Jump to content
Orion

Yokahama Geolander G95

Tavsiye Edilen Mesajlar

Orion    4
Orion

Arkadaşlar merhaba,

Outback ve Foresterlarda gelen Geolander G95 lastiklerle ilgili bir konuya değinmek istedim. Bugün konuyla ilgili araştırma yaparken Yokahamanın web sitesinde şu yazı dikkatimi çekti;

Highway All-Season light truck tires are for drivers who want a combination of pleasant on-road characteristics, long wear and all-season versatility, including traction in light snow. Highway All-Season tires branded with the M+S symbol are often used as Original Equipment (O.E.) on 2WD and 4WD, light- and medium-duty vans, trucks and pickups, as well as crossover and sport utility vehicles.

O.E. Highway All-Season light truck tires are typically purchased as direct replacements for worn-out pairs/sets of the vehicle’s original tires. They can also be used for other vehicle applications in complete sets of four or axle pairs if available in an appropriate size, load range and speed rating to match the existing O.E. tires’ performance category and specifications.

4 mevsim tabir edilen şimdiki M+S markalı lastiklerin hem yaz hemde kış şartları için üretildiğini öğrendim. Eski aracımda Michelin Latitude M+S lastikler vardı ve az karda yinede ilerlemeye devam ederdi. Yokahamaların vıcırdaması benimde dikkatimi çekmişti (aynı kış lastiğini yazın kullanır gibi) dururken direksiyonu sağa sola çevirdiğinizde gelen lastik sesi. Bunu Antalya sıcağında farketmiştim.

Istanbul gibi senede 1 hafta kar gören yerde yaşanlar için bence en güzel lastik alternatifleri M+S lastikler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Orion    4
Orion

Yaz lastiği kışın, kış lastiği yazın kullanım farkı

post-1530-145349137867_thumb.jpg

post-1530-145349137868_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Sivas a sökmez o mevsimlik lastikler :)

Bende bir yerde mevsimlik lastik diye bir lastik aslında üretmiyorlar o lastikler yazın yakıtı artırır kışın ise hafif şartlarda rahatlık sağlar ama gerçekte kışın ciddi şekilde yaşandığı yerlerde işe yaramaz diye okumuştum. Sadece yazlık desenli kışlık diş derinliğine sahip lastiklermiş onlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    519
RSBurak

abi ben hafif arazi şartlarında kullanıyorum arabayı çoğu zamanda otobanda.şimdi arazi lastiği alsam otobanda istediğim gibi gitmeyecek asfalt lastiği alsam dağda bayırda çamurda istediğim gibi gitmeyecek o yüzden benim için en iyisi yokohama geolandar g900 yani aracın orjinal lastiği gibi duruyor

kışın en fazla karın yağdığı dönemde geçen sene çekilen bir video burası 670m rakımlı bir yer en sert arazi koşulunu araba burda görüyor.Sizce kar lastiğine gerek varmı ? gördüğünüz gibi orta halli g900 ler hiç patinaj yapmadan kalkabiliyor.

Bana en kısa zamanda bir takım lastik şart o yüzden iyice araştırmak istiyorum bugün inşaat demiri girdi lastiklerin birine usta yama yaptı ama hiç güvenli gelmedi bana.Pahalıda olsa sanırım g900 alacağım internetten.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Orion    4
Orion

Sivasa sökmez tabi, istanbul gibi deniz seviyesindeki orta enlem ülkeleri için ideal ama. Hamurları farklı bunu hissedebiliyorum bariz şekilde. Rally lastikleride inceleyeceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    519
RSBurak

Vay bunlar g900 mü süpermiş

g900 abi asfaltta ses dışında bir sorun yaşamıyordum 1-2 ay öncesine kadar.bayi tanesine 340 diyor ama internette 307 liraya buldum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Orion    4
Orion

Sanırım g900 ile g95 aynı, yıl değişikliğinden dolayı model ismi değişmiş gibi. Desen filan aynı

Ses dediğin dururken direksiyonun döndürdüğündekimi, sert virajlardakimi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    519
RSBurak

Yol çok sıcaksa direksiyonu döndürünce ve sert virajlara girince kayıyormuş gibi ses geliyor.

Model aynı değil abi G900 ekipman lastiği diye geçiyor.Kataloglarda Subaru Forester diye not düşmüşler yanına.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Orion    4
Orion

İpaddan bağlıyım o nedenle fotoları ekleyemedim bir baksana sende? Birebir aynı göründü bana.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Orion    4
Orion

Yanak kalınlığı, jant çapı fiyatı çok değiştiriyor. 205 55 16 ile 195 55 16 arasında inanılmaz fark vardı. 195 olan performans lastiği olarak geçiyormuşta o nedenle adedi 280 tl idi 205 olan ları 200e almıştım. Tuhaf durumlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Orion    4
Orion

Mesela legacy ile aradaki g900 ile g95 arasında 5 tl oynuyor. Ama asıl fark dönme direncinde, yakıt olarak daha az yakyor g95ler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Orion    4
Orion

Bayide pazarlıkla düşürür bence. Üretim yılını biliyormusun? Eski lastiği göndermesinler?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    519
RSBurak

Eski olabilir abi sormak lazım.Bayiye söyledim 340 tan aşağı veremeyiz diyor.Onun yerine 270 liraya kışlık vereyim diyor ama kararsız kaldım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Orion    4
Orion

Bu arada o site çok başarılı tüm istediğin şeyler orada var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    519
RSBurak

Abi bu fiyatları verdikten sonra geolandar daha iyi gibi araştırmaya devam edeyim bu siteden teşekkürler :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    519
RSBurak

Bugün Yokohama Geolandar G900 tanesi 350 liradan bayiden aldık biraz pahalı oldu ama yapacak bir şey yok.

Söylemeyim diyorum ancak bridgestone veya michelin gibi lastik markalarından lastik alınca en azından 1 yıl yol yardımı gibi ikramlar sunuluyor yokohamada böyle bir şey varmı dedim malesef dediler.Sonra bayraktarın distiribitör olduğunu hatırladım söyleyeceklerimi içime attım ayrıldım oradan.Bu kadar kaliteli markaları bu kadar az sattırmak gerçekten başarı işi hepsini tebrik ediyorum.Yokohama ve Subaru adam gibi pazarlansa piyasada çok sağlam yer edinir ama 10 müşteriden kazanılan parayı 1 müşteriden kazanırlarsa böyle davranmaları gayet normal.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    72
ceyhunugur

burak sakaryada eskı termınalın karsısında var ıstanbul yolunda olan sagda kalıyor ordan mı aldın benbundan bır ay once tanesı 290 tl ye dort tane satın alacaktım ama elıme temız ıkıncı el denk gelınce ıkıncı el aldım satan kısıde vırajlarda cok ses yapıyor hosuma gıtmıyor dıye sattı bana ama o yokohama bayısı bıraz pahalı vermış keske pazarlık yapsaydınız ben sırf lastıklerı almak ıcın dort cay ıctım bır saat adam ıle muhabbet ettım en son o fıyata dustu aksama gelıyorum dedım ama kısmet değilmiş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    519
RSBurak

aynen ordan aldım abi tek bayi zaten ben en son olurunu sordum pek inmedi zaten 400 lira filan dedi.geolandar a/t-s vereyim 270 liraya dedi onlarda çok arazi işi geldi beğenmedim. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş