Jump to content
engin67

94-98 Legacy Diferansiyel Yağ Değişimi (Videolu Anlatım)

Tavsiye Edilen Mesajlar

engin67    3
engin67

Bu video lar neden direkt açılmıyor yahu ?Sayfayı yeniledim açıldı şimdi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AFFo    8
AFFo

Bu video lar neden direkt açılmıyor yahu ?

Bilgisayar'dan youtube açtıysan altta paylaşa tıklayıp altında çıkan adresi buraya kopyalarsanız direk açılır. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AFFo    8
AFFo

Android de maalesef direk açılmıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cihan    232
Cihan

Bu video lar neden direkt açılmıyor yahu ?Sayfayı yeniledim açıldı şimdi.

eee şey engin abi ufak bir müdahalede bulundum  :unsure:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
engin67    3
engin67

Android de maalesef direk açılmıyor.

Pc den açıyorum,şu an sıkıntı yok ilk yüklediğimde link olarak vardı,kendiliğinden ekran görünümüne geçti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
engin67    3
engin67

eee şey engin abi ufak bir müdahalede bulundum  :unsure:

Bende kendi kendine diyorum yaa.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
engin67    3
engin67

Herif arkada diferansiyel yağını değiştirene kadar anası ağladı yeminle,ne zormuş..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AFFo    8
AFFo

Cihan bey hızlıca çözmüş problemi. Ben cepten bağlandığım için sadece yazarak çözüm önerdim. Cepten maalesef yapma yolunu daha keşfedemedim. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    275
İrfan ÖZKAN

Arkadaşlar bilginiz olsun diye söylüyorum diferansiyelde sıkıntı yok ama şanzımanlarda senkromeç vs. sarıdan mamul parçalar olduğundan GL-5 yağ koymayın koydurmayın GL-5 sarıdan mamul parçaların bozulmasına yol açıyor, diferansiyelde özellikle kilitli diferansiyelde GL-5 kullanılması öneriliyor. Normalde GL-4 bizim araçlar için yeterli oluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest sarp61   
Guest sarp61

Arka defransiyel yagini degistirmek one nazaran oldukca kolay. arabayi lifte kaldirmaya bile gerek kalmiyor. defransiyel uzerinde 2 adet alyan ile acilan tipa var. ustteki doldurma, alttaki bosaltmaya yariyor. Bosaltma isleminden sonra sistemi tekrar doldurmak icin pompali bir alet gerekecek. Cunku yag kabini havaya kaldirabileceginiz yeterince calisma alani yok. Alternatif olarak uygun capta ve uzunlukta boruyu yag bidonuna baglarayarak da doldurabilirsiniz. Ortalama 1 Lt kadar yag aliyor. doldurma deliginden yag geriye dokulmeye basladigi zaman yeterli miktarda yag koyuldugunun isareti oluyor.

On taraf icin araci kaldirmak gerekiyor. 1 adet tipa var ve onu acmak icin  T70 torx veya uygun buyuklukte hex anahtar ( benim aracta torx tipa kullanilmis)kullanarak sistemi bosaltiyorsunuz. Doldurmak icin, uzun bir huni veya yine yukarida bahsettigim sekilde uygun captaki boru yardimiyla sistemi doldurabilirsiniz. Huni kullanirsaniz, gaz kelebeginin ustune denk gelen siyah kutuyu sokmeniz gerekiyor. On taraf yanlis hatirlamiyorsam 1LT den az aliyordu. Eger fazla doldurursaniz, aracin altindan tipayi acarak fazla olan miktari bosaltabilirsiniz.

Yasadigim yerde(kuzey amerika) kisin yogun kar firtinalari oldugu icin bu islemleri her kis sonunda duzenli yapiyorum. Arac 2009 Legacy

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş