Jump to content
AWD

Subaru Forester Yükseltme Kiti 2003 - 2008

Tavsiye Edilen Mesajlar

AWD    2
AWD

Arkadaşar Foresterımı 1" Subtle ile yükselttim, Lastik çapı ile 1cm (%60 olan yanak ölçüsünü %65 yapmıştım) yükseltmiştim toplamda 3,5cm yükseltilmiş oldu.

Subtle marka Forester 1" yükseltme kitini Amerikadan doğrudan sitesinden online olarak aldım. Ebay de falan bulamadım...Tüm set 225$

http://www.subtle-solutions.com/product_info.php?cPath=21_24_27_44&products_id=97

Kiti Forester a uygulamak çok kolay. Amartisörler sökülüp amartisör üzerindeki saplama kısa civatalar yerine paket içinde gelen uzun civatalarla değiştiriyorsunuz. Arka amartisörlerin yay ve amartisörü demonte edilerek takıldı. Ön ise çok daha basiti çok daha kısa sürede takıldı amartisörde demonte edilmedi. Aslında arkalarda o şekilde olabilirdi biz ilk olarak arkaları yaptığımızdan inceleme fırsatı bulamamış kolayımıza o şekilde gelmişti...

DSC_0174_zps421db2ed.jpg

DSC_0175_zps5675b747.jpg

DSC_0177_zps56f00723.jpg

DSC_0173_zps064a3641.jpg

DSC_0168_zps9887e79c.jpg

a>

ÖNCE

1Oumlnce_zps8ae688ac.jpg

SONRA

1Sonra_zps91294e8b.jpg

ÖNCE

2Oumlnce_zps02239675.jpg

SONRA

2Sonra_zps03097652.jpg

ÖNCE

3oumlnce_zps2e3f14f4.jpg

SONRA

3Sonra_zps5c3719ab.jpg

Sonra5_zpsc7cc8334.jpg

Sonra4_zps3c71b829.jpg

nitro37 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AFFo    8
AFFo

İyi günler de güle güle kullanın. Paylaşım için teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AWD    2
AWD

Fotograflara bakıyorum da öncesi ve sonra birebir aynı mesafeden olmamış...çok aceleye geldi biran önce sonucu görmenin heyecanı ile ilk foto çekim noktasını işaretlemedim ama yine de anlaşılıyor sanırım aradaki fark....Kullanırken, inip binerken çok fark etti, arabamı bir tık daha sevmeye başladım....

Forester a yapacaklarım bu kadar bundan fazlası abartı olur diye düşünüyorum....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AFFo    8
AFFo

Fotograflara bakıyorum da öncesi ve sonra birebir aynı mesafeden olmamış...çok aceleye geldi biran önce sonucu görmenin heyecanı ile ilk foto çekim noktasını işaretlemedim ama yine de anlaşılıyor sanırım aradaki fark....Kullanırken, inip binerken çok fark etti, arabamı bir tık daha sevmeye başladım....

Forester a yapacaklarım bu kadar bundan fazlası abartı olur diye düşünüyorum....

Güzel anlaşılır fotoğraflar olmuş bence. Aracınız oldukça fark etmiş. Forester'ın en güzel yanı hergün süpriz bir şekilde kazılan yollarla karşı karşıya kaldığımızda rahatlıkla geçebiliyor olmamız. Eski aracımda hep alternatif yollar arar yada elimden geldiğince yavaş ve dikkatli sürmeye çalışırdım. Şimdi çok rahatım. Şimdi siz daha da rahat etmişsinizdir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tiktak98    0
tiktak98

guzel olmus gule gule kullanin ..fotograflarda acikca fark gorunuyor,guzel cekmissin fotolari

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    515
RSBurak

güzel olmuş güle güle kullanın benim merak ettiğim bir konu var bizim arka amortisörler patladığında normal amortisör alıp 5cm get ile kullansak sürüşe bir zararı olurmu acaba ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Yurtdisindan gelirken gumruge takildimi?

Z rotlari uzattinizmi? Bende eski forester'i 4cm yukselttigimde z rotlari uzatmistim.

Onumdeki hedef simdiki aracimida getle 3-4 cm yukseltmek..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    32
ceyhunugur

tufanın yaptırdıgı parça ıle aynı gıbı gorunuyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AWD    2
AWD

Yükseltme kiti içinde Z rot falan yok....1" içinde gerek yok diye konuşulmuştu yine bu forumda..gerek olsaydı yurt dışı forumlarda yada Subtle set içinde onlarıda koyardı diye düşünüyorum.

Tufanın yaptırdıkları ile aynı...Bunlar aluminyum sadece, Tok plastikten yapılanlarıda var biraz daha hesaplı. Tufan banada teklif etmişti ama ustalarla uğraşmak istemedim, delik açılması tornalanması falan gerekiyordu. Bu tür konularda fazla titiz olduğumdan kit montajında ben en az ustalar kadar çalıştım...Arka amartisör kapaklarını kendim söküp kendim taktım diyebilirim.

Bu Subtle kitin rahat montaj yapılabilmesi için delikler içinede diş açmışlar yani kit ile gelen vidalar amartisöre civata ile sabitlenmiş oluyor takarkende sorun olmadan tepeden somunları yerleştirebiliyorsun. Belki Tufan da o şekilde yaptırmıştır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    32
ceyhunugur

ahmet abi anlattıklarının aynısı tufan uyguladı sız fazla tıtız oldugunuz ıcın boyle bır yonteme başvurmuşsunuz belkıde bunları yapan da tufandan gordu cunku herkez ceşıtlı forum sıtelrını ızleyıp takıp ederek kendı yapabılıyor

tufanın tek hatasıyaptıgı urunun patentını kendı ustune almaması olmuştur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AWD    2
AWD

Birebir aynı olması normal bir şey..farklı olması düşünülemez zaten....

Sanayiye gittiğinizde araca göre birsürü çözüm üretiliyor, gelelde bu tip parçaları yüksek mukavemetli plastikten CNC ile kestirip yapıyorlar, Ben Tufan ile 2-3 defa görüştüm ama ham halini alıp üzerinde delik açtırmak ve frezede yüzeyi düzeltmek falan gerekiyordu, Usta sıfatı ile karşıma çıkan kişilere çok güvenemediğimden o tür işlemleri yaptırmak yerine hazır parçayı tercih ettim, sonuçta ikisi de dediğim gibi birebir aynı.....Sadece biri aluminyum diğeri çelik.....

Amerikada bunu adam garajında takıyor aracına kriko ile.....O yüzden hap gibi hazır hale getirmişler paket içeriğini.....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL    42
Abdulkadir Enes KIRAL

konu hazır varken yenisini açmayayım dedim. bende aracı yükseltmek istiyorum. şöyle bir ürün buldum. 

https://www.subieliftoz.com/product/sfsg-forester/

internet sitesinde fotoğraf yok ama paket içeriği şu şekilde fotoğrafını ekledim.

adamla iletişime geçtim. türkiye ye gönderiyoruz dedi lakin ödeme paypal ile. dedim paypal yok nasıl olacak. bakalım cevap bekliyorum. eğer olmazsa şayet acaba benim adıma özel servislerden biri sipariş edemez mi. misal maslak'taki mekan. ürünü de orada taktırırım. geliş süreci vs onlar takip ederler daha pro olur ürün arada ziyan olmaz. böyle bir imkan var mıdır acaba ne dersiniz. aracın son halide şöyle oluyor onuda ekliyorum. 

Lift kit.jpg

4 SG Malte A 2.5,3,3'' 01.jpg

hatta videosu da var. ne güzel eleman kendi kendinin işini görüyor. e tabi malzeme var imkan var, biraz da el işçiliği oldu mu her türlü işi kendin görürsün. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.047
Erçay

Yurtdışından ürün getirmek artık iyice zorlaştı vergisi suyu tuzu derken iyice pahalıya geliyor. Aslında ilk verdiğiniz linkteki ürünler bir tornacı da veya lazer kesim yapan bir yerde yaptırılabilir. Maliyetini hesaplamak gerek tAbi. Ya da helezon yayını tutan çanağı kestirip biraz 3 cm yukardan puntalatmak da sizin için çözüm olabilir 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL
4 dakika önce, Erçay :

Yurtdışından ürün getirmek artık iyice zorlaştı vergisi suyu tuzu derken iyice pahalıya geliyor. Aslında ilk verdiğiniz linkteki ürünler bir tornacı da veya lazer kesim yapan bir yerde yaptırılabilir. Maliyetini hesaplamak gerek tAbi. Ya da helezon yayını tutan çanağı kestirip biraz 3 cm yukardan puntalatmak da sizin için çözüm olabilir 

bugün yeni bir mail geldi satıcıdan. ödemeyi her türlü hallederiz dedi sen yeter ki karar ver :)

adam napacak edecek ürünü satacak bana benden fazla istekli :D

aracında çok güzel duracak falan iyi gazlıyor. fotolarını attım da benim subi'nin. çok iyiymiş falan diyor :D 

vergilerle birlikte hakikaten çok fazla tutuyor. türkiye'den yay alınıp üzerine takoz eklettirelebilir. takoz dediğim get mi diyorlar tam teknik tabiri bilmiyorum. şuan için en makul bu oluyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL

beyler yurt dışı olayından vazgeçtim çok külfetli olacak. bende 4cm get siparişi verdim. hafta sonuna kadar elime ulaşır herhalde. saolsun bir grup var onlar yardımcı oldular. onları taktıktan sonra aracın duruşuna göre spacer da alabilirim. ama önce get'ler bir gelsin bir takalım ondan sonra spacer olayına karar vereceğim. bakalım hayırlısı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    515
RSBurak

4cm biraz fazla kalıyor pozitif kamber'e sebep olup tekerler içe basıyor bunu çözebilirseniz gayet güzel durur. Bende 1cm şeklinde 8 adet get var 4cm sadece arkaları yükseltmek için yaptırmıştım. Söktüm geri takacak olsam max 2cm yapardım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL
10 dakika önce, RSBurak :

4cm biraz fazla kalıyor pozitif kamber'e sebep olup tekerler içe basıyor bunu çözebilirseniz gayet güzel durur. Bende 1cm şeklinde 8 adet get var 4cm sadece arkaları yükseltmek için yaptırmıştım. Söktüm geri takacak olsam max 2cm yapardım. 

bana yapan arkadaş foto attı kendi aracına uygulamış gayette güzel duruyordu. oda bana şöyle söyledi 5cm ve sonrasında kamber olayı oluyor dedi. o yüzden 4 fazla takmanızı önermem falan dedi. öyle yani. bende 4cm olsun dedim. 3 cm de çok bir fark olmuyor çünkü. kendi aracında ve gruplarında çoğu araç 4cm miş. 5cm olanlarda varmış. ama dört iyidir dedi. 25 kişilik sadece forester dan oluşan bir grupları varmış. adam zaten ticari amaçlı öyle satış falan yapmıyor. tanıdık vesilesiyle buldum. dedim elinizde varsa verin bana o şekil yani. çizimlerini falan kendisi bizzar yapmış ve ürettirmiş. ürünü önce kendim için sonra gruptakiler için yaptırdım dedi. 4cm gayet iyi duruyor dedi. arazi - ağır arazi vs her yerde bizzat denedim kuşkunuz olmasın dedi. adamın bana yalan söylemek için herhangi bir sebebi yok bakalım inşallah güzel durur :)

adam çok samimi. mühendismiş kendi işimi kendim yapıyorum dedi. herhangi bir şekilde satışını yapmıyorum dedi. sen beni bulduğun için yardımcı olacağım dedi. artılarını eksilerini söyledi. misal en azından yetmiş yanak lastik almazsan görüntü çok güzel durmayabilir dedi. saolsun her şeyi tek tek izah etti uzunca bir telefon görüşmesi yaptık. mesele budur yani bakalım hayırlısı inşallah memnun olacağım bir sonuç çıkar ortaya.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL

2fc70b27-0eb1-4a7f-8046-25984b8ef8da.jpg

dfcd37a1-faa4-4b29-927e-df916138cbbb.jpg

4cm get + 215/70/16 bf lastikler. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    515
RSBurak

Ben s turboda kullanmıştım belki o yüzden olmuştur. böyle duracaksa çok iyi olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL
11 saat önce, RSBurak :

Ben s turboda kullanmıştım belki o yüzden olmuştur. böyle duracaksa çok iyi olur.

aynen kardeşim. yalnız benim anlayamadığım bu arkadaş jantı küçültmeden nasıl 70 yanak lastik taktı. benim lastikler 65 yanak ve arka tampon tarafından bir parmak ya girer ya girmez. bana lastikçi de söylemişti abi jantı 15 yaparsan 70 yanak kullanabilirsin diye.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    515
RSBurak

Araba yükselince çamurluğa sürtme olayı çözülmüştür ama amortisöre değmeden o kadar kalın yanak nasıl takmış bilemedim. Belki tekerlerede spacer koymak gerekebilir 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL
24 dakika önce, RSBurak :

Araba yükselince çamurluğa sürtme olayı çözülmüştür ama amortisöre değmeden o kadar kalın yanak nasıl takmış bilemedim. Belki tekerlerede spacer koymak gerekebilir 

çamurluk kısımdan zaten problem yok burak lakin benim dediğim foto atıyorum şimdi, tamponun olduğu yer paçalığın orası. okla gösterdiğim yer. benim 65 yanak olmasına rağmen parmak neredeyse girmiyor bile. yetmiş yanağın sığması çok ilginç. spacer yok onu biliyorum çünkü spacer taktıracağım dedim ben adam valla iyi bir yer bulursan bize de yardımcı olursun bizde oradan taktırırız dedi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL

getler hazırlanıyor. 

IMG-20190410-WA0015.jpg

IMG-20190410-WA0016.jpg

IMG-20190410-WA0017.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abdulkadir Enes KIRAL

getler geliyor, spacer siparişini verdim oda hazırlanıyor. şinorkel meselesini araştırdım türkiye de yok orijinal. ama vitaralara olan uyum sağlıyormuş. burada esnaflardan birinde var adam offroad çı zaten dükkana arabayla gel ben bir bakayım dedi. paçalık bulamadım işte. şu sparco ların varya. sparco olması mühim değil benm isteğim uzun olanlardan ralli sıtayla. var mı arkadaşlar bu üründen nerede bulabilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş