Jump to content
SubaruClubTR

Subaru - Motul , Boxer motorlar için tavsiye edilen yağ

Recommended Posts

SubaruClubTR    4
SubaruClubTR

SubaruClubTR_Motul_Subaru.jpg

Subaru Europe, Subaru WRC Rally takımının sponsoru olan madeni yağ üreticisi MOTUL ile global bir anlaşma imzalamıştır.

Anlaşmanın amacı; “Confidence in Motion” sloganı çerçevesinde Subaru kullanıcılarına, Fuji Heavy Industries'in (FHI) bugüne kadar üretmiş olduğu her nesil benzinli ve dizel motorlu Subaru araçlarında güvenle kullanabilecekleri, tek bir tip motor yağını sağlamaktır.

Bu kapsamda, MOTUL tarafından, tüm benzinli ve dizel motorlu araçlarda kullanılabilen 5W-30 tam sentetik motor yağı üretilmiştir.

Söz konusu motor yağı, 01.09.2011 tarihinde FHI tarafından dünya genelindeki tüm Subaru Distribütörleri’ne resmi bir bildiri ile, “Tavsiye Edilen Motor Yağı” olarak duyurulmuştur.

Global anlamda yapılan bu anlaşma sonrasında Subaru otomobillerinin Türkiye distribütörü Baytur A.Ş. de, MOTUL Türkiye distribütörü KOMPET Petro Kimya Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti. ile anlaşma yapmıştır.

Subaru onaylı MOTUL motor yağları yetkili servisler aracılığıyla değerli Subaru kullanıcılarının kullanımına sunulmuştur.

Subaru - Motul yağlarının yetkili servislerde tavsiye edilen satış fiyatı 32 TL/litre + KDV dir.

Leevancleef    0
Leevancleef

Benzin ve dizel bir arada; güzelmiş yalnız pahalı gibi.

Burak    184
Burak

Litresi 37.76 TL ye geliyor.

Acaba degisim araligi kac kmde veya kac ayda bir ? 

6 yas ve ustu araclar icin gecerli olan indirime bu yag da dahil mi acaba ?

RSBurak    521
RSBurak

1litre motul 4litre 20W50 parası 20W50 alırım 2500 kmde değiştirirm daha iyi olur :D zaten bu yağların ömürleri varmış illa km tamamlaması gerekmiyormuş mesela ben en son geçen sömestır'da değiştirmiştim 2 hafta önce bir daha değiştirdim kilometresi 2000 bile olmamıştı ama viskolize bozuluyormuş yağın max 6 ayda bir değişmesi gerekiyormuş istersen hiç çalıştırma motoru

burcinhan    4
burcinhan

37.76 x 5 = 189 lira

Kayınpederin Auris, 10 bin bakımına girdi yetkili servisinde 180 lira tuttu, 5 litre yağdan ucuz.

beyazit60    4
beyazit60

Gerçekten çok pahalı. Geçenlerde yağ değişimini 70 tl ye hallettim. Bu fiyatı kim tavsiye ediyormuş bilmiyorum ama servislerdeki bu pahalılığa birisi dur demeli.

SubaruTürkiye    0
SubaruTürkiye

Değerli Arkadaşlar,

Belirtilen fiyat, yetkili servislerimize tarafımızca duyurulmuş olan "Tavsiye Edilen Satış Fiyatı" dır ve servislerimizde kullanılan her marka 5W-30 tam sentetik yağlar için ortak fiyattır, sadece MOTUL markasına özel bir fiyat değildir.

Araçlarımızda periyodik bakım aralığı 12.500km'dir.

Hali hazırda devam etmekte olan 6 yaş ve üzeri araçlar için indirimli servis kampanyası sadece işçilik ve yedek parça için geçerli olup, motor yağı ve benzer sarf malzemeleri kapsamamaktadır.

Saygılarımızla,

engin67    5
engin67

Doğru tek tir..ve doğru olanda bu ürünün pahalı olduğudur..

Guest ilka   
Guest ilka

Subaruya özel üretilmiş logolu yağ olması büyük avantaj.Fiyat konusunda şuan kullandığım volkswagen caddy dsg aracın mayısta yapılan bakım faturasında 5-30 yağa 28 tl + kdv fiyat almışlar,bu yağa servisler %10 iskonto yaparsaki bence yaparla fiyat yetkili servislere göre makul kalıyor.

engin67    5
engin67

zaten bu servislerdeki fiyatlandırma politikalarına bayılıyorum..ülkemizde hala servislerde +kdv ek i gelir ya fiyatlara ,kan beynime sıçrar..onlar hesap etmez 28+kdv yi vatandaş eline alıp hesap makinasını, küsuratınıda görsün derler..

Burak    184
Burak

Arkadaşlar, tavsiye edilen fiyat tüketicinin alacağı en üst fiyattır. Genelde fahiş fiyat uygulamasını önlemek amacı ile bu ibare konur ama İlhan'ın da dediği gibi bu fiyat üzerinden genellikle indirim yapılır. Ne kadar yapılacağını veya yapılıp yapılmayacağını servisten öğrenebilirsiniz sanırım.

Bir de yarı sentetik yağlar ile tam sentetik yağları karşılaştırmayalım. Tam sentetik yağlar bu fiyatlarda hatta bazıları daha da pahalı.

Guest jaspasubaru   
Guest jaspasubaru

Daha öncede bahsetmiştim Jaspa Subaru Servisi olarak 2006 yılından bugüne Motor yağı olarak MOTUL 10W-40 6100 SYNERGIE+,otomatik şanzuman yağı olarak MOTUL MULTİ ATF,diferansiyel yağı olarak MOTUL GEAR 300 kullanmaktayız.Aracınızın Motor,Şanzuman,Diferansiyelleri arıza halinde en fazla masraf çıkaran ünitelerdir,onları korumak kullanıcıların asli görevleridir.Kesinlikle kullanım kitapçığında yazan periyodik km.lere uyulması kaliteli tavsiye edilen yağların kullanılması gerekmektedir.Hangi sınıf yağların kullanılacağı araç üreticilerin araştırmaları neticesinde  belirlenmekte ve tavsiye edilmektedir.Kalitenin kesinlikle + makul bir bedeli vardır.

Saygılarımızla

Guest jaspasubaru   
Guest jaspasubaru

Motul 5w-30 8100 eco-clean c2 kullanmaya başladık.Bilgilerinize.

Deniz    0
Deniz

bizim burdaki yağlara göre fiyatları gayet iyi..geçenlerde arabanın (honda)nın servisini yaptım..yağ filtresi ve yağla birlikte 218 tl tuttu..5 litreye yakın aldı..

10,000 ve 12,500 kmde yapılacak bir servisle hiçte pahalı değil bence 36-40 tl fiyat..

yağ arabanın motoru için çok önemli bir parçası olduğunu düşündüğümüzde 15-30 tl arasındaki yağa verilecek parayı Motul tarafından Subaru için üretilen bir yağa vermeyi yeğlerim..varsın olsun 50-60 tl fazladan öderim ama ilerde olabilecek sorunlar için en azından motorun ömründen çalmam.. 8)

geçenlerde chrysler'ım için balata aldım..ön ve arka olmak üzere..bir çoğu mercedes'le aynı parçalar zaten..bosch'un yerine gidip yan sanayi bir markanın aldım sırf 100-150 tl fazla ödememek için..balatalar rimsde 1-2 saat kullanımdan sonra lekeler yaymaya başladı..ön balatalar şimdiden yarılanmış bile..

geçen sene bosch'u aldığımda beni en az 10-12 ay götürmüştü..bunla daha 2-3 ay oldu ve hiç memnun değilim..olan yine bize olacak..masraftan kaçayım derken 2 katı masraf çıkacak gibi..

yani demek istediğim şuki üretici firma tarafından tavsiye edilen ürünleri almak her zaman alınmayabilir ama motor yağı'nı ucuz olmasından çok,üretici markanın önerdiği yağı kullanmaya çalışırım..

Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Yahudilerin meşhur sözü var "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim" derler. Motor yağı da hayati bir malzeme araba için hepsine güven olmuyor ya erken değiştiryorsun ya da motorun ömrünü yiyorsun. En iyisi önerileni kullanmak ama tabi daha ucuza bulunabilir servis dışında.

Mesela burada buldum gezinirken

http://dd-tune.sahibinden.com/index.php?b[custom_cat]=142832

edit: Tüm adresi kopyalayıp yapıştırın adres çubuğuna

kkaya    0
kkaya

kış yaklaşıyor malum ve ben bu yıl doğuya geldim aracım dizel boxer nasıl bir yağ kullanmalıyım yok sa servisin değiştirdiği standart yağlamı devam etmeliyim birde en kaliteli marka hangisi yada kullanıp memnun olan arkadaşlar varsa tavsiyelerde alabilirim

post-338-145349134269_thumb.jpg

Guest ilka   
Guest ilka

Subarunun tercihi Motul motor yağlarıdır.Konu başlığı olması lazım.

kkaya    0
kkaya

ist yetkili serviste hiç görmedim yanılmıyorsam  hep castrol kullunıyorlar

Guest ilka   
Guest ilka

Baytur isteyen tüm servislere Motul yağdan veriyor,ısrarla isteyiniz...

Guest ilka   
Guest ilka

Subaru aracınızda hangi yağları kullanmalısınız: (Marka Subarunun tavsiyesidir ama viskoziteler motorla ilgili garantiler için zorunluluktur)

Yeni Forester Turbo            :Motul 5W30

Yeni Forester(Turbosuz)-XV :Motul 0W20

Yeni Outback Dizel Otomatik :Motul 0W30

rally54    0
rally54

Subaru motulla anlasti diye motul en iyisi olmuyor.Audi de castrolu öneriyo.Alternatif her zaman vardir.

emre-sti    568
emre-sti

Subaru değil ;Bayraktar Motullu anlaşmış Amerikda bazı servisler mobil koyarken bazıları castrol koyuyor...