Jump to content
hemşin

Subaru XV'ye LPG Taktıran Var mı?

Tavsiye Edilen Mesajlar

hemşin    0
hemşin

Subaru XV araca LPG taktıran varmı varsa düşüncelerini almak istiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sgoksu    0
sgoksu

:D

harbiden ben de merak ettim şimdi?

neticede piyasaya çıkalı baya bi oldu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
engin67    3
engin67

Benim üyeliğini onayladığım en az 30 XV sahibi vardır forumda,ama bu konu ne açıldı ne konuşuldu.Ben şahsen taktırmazdım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Remzi Adnan   
Guest Remzi Adnan

İnternette satılık Bursa'dan satılık bir XV vardı, LPG'li...Beyaz bir XV..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Onu_R1_    4
Onu_R1_

Şahsen hiç düşünmedim taktırmayı. Daha az önce İzmit-değirmendere arası 5.1 lt gördüm. 4 trafik ışığı dahil. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
akeceli    6
akeceli

23 kuruş enteresan bir rakam. Yanlış anlaşılmasın ama şahsen inanılası gibi değil. Ben de avensis varken bile bugünün parası ile yaklaşık 30 kr yakıyordu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

23 kuruş enteresan bir rakam. Yanlış anlaşılmasın ama şahsen inanılası gibi değil. Ben de avensis varken bile bugünün parası ile yaklaşık 30 kr yakıyordu.

Ben yazın 21 kuruş gördüm 1.5 manuel İmpreza da bence çok da abes değil gayet yakalabilir ki özellikle cvt bu konuda çok iyidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    561
emre-sti

Kurban Bayramında babam 100-110km hız ile 19 kuruş yaktırdı Legacy' e o zaman lpg 2.59TL idi PO' da ,

http://www.subaruclubtr.com/623/subarunuz-lpg-ile-ne-kadar-yakiyor/msg68099/#msg68099

http://www.subaruclubtr.com/623/subarunuz-lpg-ile-ne-kadar-yakiyor/msg68101/#msg68101

2 kişi 2 valiz ile, babam çok az yaktırıyor arabaya çok kibar kullanır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    26
ceyhunugur

burkay aracı satılıga cıkarmış hayırlısı olsun dıyelım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sareous    0
Sareous

Ekonomi tabi olarak herkesin konusu, ancak özellikle bir Subaru'ya lpg taktırmak bence hayal kırıklığı, her ne kadar lpg teknolojisi gelişmiş de olsa Subaru'ya yakışmaz kanaatindeyim. Kısacası sürekli spor modda gitmeye lüzum yok, şahsen Forester XT ile şehir içi (Ankara) 10.4 ortalama ile dolaşıyorum. Arada gazlıyorum da...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
r@lph    9
r@lph

Ekonomi tabi olarak herkesin konusu, ancak özellikle bir Subaru'ya lpg taktırmak bence hayal kırıklığı, her ne kadar lpg teknolojisi gelişmiş de olsa Subaru'ya yakışmaz kanaatindeyim. Kısacası sürekli spor modda gitmeye lüzum yok, şahsen Forester XT ile şehir içi (Ankara) 10.4 ortalama ile dolaşıyorum. Arada gazlıyorum da...

keşke 5 küsür tl olmasaydı benzinde bende aracıma yakışanı kullansaydım ama şehir içinde 12lt benzin yakıyorum, tüpte hesapladım 35 kr civarı bir değer elde ediliyor, size katılıyorum yakışıksızlık konusunda ama hergün kullanılan bir araba 12 lt değerine ulaşıyorsa ya elden çıkarılacak yada tüp takılacak maalesef!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    561
emre-sti

Muayene için lepege takanlar böyle yapıyorlar, mesala benim aracı aldığmda 2 hafta önce muayene yapılmıştı, takan yer muayene zamanı gelince gel fatura keseyim demişti işletmek için, ama ben genede kestirdim 160 tl muayene.25 tl sızdırmazlık. 150 tl ruhsat yenileme (normalde 60 l de bende muayene yeri kalmadığı için 2 yaprağıda yenilettim), 10 tl de ek1 belgesi var bunların hepsini muayeneye saklamak için bu yöntem uygulanıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ali uslu    8
ali uslu

Çok gereksiz buluyorum bu arabalar için hele birde yepyeni. Ne gerek var boşa masraf etmeye.  3 günde 180 km yol yaptım sabah ve akşamları aşırı trafik oluyor hava -1 ile 3 derece arası gezinmekte normal kullanımda ortalama yakıt yol bilgisayarına göre 7.2lt/100km..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bilgeadam    0
Bilgeadam

Bugünün tarihi 22 Kasım 2018 oldu. Uzun bir zamandır bu konuda pek yazılmamış forumda. Ben şahsen aracına LPG taktıran kişilerin deneyimlerini merak etmiyor değilim. Değer mi? Sorun yaşayan var mı? Ona göre bu cumartesi aracı LPG takılması için bırakacak gibiyim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    23
foresterist

Değmez ama bence. Çünkü çok ekonomik olduğunu 3-5 sene içinde kara geçtiğini söyleyenler var. Bence subaru lpg takılacak bir araç değil, fabrika bile motor subaplarını filan uyumsuz yapmış LPG ye. Ama türkiye de merso alıp LPG takan da var, kafa meselesi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
darkstalker    1
darkstalker

Ben taktırdım arkadaşlar. her ne kadar bazı arkadaşlar XV ye lpg takılır mı diye eleştiri getirseler de dünyanın en pahalı benzininin olduğu bir ülkede bunu yapmanın akılcı olduğu kanaatindeyim(araç her ne kadar sınıfının en az yakıt değerlerinden birine sahip olsa da). neredeyse 1.5 yıl oldu yaklaşık 35000 km yi geçtim bu sürede. prince sıvı sistem uygulandı araca. simit depo ile bagaj kaybı da yaşamadım. mekanik hiç bir sıkıntı yaşamadım. çekiş konusu zaten XV de diğer subarulara oranla zayıf ki bu araç performans aracı değil zaten. çok azda olsa çekişte düşmeyi hissediyorum. benim SUBARU XV tercihim zaten güvenlik ve estetik öncelikli olduğu için ben çok takmadım bu eksi meseleyi. bu konu haricinde bi problem yaşamadım. yalnız 50000 civarında subap değişim ihtiyacı olabileceğini söylediler TORK GARAJ da. bu değişim de 1 defaya mahsus olacak. takmayı düşünenlere tavsiye eder miyim? Evet...güvenli sürüşler herkese..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.976
Erçay

1 defaya mahsus derken, okunmuş subab mi takacaklarmis :)

50 binden bozacak diye de birsey yok, 100 binde yanmayan subab var lpg kullanimiyla 

LPG taktirma kararınızi da son derece destekliyorum. Akılcı ve çevreci bir karar :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serebral    8
serebral

LPG taktıranlardan biri de benim, her ne kadar taktırmam sadece benzin de kullanırım desem de sürekli aracı kullandığım için canımı çok yakmaya başlamıştı. Prins LPG taktırdım, şimdilik (10.000 + km) bir sıkıntısını veya performans kaybını hissetmedim. İlerleyen zamanlarda  sonucu göreceğiz. Araç 99.000 km ye geldi 100.000 bakımında bakalım ne diyecekler. Taktırmak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim, sadece benzin göstergesi sağlıklı seviye göstermiyor, bir de ilk çalıştırmada sanki gaza geçerken tekler gibi yapıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.976
Erçay

Geçişte tekleme olmamalı, regülatör basıncını kontrol ettirin, geçiş ısı ayarı da düşük olabilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serebral    8
serebral
20 saat önce, Erçay :

Geçişte tekleme olmamalı, regülatör basıncını kontrol ettirin, geçiş ısı ayarı da düşük olabilir. 

Eyvallah

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    23
foresterist

Hybrid alın ekonomist abilerim, lpg kadar az yakar depoya da benzin koyarsınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serebral    8
serebral

Hybrid Subaru getirdiler de biz mi almadık. Ayrıca yılda 35.000 km kullanınca insan ister istemez ekonomist oluveriyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş