Jump to content
adr

Yeni Subaru Levorg

Tavsiye Edilen Mesajlar

Acil Stop    0
Acil Stop
6 saat önce, called07 :

Ben 8-5 yoğun trafikte 10,5 ortalama elde ettim Mecidiyeköy-Şirinevler arasında, navigasyon olarak Pioneer F77DAB aldım, taktım.... gayet memnunum... ses aklitesi, işlevsellik hiçbir fabrikasyon cihazda yok.... Çalışmayan ekipman da yok.. geri görüş kamerası, direksyondaki tuşlar, vs.

Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Bu ortalama tüketimleri elde ederken ekrandaki ortalama hız ne olarak gözüküyordu diye bakabildiniz mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    1.876
nitro37

1.4 turbo 200 hp ortalama sehir ici 7. 7.5 litre sehir disida 5 litre yakan arac getirsinler. Ancak o zaman alinir Turkiyede. Sehir ici 10 litre ustu yakan araclar luksunde luksu oldu malesef. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Recidivist    197
Recidivist
14.07.2017 at 19:20, nitro37 :

1.4 turbo 200 hp ortalama sehir ici 7. 7.5 litre sehir disida 5 litre yakan arac getirsinler. Ancak o zaman alinir Turkiyede. Sehir ici 10 litre ustu yakan araclar luksunde luksu oldu malesef. 

Konuyu bölmek istemiyorum ama sizin 1.0 TSI motora hastayım, 0-100'ü 136 HP/320 Nm Opel dizel ile aynı. Ama sorsan millet cahil cahil  "çekmez" deyip geçiyor. Biraz yorum alabilir miyiz tüketimi ve çekişi ile ilgili. Teşekkürler. 

• Like 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Deniss    95
Deniss

Motor dediğin 2.0 turbo olacak kabutu kaldırdımı :D aşağısı gözukmeyecek :D vida düşürdümü o vidadan vaz gececeksin :D yeni nesil gelmez bizlere bence 

boğaz kelebeği mekanik olacak :D elini uzatıp sen gaz vereceksin :D 

• Like 3

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    1.876
nitro37
2 saat önce, Recidivist :

Konuyu bölmek istemiyorum ama sizin 1.0 TSI motora hastayım, 0-100'ü 136 HP/320 Nm Opel dizel ile aynı. Ama sorsan millet cahil cahil  "çekmez" deyip geçiyor. Biraz yorum alabilir miyiz tüketimi ve çekişi ile ilgili. Teşekkürler. 

Uzun yolda ankara izmir gece surusu araba full dolu hiz 110 ve ara ara 80 ve 120 idi. 670 km yaptim. Km de 4.7 litre yakti. Depo 45 litre ve uzun yolda 1000 km yapabiliyor. Donuste Izmir Ankara arasi gunduz surusu klima 3. Kademe acik 5.7 lt yakti. Rakim seviyesi denize yakin olan noktalar arasinda ornegin  4.3 ltreye kadar inebildim ama tabi gene klima acik iken. Sehir ici Ankarada 6/6.5 ltrelerde geziyorum. Izmir de sehir ici ise 5.8 lerde gezdim.

Performans olarak 1.6 dizel ve 2.0 atmosferik cogu arabadan cok cok iyi. Manuel kullanicilar icin Vites gecisleri cok rahat insani yormuyor. Yeri geliyor 70 km hizla giderken 6. Vites istiyor. Torku ben 1400 dvirde hissetmeye basliyorsun. 2000 devirde ise olay kopuyor zaten. Araba hafif 1250 kg ama cok oturakli. Almayi dusunuyorsaniz ozelden daha detayli konusuruz.

• Like 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
static    73
static

Benimde tercihim her zaman nefesi açık motorlardan yana. Küçük hacim yüksek güçlü motorlar bana hala nedense ömür olarak güven vermiyor.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    1.876
nitro37
48 dakika önce, static :

Benimde tercihim her zaman nefesi açık motorlardan yana. Küçük hacim yüksek güçlü motorlar bana hala nedense ömür olarak güven vermiyor.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Omur dediginiz sey nedir ki demis sair;D

Gunumuzde motoru acilmadan 300 bn km goren araba sayisinin, bir elin parmagini gecmeyecek kadar az oldugu  gibi bir gercek var. Ama kullanici hatasi ama servis usta bakim hatasi. ;D hal boyle iken varsin kucuk motor 100bn km gorsun. Benle olmeyecegine gore 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
called07    83
called07
7/14/2017 at 17:38, Acil Stop :

Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Bu ortalama tüketimleri elde ederken ekrandaki ortalama hız ne olarak gözüküyordu diye bakabildiniz mi?

30km civarıydı ortalama hız

• Like 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Acil Stop    0
Acil Stop
2 saat önce, called07 :

30km civarıydı ortalama hız

Cevabınız için teşekkür ederim. Benim şehiriçi güzergahımda ortalama hızım 15-16 km arasında değişiyor bu araçla sakinde kullansam tahmini 15 litrenin altını göremem.

Bu arada hafta sonu test sürüşü yaptım. Aracın benzini bittiği için tüketimini göremesemde gayet iyi sürüş dinamiklerine sahip. Yalnız özellikle arka koltukların benim ihtiyacımı karşılayacak genişliğe sahip olmadığını görünce biraz hayal kırıklığı yaşadım. Suv'lara mı yönelsem diye düşünmeye başladım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş