Jump to content
r@lph

Rölanti Sorunu Yardım!

Tavsiye Edilen Mesajlar

Osırıs    0
Osırıs

Aküyü değiştirdim veeeee ta-taaaaam arıza düzeldi.Rölanti artık stabil. 2-3 kadar servis ve özel servis gezdikten sonra lpg kaynaklı subap ayarına gitmeye karar vermiştik ki, ben hem yedirememiştim 5000km de subap bozmasına aracımın hemde çok ta aklıma yatmadığından hemde maliyetinden yaptırmamıştım ki, bütün arıza donelerini yerine oturtturup gittim aküyü değiştirdim ve eski hayatıma geri döndüm bir anlamda.Uffff ne yük kalktı üzerimden. Akünün şimdiye kadar değişip bundan kaynaklanmayacağını düşündüğünü sanıyorum gittiğim servislerin. Sıkıntım bitti ya gerisi boş.

Sorun akü müymüş? Benim rölanti sensörüm arızalıydı. Değiştirdim. Düzeldi. Araç boşta çalışırken stabil çalışıyo biraz yüksek rölantide (1,100 civarı) fakat gezerken dur kalk yaptığımda hafiften oynatıyor rölantiyi yine. Servisim valf'lerde de sıkıntı olabilir dedi. Doğruluk payı nedir acaba? Benim araçta zavoli gazlı bu arada.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
r@lph    9
r@lph

benim arabada şu anda rölanti 1100 civarında boşta iken, sonra durdukça 600 e kadar düşüyor. bi süre benzinde kalibre yaptırıyorum araca. ama bunlar benim aşağı yukarı eski değerlerim ondan çok bir sıkıntı yok bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Osırıs    0
Osırıs

benim arabada şu anda rölanti 1100 civarında boşta iken, sonra durdukça 600 e kadar düşüyor. bi süre benzinde kalibre yaptırıyorum araca. ama bunlar benim aşağı yukarı eski değerlerim ondan çok bir sıkıntı yok bence.

aynen benimkide aynı. benzinde çok yapmıyor bu problemi. belimi biraz doğrultup gazda kullanmamaya karar verdim aracı. gazdan soğudum yemin ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    26
ceyhunugur

zaten benzıne gectıgınde her turlu kar yaparsın hem daha az gezersın hem daha az masraf cıkarır bırak lpg ı sorundan baska bır sey saglamıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
r@lph    9
r@lph

Ben öyle düşünmüyorum, bugüne kadar şükür lpg ile alakalı ne bu arabamda ne önceki arabalarımda sıkıntı yaşamadım. Lpg candır bence. Yoksa hiç binemem aracıma. 10.4 lt yakıyor şehir içinde en dikkatli kullanımımda arabam oda 51kr a tekamül ediyor.Hergün kullanılan bir araç benimki lpg olmasa kapıdan oynatamam. Ayarını yaptır bas geç bence, böyle vergiye böyle çare. Keşke benzinde binsem benzin 2,5tl olsa.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Osırıs    0
Osırıs

Ben öyle düşünmüyorum, bugüne kadar şükür lpg ile alakalı ne bu arabamda ne önceki arabalarımda sıkıntı yaşamadım. Lpg candır bence. Yoksa hiç binemem aracıma. 10.4 lt yakıyor şehir içinde en dikkatli kullanımımda arabam oda 51kr a tekamül ediyor.Hergün kullanılan bir araç benimki lpg olmasa kapıdan oynatamam. Ayarını yaptır bas geç bence, böyle vergiye böyle çare. Keşke benzinde binsem benzin 2,5tl olsa.

Aynen öyle. Montaj çok önemli LPG'de. Kütahya'da malum. Adamlar tamponu söküp takmasını bilmiyorlar daha. Hava alıyodu bi ara araç gazdayken. Onu filanda yaptırdım. Sonuç olarak bunu üreten benzine göre üretmiş. Her ne kadar farketmiyor deselerde araç benzinde kendine geliyor. Gidişi, egzost sesi bile acayip değişiyo. Şuanki düşüncem İş'e araçla gidip gelmemek. Hafta içi yatırıp haftasonu binerim diye planlıyorum şuan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
r@lph    9
r@lph

Çare binmemek aslında çok haklısınız ama nereye kadar? Buna reva mıyız acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Osırıs    0
Osırıs

Çare binmemek aslında çok haklısınız ama nereye kadar? Buna reva mıyız acaba?

Ah devlet ah :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Orion    2
Orion

Arkadaşlar bu konuya ek olarak geçen başımıza gelen bir durumuda paylaşayım aklınızın bir köşesinde bulunsun. Babamın 2.0 RXT Meganda rolanti geziyor ve gazdan ayağımızı çekince silkeleme yapıyordu. Rolanti müşürünün oraya giden ince bir hava hortumu vardı o delinmişti, delik kısmı yapıştırıp izola bantla sardığımızda düzeldi. Hava kaçaklarıda buna neden olabiliyor.

Birde Suzuki Vstrom motorsikletimde akü bitmişti vurdurmak suratiyle çalıştırmıştık ama motor normal performansında gitmiyordu. Akabinde aküyü değiştirince düzelmişti. Nedeni beyine yeterli akım gitmediği için düzgün ayarlama yapamıyor olmasıydı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
engin67    3
engin67

Akü nün ömrü ne kadardır ? ben 4 yıldır kullanıyorum da !

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
r@lph    9
r@lph

abi 4 yıl ideal 5. yılda aküde amper kaybı ve marş sıkıntıları yaşanmaya başlayabiliyor, kuru akü tercih edersende 5 yıl civarı bir anda bitiyor sinyal vermeden. onun için ideali 4 yıl.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
engin67    3
engin67

abi 4 yıl ideal 5. yılda aküde amper kaybı ve marş sıkıntıları yaşanmaya başlayabiliyor, kuru akü tercih edersende 5 yıl civarı bir anda bitiyor sinyal vermeden. onun için ideali 4 yıl.

O zaman değişim vakti geldi desene.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
r@lph    9
r@lph

kışta başlamadan, fiyatlar artmadan zamanı bence de.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    33
Aydın Gündüz

şimdi konuyu canlandırıyorum, yazılanların hepsini okudum,

geçen çarşamba aküyü değiştirdim, 4 yıldır arabada olan akünün marka dahil aynısından aldım (60v 12 Ah VARTA)

7 gün oldu, son 5 gündür rolanti düşük ve 2 defa stop etti,  ışıklarda vs stop edecek gibi oluyor hemen gaz yemiyor

2 defa orta ekranda "ACC" yazdı, bu sırada otomatik dikizler kapalıydı açamadım, sonra durunca  kontağı kapatıp açınca kendine geldi, bu "ACC" hatası nedir ne değildir bilen var mı 

ilk suçlu üretim hatalı akü olabileceği yönünde ama oto aküyü aldığım yere gitmeden önce akünün volt u kaç olması lazım, akü değişimi ve garanti kapsamı ile ilgili neleri bilmem lazım, paylaşır mısınız   

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    336
Subim

Normalde araç çalışmıyorken akünüz 12 volt akım verir, çalışırken yani akımı şarj dinamosundan karşılarken 13.5-14 volt akım verir. Eğer akü ile ilgili bir problem olacaksa en büyük problem şarj tutmaması oluyor onuda garanti kapsamında değiştirirler. Yeni değiştiniz madem bence önce kutup başlarını bir kontrol edin, temassızlık yada yanlış yere temas ihtimallerini göz önünde bulundurarak tesisatı kontrol edin. Bunlarla ilgili bir problem yoksa akücünüze bir göz kırpın. 

Acc Adaptif Cruise Control ama 2008 legacy de Adaptif Cruise Control yok. Geleceğe yönelik gösterge yapmışlar zaar.  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.958
Erçay
8 saat önce, Subim :

Acc Adaptif Cruise Control ama 2008 legacy de Adaptif Cruise Control yok. Geleceğe yönelik gösterge yapmışlar zaar.  :)

ACC kontak konumu olmasın???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    33
Aydın Gündüz
2 saat önce, Erçay :

ACC kontak konumu olmasın???

bana da öyle geliyor, ama nedir bilmiyorum hala

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    33
Aydın Gündüz

son durum aku de problem cikmadi, bogaz kelebehi temizlendi dertler bitti araba normale dondu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş