Jump to content
RSBurak

Subaru Forester Sekonder Hava Pompası

Tavsiye Edilen Mesajlar

atillazen    20
atillazen
10 saat önce, RSBurak :

tıkama gibi bir seçenek yok valfi söktüğünde göreceksinizki içersinde bi checkvalf var o takılı kalıp kapanması gereken yerde kapanmayıp arabayı teklettiriyor. Onun üstüne güzelce bastırarak kapatıp fişi takmayın tabi bunu önermiyorum hem çekiş düşüyor hemde yakıt artıyor en güzeli sıfır valf almak 10 sene giden bir parça sonuçta 

tıkamak bizim işimiz. O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
çaylak    5
çaylak
07.11.2017 at 08:13, atillazen :

tıkamak bizim işimiz. O0

Slm Atilla bey benim sorun sağ emme valfinde Side de böyle sorunla karşılaşmış biri olarak deneyimlerinizden faydalanmak isterim beni arar çağrı yaparsanız sevinirim 5336818912 lütfen arayın saygılar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37
07.11.2017 at 08:13, atillazen :

tıkamak bizim işimiz. O0

Atilla bey yaptığınız işlemleri resimli olarak atarsanız aynı konudan muzdarip üyelere de yardımcı olmuş olursunuz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
atillazen    20
atillazen
13 saat önce, çaylak :

Slm Atilla bey benim sorun sağ emme valfinde Side de böyle sorunla karşılaşmış biri olarak deneyimlerinizden faydalanmak isterim beni arar çağrı yaparsanız sevinirim 5336818912 lütfen arayın saygılar 

benim  ki sadece kaşıntı. ilk aldığım hafta cruz control devreye zor giriyor (bi giriyo bi girmiyor) durumu vardı o yüzden tamamen arızalanmadan sökeyim diyordum. ama sıkıntısız çalışmaya başladı araba ankaranın havasında boğulmuş:)))

adapazar havası iyi geldi ciğerleri açıldı.;D

enson abimde "çalışan parça sökülür mü .......... .  bide 1500tl parça" diyince etkili oldu.

sonuç olarak malzemenin silikon mu yüksek kauçuk mu plastik mi bilemediğimden açmaya tırstım .

cruze dervreye girmediği gün o iş tamam resimler forumda O0  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    562
emre-sti

Sekonder valfleri arızalandı ise değişimi sonrası performans artışı ve alt devirlerde güç artışı sağlanıyormuș ben değiştirince bununla karşılaşmadım çünkü valf daha ömrünü tamamlamamıştı valflerin içindeki conta zamanla yıpraninca egzoz gazı ve kurumu valfin arka kısmı yani mekanizmasini hareketli yerlerine ve pompaya sürekli geldiği için uzun vade de Pompayi bozuyor bozuyor anladığım kadarı ile. 

Atmosferik araçlarda geri basınç önemli, performans tipi egzoz takanların rolanti dalgalanması ve alt devir de güç kaybı bu yüzden.Valf contasından dolayı egzoz kaçağı sonrası egzoz geri basıncı sürekli düşüyor bu da performans kaybı demek. 

Bu valflere egzoz manifoldun dan gelen metal boruya bir plaka kestirerek

%25255BUNSET%25255D.jpg

tıkamak en mantıklı bir çözüm. Geri basınç kaybı olmaz arıza lambası yanar ama sistem sabahları motor soğukken çalıştığı için pompa durunca belki arıza Lambası soner. Ancak kapali sistemde pompa çalışınca kendi kendini bozar mı?  Pompa fişi çekildiğinde ise  arıza lambası sürekli yanar. 

emre-sti tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş