Jump to content
r@lph

Rölanti Sorunu Yardım!

Tavsiye Edilen Mesajlar

hyuvaci    16
hyuvaci

Arkadaslar sorun cozuldu; sofor tarafindaki OCV nin icine plastik bi parca girmis nasil nerden anlamadim ama cikarip temizledim tiner ve passokucu ile, tekrar taktim be her sey harika (telefondan resmi atamadim pc ye gecincs eklicem).

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hyuvaci    16
hyuvaci
30.11.2018 at 14:24, hyuvaci :

Arkadaslar sorun cozuldu; sofor tarafindaki OCV nin icine plastik bi parca girmis nasil nerden anlamadim ama cikarip temizledim tiner ve passokucu ile, tekrar taktim be her sey harika (telefondan resmi atamadim pc ye gecincs eklicem).

image1.JPG

image2.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    41
foresterist

OCV nedir bu parça ne işe yarıyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hyuvaci    16
hyuvaci

yağ basıncını ayarlıyormuş, bide sıkıntı halinde motorun tüm dengesini bozuyor:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Caner teksen    1
Caner teksen

Aracı sabahları veyada motor sogukken çalıstirdiginiza arac 1.5 devirde calisir aracin devri inene kadar gaz pedalina basmayin  ve aracin devrinin 500 lere kadar inmesini bekle ve sonra haraket et hicbir sorunun kalmaz

Aracin motoru isindiktan sonra belli bir sure gittiginiz zaman arac fan acip kapamasinda yine rolanti oynar bunada aldanmayin her arabada olan makul birseydir bu

Sayet aracinizi motor sogukken calistirip kendi devrini dusurmeden gaz pedalina basar haraket ettirirseniz iste ozaman arac giderken ve direksiuonu saga sola kirarken arav stop eder gibi yapar  bununda sebebi ilk calistirmada imprezalar adaptasyon ayarini kendi otomatik yaptigi icin sizde calistirir calistirmaz adaptasyon ayarini yapmadan haraket ederseniz stop ve rolantide dalgalanma soruni yasarsiniz

14.05.2013 at 09:57, r@lph :

yeni donelere ulaştım, aracı vitese takıp çok azıcık gaz verip kaldırırken birden gazı kesersem 200 devire düşüyor araba, birde rölantide araç park halinde iken camları kapatmak isterkende rölanti baya bir senkron kaybı yaşıyor.

Ustat cam indirip kaldirmada

Arac durdugu yerde direksiyonu tam saga tam sol yaptiginda

Bunlari yapmasi normal korkma

Sayet rolantinde dalgalanma varsa ve surekli yapiyorsa  oncelikli olarak motor sogukken araci calistir ama araca kendin gaz verme taaakiiii arac  1500 d d den 500 d d ye dusene kadar

Sonrasinda bak bakalim aynini yapiyormu bu araclarda motor soguk ve ilk calistirmalarda adaptasyon yapar

Dedigimi yaptigin halde hala rolanti dalgalaniyorsa 

Bogaz kelebegini  işin ehli olan birine temizlet ama benzinle temizlet mutlaka balata sipreyi sıktırma balata sipreyi kelebegin icinde sac teli gibi birsey var onu kurutr

Baktin yine devam ediyor buji ve buji bobinlerine baktir baktin birsey yok 

En son yapacagin rolanti motorunu degistirmek olsun

Dedkklerimi sirasiyla yapki masraf etme en son masrafin rolanti motoru olir

Eyer istanbulda yasiyorsan   sirinevler sanayide  subarucu ömür usta var onla irtibata gec ömür usta bu işin tek ustası  sadece sabaru arac ve mitsubishi evolara bakiyir    gogleye  subarucu ömür yaz telwfonu cikar orda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş