Jump to content
oguzburcin

2004-2009 Subaru Outback İzlenimleri

Tavsiye Edilen Mesajlar

oguzburcin    1
oguzburcin

Gencay Ben Teleflex düşünmüyorum, benim düşündüğüm Tek kit var oda BRC Plug and Drive Kiti. Veya KİTMT 6 Slindir için olanı. Daha karar vermedim, ama şu yeni uygulamayı bir araştırmak lazım. Ağırlık yüzünden adamın aracını muayeneden geçirmemişler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Ağırlık yüzünden adamın aracını muayeneden geçirmemişler.

Nasıl yani?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

erol sen 2.5 forester mı düşünüyorsun

işin aslı param hangisine yeterse  :)

bu yüzden outback daha yakın gibi..Ama bugun bi tanede 2.5 turbo sordum üste 15-16000 cıvarı istedi..o rakamları daha aşagı çekersem bakalım çok acelede edip kendi aracımıda öldürtmek istemıyorum  :)

sonuçta aracımın bakımları tam bir sonrakı agır bakımına kadar sürem var yani 300.000 kmye kadar :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Oğuz abi düşünürseniz lpg de teleflexin çift regülatörlü setini uygulatabilirsiniz. abbas abi benim aracın uygulamasını beğenmişti herhangi bir sıkıntı yaratmıyor.manifoldu söküp soğutup takıyorlar. montajı 2 gün sürer. tunalı motorlu araçlarda yaptırmıştım bugün yine gittim 2005 model 2.0xt araç bıraktık işyerimden arkadaşımın dediğim sistemi 2.800tl artı ruhsata işletme muayene masraflarıyla taktırabiliriz aklınızda olsun sahipleri tanıdığımızdır. subaruya da çok montaj yapıyorlar. makine mühendisleri de subaru kullanıyor.

Gencay senın arac şehiriçi kaç lt benzın kaç lt lpg yakıyor normal kullanımda?lt bazında...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
gncy    0
gncy

Gencay senın arac şehiriçi kaç lt benzın kaç lt lpg yakıyor normal kullanımda?lt bazında...

14lt nin altına düşeceğini çok sanmam açıkcası 16lt benim şu anda karışık kullanımdaki oranım. benzinde de olsa olsa 13 olur ama o kadar sakin kullanacaksam niye 2.5 turboya bulaşayım diyede düşünürüm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

14lt nin altına düşeceğini çok sanmam açıkcası 16lt benim şu anda karışık kullanımdaki oranım. benzinde de olsa olsa 13 olur ama o kadar sakin kullanacaksam niye 2.5 turboya bulaşayım diyede düşünürüm.

normalde sakın kullancagım ama dellendiğimde ayagımın altında gücü hissetmem gerektıgı için  :)

16 lt bence  o kadar abartı bi rakam değil zaten lpg için..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
gncy    0
gncy

işte sorun tam da bu noktada altında böyle bir güç varken emin ol dellenmen çok kolay oluyor ;D yani normal de sağa geçip yol vereceğin adamlara gıcık olup ulen altında ne varki benden yol istiyorsun deyip canavarı kükrettiğin anlar çok artıyor. :) senin aracını ben çok beğeniyorum yani yükseltmende ayrı bir hoş durmuş.  bakımlı olması felan çok güzel inşallah çok öldürmeden satarsın aracını.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

işte sorun tam da bu noktada altında böyle bir güç varken emin ol dellenmen çok kolay oluyor ;D yani normal de sağa geçip yol vereceğin adamlara gıcık olup ulen altında ne varki benden yol istiyorsun deyip canavarı kükrettiğin anlar çok artıyor. :) senin aracını ben çok beğeniyorum yani yükseltmende ayrı bir hoş durmuş.  bakımlı olması felan çok güzel inşallah çok öldürmeden satarsın aracını.

Zaten dediğim gibi aracımı öldürecegıme bınmeye devam ederim.. Yukseltme konusunda araca her baktıgımda bende iyiki yükseltmışim diyorum :)

Ve yenı bi forester veya outback alırsam ilk yapacagım iş yükseltme olacaktır :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
gncy    0
gncy

waww çok güzel ama yol tutuş vs. nasıl oluyordur acaba sonuçta aracın üretimine doğasına ciddi müdahale edilmiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

waww çok güzel ama yol tutuş vs. nasıl oluyordur acaba sonuçta aracın üretimine doğasına ciddi müdahale edilmiş.

bende kullanıyorum Tufanda kullanıyor.. bence yol tutuşta belrgin bi fark hatta hiç bi fark yok gibi. eskıden nasıl vıraja giriyorsam yine aynı şekilde devam. Bana göre tek eksi tarafı araba biraz daha sertleşti :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oguzburcin    1
oguzburcin

Arkadaşlar ilk 300 km yolumu yaptım, yol bilgisayarı ortalaması benim rotamda 12,8 oldu. Impreza ile 10.4 civarında  ortalamam vardı aynı rotada. 2,5 litre 100 km de fazla yakmış oluyor bu araç tabi normal kullanımda. Bir iki araca hadlerini bildirmek dışında pek gaza basmadım. Azmanı birşeye benzetemiyorlar, yanlarında biraz gaz verince gaza geliyorlar, sonra arkada nokta oluşları tuhaflarına gidiyordur eminim. Bu böyleyse, 2.5 XT, WRX ve WRX STI düşünemiyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oguzburcin    1
oguzburcin

Kesinlikle farklıdır, çünkü ben hep I modunda kullanıyorum, buda yaklaşık 170 HP ile kullanıyorum benim bildiğim, sport modda 200 HP, Sharp Sporda 245 hp veriyor araç. Tam bilmiyorum bu konuyu bir yerde okuduğum kadarıyla, S Drive olmayanlar hep 245 beygir veriyor sanırım. Yani bendeki Sharp Sport mode gibi davranıyordur. Onun için daha fazla yakar diye düşünüyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oguzburcin    1
oguzburcin

Benim bildiğim ön LSD sadece STI DCCD olanlarda var. Ama bu SI Drive gerçekten süper birşey.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oguzburcin    1
oguzburcin

Başka bir forumda Mustafa abiye sordum, sağolsun yardımını esirgemedi ve bana cevap verdi. Onun cevabı söyle

"Senin araçta arka diferansiyel viskoz LSD. Ön diferansiyel klasik açık tipli. Araçtaki bakım malzemelerini değiştirip, sıfırdan yeni bir sayfa açman çok mantıklı. Ama dikkat et, mutlaka doğru yağları kullan. Bu konuda internet ortamındaki bilgilerde sıkıntı olabilir. Bu konuda bence yetkili servisten bir şekilde bilgi almaya çalış veya onlara yaptır. Kullanıcı klavuzu elinde varsa, orada da yazıyor olmalı."

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
gncy    0
gncy

Başka bir forumda Mustafa abiye sordum, sağolsun yardımını esirgemedi ve bana cevap verdi. Onun cevabı söyle

"Senin araçta arka diferansiyel viskoz LSD. Ön diferansiyel klasik açık tipli. Araçtaki bakım malzemelerini değiştirip, sıfırdan yeni bir sayfa açman çok mantıklı. Ama dikkat et, mutlaka doğru yağları kullan. Bu konuda internet ortamındaki bilgilerde sıkıntı olabilir. Bu konuda bence yetkili servisten bir şekilde bilgi almaya çalış veya onlara yaptır. Kullanıcı klavuzu elinde varsa, orada da yazıyor olmalı."

Mustafa abi ya bırakıp gitti bizi başka forumlarda izini sürüyoruz. sebep olanlar utansın yokluğu çok hissediliyor, sadece bilgisi değil üslubu ve yaklaşımıyla da tartışılmazdı.  :-\

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oguzburcin    1
oguzburcin

Mustafa abi ya bırakıp gitti bizi başka forumlarda izini sürüyoruz. sebep olanlar utansın yokluğu çok hissediliyor, sadece bilgisi değil üslubu ve yaklaşımıyla da tartışılmazdı.  :-\

Kesinlikle katılıyorum sana

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
scooby    0
scooby

mustafa agbiyi gerçekten özlüyoruz .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat35    2
murat35

Bugun Subaru Turkiye'ye mail attim ve bilgi istedim Si drive'in diff tepkileriyle ilgili.Becerebildigim kadar derdimi anlatmaya calistimki sadece gaz tepkileriyle ilgili bilgi verip birakmasinlar diye.Bakalim Mustafa Abi'nin ilgilendigi kadar ilgileneceklermi?Yoksa hic cevap gelmeyecekmi?merakla bekliyorum.

Ayrica aramizda mutlaka tam bilgiye sahip birileri olmasi gerek.Yoksa biz burda sabaha kadar konusuruz.Mustafa Abi noktayi koyabiliyordu.Kendisi gittigine gore 3000 uyeli bir foruma bence Subaru Turkiye'ninde mudahil olmasi gerek.Konulara tek tek katilmasada muallakta olan bir konuya ayri bir baslik acip detayli bilgi verebilir.tek tek her muhabbete dalmasi dogru olmaz belki ama burada nokta koyacak birileri gerek.Simdi biz 3 gundur tirmaliyoruz ama cikanlar ortada bir suru dogru yanlis bilgi birarada.Bunu forum olaral cozmek gerek.impreza.org'ta teknik bir konu acildiginda bilen ve bilinen biri aninda girip cevap veriyor.Bilmiyorum siz ne diyorsunuz?

+1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş