Jump to content
hemşin

Subaru XV'ye LPG Taktıran Var mı?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bilgeadam    2
Bilgeadam
yanıtlandı (düzenlendi)

Ben LPG'yi taktırdım arkadaşlar. 

Çok güzel bir montaj oldu. Kafam iyice rahatladı. Şimdi Subaru XV'nin keyfini sürmeye başladım.

Yalnız şu LPG ilmine dalınca insan ne çok şey öğreniyor. Örneğin LPG montajından sonra yolda  giderken AFR ayarı yaptırmak gerekiyor araca. O zaman sübaplar 100.000 km'yi görebiliyor mesela. Çoğu usta ne yazık ki bunu yapmıyor. 

Taktırmak isteyen varsa gerçekten hiç düşünmeden taktırsın derim...  Tam bir özgürlük.

Bilgeadam tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ediz07    1
ediz07
07.01.2019 at 04:43, Bilgeadam :

Ben LPG'yi taktırdım arkadaşlar. 

Çok güzel bir montaj oldu. Kafam iyice rahatladı. Şimdi Subaru XV'nin keyfini sürmeye başladım.

Yalnız şu LPG ilmine dalınca insan ne çok şey öğreniyor. Örneğin LPG montajından sonra yolda  giderken AFR ayarı yaptırmak gerekiyor araca. O zaman sübaplar 100.000 km'yi görebiliyor mesela. Çoğu usta ne yazık ki bunu yapmıyor. 

Taktırmak isteyen varsa gerçekten hiç düşünmeden taktırsın derim...  Tam bir özgürlük.

hangi marka model ve nereye taktırdınız bilgi verebilir misiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bilgeadam    2
Bilgeadam

Selamlar. Atiker Grand taktırdım. Önceki aracımda da kullandığım çok iyi bir kit. Enjektörleri ve yazılımı Romano marka. Ayrıca fiyatı da uygun. Fazlasına gerek yok. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Chemaster    65
Chemaster

Gülegüle kullanın. İlerleyen zamanlarda değerlendirmelerinizi paylaşın lütfen.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bilgeadam    2
Bilgeadam

Elbette paylaşırım.

Şu an 5.000 km oldu. Periyodik olarak durumdan haber vereceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subaruxv2015”    2
Subaruxv2015”

nerede yaptırdınız ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    55
AhmetKadir

Ankaradaysaniz quattro garaj ile gorusebilirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bilgeadam    2
Bilgeadam

Ben Antalya'da olduğum için Protek Galip Usta'ya yaptırdım. Bu ismi google'da araştırabilirsiniz.

Sonra AFR ayarı yaptırdım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
smart_zek    0
smart_zek

bende taktırdım atiker gold markası fazla para verip diğer marka lpg taktırmaya gerek yok bence 10 bin km oldu herhangibir sorun arıza görmedim çok şükür. çoğu arkadaş benzinde ikende ekonomik bir araç diyor ben orayı anlamadım 10 lt den aşağı düşmedi benzinde, aldığımda gerçi çoğu şehir içi kullandım.

şu an kafam rahat şehir içi dışı farketmiyor herzaman ölçerim 12 lt lpg yakıyor araç. şehir dışı biraz bastığım için şehir içide dur kalk derken 12 lt oluyor yakıt sarfiyatı. benzinde ise 9-10 lt idi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emmert    2
Emmert

Bugün ustama danıştım ben de LPG taktırma işini. Bana sık sık tamire gelirsin, benim işime gelir taktır dedi :)

Ufak tefek arızalar, sübap değişimi derken şanzımana kadar etkisi var dedi. Motorun sağladığı güç ve tork değerlerinde değişiklik olacağı için şanzıman bile etkileniyor LPG’den dedi. O nedenle taktırmaktan şimdilik vazgeçtim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    55
AhmetKadir

Lpg den etkilenen sanziman mi, iyimis o da:) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.152
Erçay

Subablara verilen zarar dışında vereceği bir zarar yok, tabi subablar zarar gördüğünde müdahale edilmezse o ayrı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    55
AhmetKadir
22.10.2019 at 19:24, Emmert :

Bugün ustama danıştım ben de LPG taktırma işini. Bana sık sık tamire gelirsin, benim işime gelir taktır dedi :)

Ufak tefek arızalar, sübap değişimi derken şanzımana kadar etkisi var dedi. Motorun sağladığı güç ve tork değerlerinde değişiklik olacağı için şanzıman bile etkileniyor LPG’den dedi. O nedenle taktırmaktan şimdilik vazgeçtim. 

ustanız kim sorabilir miyim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emmert    2
Emmert
24.10.2019 at 13:23, AhmetKadir :

ustanız kim sorabilir miyim

Ankara’da Başkent Oto Sanayi’de Kırhan Subaru Servisi. 

24.10.2019 at 12:13, Erçay :

Subablara verilen zarar dışında vereceği bir zarar yok, tabi subablar zarar gördüğünde müdahale edilmezse o ayrı

Subapların zarar gördüğünü nasıl anlıyoruz peki? 

Bir de sübap değişimi için motorun içi açılmış oluyor mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.152
Erçay

Hayır olmaz silindir krank kol ana yatak kol yatak boxer motorun ortasında subab değişimi içiin sağ ve sol yani egzantrik millerinin olduğu bölüme müdahale edilir. 

Subabların zarar gördüğü aracın çekişten düşmesi, yakıtın artması, sallantılı çalışma, ivmelenmede etkisizlik, ileri boyutta stop etmeler vs şeklimde emareleri var diye illa subab olacak değil bu emareleri başka şeyler de yapar ateşleme eksikliği gibi...en kesin sonucu kompresyon testi ile alırsınız. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emmert    2
Emmert
30.10.2019 at 00:04, Erçay :

Hayır olmaz silindir krank kol ana yatak kol yatak boxer motorun ortasında subab değişimi içiin sağ ve sol yani egzantrik millerinin olduğu bölüme müdahale edilir. 

Subabların zarar gördüğü aracın çekişten düşmesi, yakıtın artması, sallantılı çalışma, ivmelenmede etkisizlik, ileri boyutta stop etmeler vs şeklimde emareleri var diye illa subab olacak değil bu emareleri başka şeyler de yapar ateşleme eksikliği gibi...en kesin sonucu kompresyon testi ile alırsınız. 

Teşekkürler hocam. LPG taktırmak yerine dizel bir araba alalım düşüncesiyle aracı satılığa çıkardım. İstediğim fiyatı veren olmazsa mecbur LPG ile devam edeceğiz artık. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eeeburkay    13
eeeburkay

Güncel fiyatlar ile aracın LPG tüketim miktarı nedir acaba ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş