Jump to content
oguzburcin

2004-2009 Subaru Outback İzlenimleri

Tavsiye Edilen Mesajlar

oguzburcin    1
oguzburcin

Outback çok keyifli bir araba, ben çok memnun kaldım. Yakıt ortalaması için biraz kullanmam lazım, ondan sonra sizlere detaylı bilgi veririm, ama şehir içi 14 Litreden aşağı beklemiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    515
RSBurak

Outback çok keyifli bir araba, ben çok memnun kaldım. Yakıt ortalaması için biraz kullanmam lazım, ondan sonra sizlere detaylı bilgi veririm, ama şehir içi 14 Litreden aşağı beklemiyorum.

14 litre çok iyi abi bizim foresterı yılbaşına kadar satabilirsek bizde düşünüyoruz bakalım hayırılısıysa

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oguzburcin    1
oguzburcin

14 litre çok iyi abi bizim foresterı yılbaşına kadar satabilirsek bizde düşünüyoruz bakalım hayırılısıysa

Burak lpg ile değil, benzinle :) LPG daha taktırmadım. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    515
RSBurak

Burak lpg ile değil, benzinle :) LPG daha taktırmadım. :)

lpgde 15-16 litre abi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oguzburcin    1
oguzburcin

Hesaplarımı 100 km'de 17 litre lpg'ye göre yaptım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    515
RSBurak

Hesaplarımı 100 km'de 17 litre lpg'ye göre yaptım.

bakalım abi LPG den sonra ölçerseniz bizde bilgileniriz gerçekten çok güzel araba fiyatıda makul seviyelerde neden olmasın diyor insan :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oguzburcin    1
oguzburcin

2.5 Luk kullanan arkadaşlar var, outbaktan 1-2 litre fazla yakar 2.5 turbo

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
starburaks    0
starburaks

Yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun diyelim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
stormfather    0
stormfather

İnşallah bir an önce satar ve istediğiniz aracı alırsınız :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oguzburcin    1
oguzburcin

Erol birde benim outback i forester 2.5 xt ye tercih etmemdeki sebep, bu aracın 100.000 km ağır bakımı yok, triger değişimi yok, zincirli bu araçlar. Diğer bir özelliği bu araçlar subaru'nun dibi, tribeca dan sonra en üst düzeydeki araç, Abbas Usta'nın söylediğine göre bu araçların sıfırları satılırken, forester 2.5 turbodan, yüzde 30 daha pahalıymış sıfır fiyatları. Yani biri 100.000 TL ise diğeri 130.000 Tl imiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Erol birde benim outback i forester 2.5 xt ye tercih etmemdeki sebep, bu aracın 100.000 km ağır bakımı yok, triger değişimi yok, zincirli bu araçlar. Diğer bir özelliği bu araçlar subaru'nun dibi, tribeca dan sonra en üst düzeydeki araç, Abbas Usta'nın söylediğine göre bu araçların sıfırları satılırken, forester 2.5 turbodan, yüzde 30 daha pahalıymış sıfır fiyatları. Yani biri 100.000 TL ise diğeri 130.000 Tl imiş.

Tam donanim listesini biliyormusun hem çekis sitemiyle hemde konforla ilgili.. ikgilendigim bi tane var.  Dun tekrar aradim sol arka camurluktan 8000 tl hasar kaydi var. Bu beni biraz dusundurdu. Baska bi tane daha var 0o hata. Oda takas kabul etmiyor benim araci satmam gerekiyor onun icinde..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Hizlanma olarakta verilerle degilde reel olarak 2.5 turbomu, outback mi hizli?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Triger yerine  zincir olayı 2007 oncesinde de varmi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oguzburcin    1
oguzburcin

Benim bildiğim H6 ların hepsi zincirli. Forester Turbo daha hızlı, 1-2 saniye kadar sanırım. Bu araç 5EAT şanzımana sahip, VTD var, arkada difransiyel kilidi var, VDC var. Süper konforlu bir araç. Sorun varsa cevaplamaya çalışayım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Benim bildiğim H6 ların hepsi zincirli. Forester Turbo daha hızlı, 1-2 saniye kadar sanırım. Bu araç 5EAT şanzımana sahip, VTD var, arkada difransiyel kilidi var, VDC var. Süper konforlu bir araç. Sorun varsa cevaplamaya çalışayım.

yagmur sensoru,far  sensoru,xenon mu vs... sende olan donanimlari yazarsan aklimda pek soru kalmaz herhalde :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Bildigim kadariyla donanim olarak tek model. Motor olarakta 3.0 normal ve 3.0R  var..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oguzburcin    1
oguzburcin

Sensör olayını bilmiyorum, zenon benim araçta var, büyükçe bir sanroof, deri döşeme, elektrikli koltuklar, bayağı gelişmiş bir yol bilgisayarı var benimkinde, SI Drive var benim araçta. Yağmur ve Far sensörü beni ilgilendirmiyor. En gereksiz bulduğum şey bir araçta. Benim motor kapağında H6 yazıyor. Hepsi H6 diye geçiyor ama 3.0R daki motor daha teknolojik motor ama, hepsi 6 silindir boxer motor işte.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    515
RSBurak

bende lpg uyumunu merak ediyorum fazlasıyla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oguzburcin    1
oguzburcin

Ben şimdiye kadar 3 yerle görüştüm, birincisi Kayra Otogaz, Sahibinin aracıda Outback kendisi bana hiç bir problem yok dedi Abbas Abi onlarda 4 tane var aynı araçtan dedi. Sonra BRC iç anadolu Bölge müdürlüğünü aradım, takılabiliyor sıkıntı yok dediler, sonra birde Mocanı aradım onlarda takılabiliyor hiç sıkıntı yok dediler.Daha yaptırmadım lpg montajı onun için hiç kimseyi yanlış yönlendirmek istemem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Burada karşılaştırma var birinin silindiri B6

http://www.autoevolution.com/carcompare.php?id1=5690&id2=1750

Link için teşekkurler.. Burada dikkatımı çeken seçim yaptıgımda benım bakmış oldugum 2003-2006 arası olanlarda 2 motor seçenegı var.outback  2.5 ve 3.0R..bizim ulkemızdede 2.5 2003-2006 arası olanlar yok bıldıgım kadarıyla..demekkı ulkemızdekıler 3.0R olarak geçiyor sonucunu çıkarabılırmıyım?

veri ustunde de forester 2.5 turbodan ortalama 100 kmde 1.5-2lt arası fazla tuketımı var benım baktıgım kasaların..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oguzburcin    1
oguzburcin

Tam tersi Erol, Forester Turbolar daha fazla yakar, mpg ye göre baktın sanırım, karşılaştırmayı üstarafta metrik diyor ona çevirerek bakman lazım. Outback 3.0 Turbo 2.5 den 1-2 Litre az yakıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Evet aynen dediğin gibi yanlış bakmışım  :-[

Forester 2.5 turbo için şehirçi  14.7 lt

şehirlerarası  8.4

ortalama    10.7

outback 2003-2006 3.0R model şehiiçi  13.4 lt

şehirlerarası      7.6

ortalama        9.8

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
gncy    0
gncy

Oğuz abi düşünürseniz lpg de teleflexin çift regülatörlü setini uygulatabilirsiniz. abbas abi benim aracın uygulamasını beğenmişti herhangi bir sıkıntı yaratmıyor.manifoldu söküp soğutup takıyorlar. montajı 2 gün sürer. tunalı motorlu araçlarda yaptırmıştım bugün yine gittim 2005 model 2.0xt araç bıraktık işyerimden arkadaşımın dediğim sistemi 2.800tl artı ruhsata işletme muayene masraflarıyla taktırabiliriz aklınızda olsun sahipleri tanıdığımızdır. subaruya da çok montaj yapıyorlar. makine mühendisleri de subaru kullanıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş