Jump to content
adr

ANKARA'da Hangi Özel Servis yada Hangi Usta Tavsiye edersiniz ?????

Tavsiye Edilen Mesajlar

rec2    0
rec2

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama...

Eskişehir' de ikamet eden bir subaru kullanıcısı olarak Ankara' ya yakın olmanın ve Ankara' da işinin ehli ustaların olduğuna dair güvenle  pek kaygı yaşamadım. 2008 model Forester 2.0 ZL aracımın 100. bin bakımını forumlarda edindiğim olumlu izlenim sonucunda Ankara Tork Garajda yaptırdım. İlgi, alaka ve genel olarak yaklaşımları konusunda haklarını yiyemem çok memnun kaldım. Ancak basit bir iki kontrolün eksik veya hiç yapılmamış olması nedeniyle sıkıntılarım oldu. Eskişehir' e dönüp aracı park ettiğim yerde ikinci gün minik bir göletle karşılaşınca radyatör hortumunu sıkan kelepçenin yeterince  dikkatli takılmadığını gördüğümde su ilave edip sanayinin yolunu tuttum ve tekrar antifriz, işçilik vs. masrafı, stres ve zaman kaybı...

Aradan 3-4 ay gibi bir zaman geçmeden henüz araçla 3-4 bin kilometre yapmadan aks iç körüğünün yırtılması neticesi, iç kafanın bozulması ve hiç yoktan tekrar zaman, masraf filan... Yeni aks almak zorunda kaldım. Daha dikkatli bir kontrolle aks körüğündeki deformasyon anlaşılabilirdi ve çok uzuca ben bu sıkıntıyı yaşamadan sorun çözülmüş olurdu.

Gerçi ne varsa yine Ankara' da var. SG Garajdan Hasan Usta sorunumu çözdü ve kinayeli bir şekilde "bakımını yaptırdığın usta daha dikkatli olabilirmiş dedi" ama ben ona demedim tabi Tork garajda bakım yaptırdığımı.

Kazasız, belasız, masrafsız sürüşler :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş