hız kasislerinde geçerken bile ESP ışığı yanıp sönüyor bu neyle alakalı acaba kışlık lastikler ile oluyordu, dunlop yazlıkla da oldu bugün. kışlık kumhoları değiştirecem ama sanırım eğer araba bende kalırsa yurtdışına gitmezsem eğer. saygılar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sancar7881    23
sancar7881

215 60 16 dunlop taktırdım.Oldukça güzel bir lastik.Agresif kullanımda da test ettim ses yol tutuşu güzel.Tanesi 285 tlye geldi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş