Jump to content
bekir0606

Subaru TÜVTürk Muayenesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

fanatik_    22
fanatik_

slm arkadaşlar bu hafta sonu aracı muayeneye götüreceğim ömrü hayatımda ilk defa muayeneye gideceğim dikkat etmem gereken hususlar nelerdir birde arabada scup spoler ve egzost var bunlara sorun çıkartıyorlarmı yoksa bir aracı bulup onunlamı göndersem muayene gitmeden bir tamirciye uğrayıp sağına soluna baktırayımmı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sbr159    0
sbr159

Bende yakın zamanda girdim vanali eğzoz yasak spoiler yada scoop yasak değil yada kaliper kapakları bunlar yasak değil. Amerikan park yasak onun dışında.. Bizim araçlarda sıkıntı olacak Birsey yok gibi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
outrage    7
outrage

aracın sürekli 4x4 oldugunu mutlaka görevliye belirt ibrahim abi mutlaka rollera çıkarsın portatif bir araç yardımı ile çözüyorlar işi.

ayrıca egzosdan geçemezsin mutlaka filtresinde sorun olmayan normal bi egzos bulup taktır sonra muayeneye git yoksa geçemezsin. geri kalan camların filmli olması falan hafifi kusur olur..ayrıca farlardaki o mavi filmleri söktürtebilirler benden demesi.

hadi kolay gelsin şimdiden :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fanatik_    22
fanatik_

aracın sürekli 4x4 oldugunu mutlaka görevliye belirt ibrahim abi mutlaka rollera çıkarsın portatif bir araç yardımı ile çözüyorlar işi.

ayrıca egzosdan geçemezsin mutlaka filtresinde sorun olmayan normal bi egzos bulup taktır sonra muayeneye git yoksa geçemezsin. geri kalan camların filmli olması falan hafifi kusur olur..ayrıca farlardaki o mavi filmleri söktürtebilirler benden demesi.

hadi kolay gelsin şimdiden :)

farlardaki flimleri söktüm sarı ampül takacağım tek sorun egzost birde katalizörün içini boşaltmıştım çakarmazlarsa katalizörden yırtarız egzosuda egzostcunun birinden söktür tak yapayım diyrum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fanatik_    22
fanatik_

oYp0Ak.jpg

sonunda muayenemizide hallettik tek seferde geçti

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fanatik_    22
fanatik_

Geçmiş olsun :) roller koydular mı?

evet zaten 4x4 olan araçları ayrı perona alıyorlar seyyar roller var onu koyuyorlar 1 tane impreza vardı geçemedi helozonlar kısa olduğu için değiştir gel dediler 1 tanede froster xt vardı muayenede

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlter    417
İlter

Hangi istasyona gittin ibrahim abi? Ben genelde ivedik'e gidiyorum ama orda var mı bilmiyorum. Burası ivediğe benzemiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fanatik_    22
fanatik_

Hangi istasyona gittin ibrahim abi? Ben genelde ivedik'e gidiyorum ama orda var mı bilmiyorum. Burası ivediğe benzemiyor.

Akyurt orada fazla incelemiyorlar klasik hafif kusurları yazdılar sadece far-sis ayarı lpg etiketleri parklar mavi plakalıklar beyaz v.s spler ve scup hiç sormadılar bile

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tolgabin    0
tolgabin

merhabalar konuyu baştan sona okudum kafam iyice karıştı:)

bende 2009 impreza 1.5 var ve yakında muayene gelecek.

araç otomatik ve kullanım kitabında sigortayla arabanın 2 çekere düştüğü yazıyor.

konuda bir kişi yazmış ama pek kimse yorum yapmamış.

işimizi sağlama almak için sigorta ile arabayı 2 çeker yapıp götürmek daha mantıklı gibi.

bunun hakkında bilgisi olan varmı?

bu şekilde fren testinde bir sorun olurmu ve arabaya bir zararı olurmu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serhat44    102
Serhat44

merhabalar konuyu baştan sona okudum kafam iyice karıştı:)

bende 2009 impreza 1.5 var ve yakında muayene gelecek.

araç otomatik ve kullanım kitabında sigortayla arabanın 2 çekere düştüğü yazıyor.

konuda bir kişi yazmış ama pek kimse yorum yapmamış.

işimizi sağlama almak için sigorta ile arabayı 2 çeker yapıp götürmek daha mantıklı gibi.

bunun hakkında bilgisi olan varmı?

bu şekilde fren testinde bir sorun olurmu ve arabaya bir zararı olurmu?

hocam sigorta sadece arıza vs. durumlarda aracı yürütürken yürüyen aksama  zarar vermemek için var . kafanız karışmasın gittiğinizde yetkili kişiye aracın sürekli 4 çeker olduğunu test esnasında seyyar roller koymaları gerektiğini söyleyin kabul etmezse istasyon müdürünü çağırtın ve tüm tuvtürk istasyonlarına awd araçlar için gönderilmiş bir genelgeden bahsedin yine olmadı hasar olursa 5-10 bin tl zararı karşılamak zorunda kalacaklarını hatırlatın yeter..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fanatik_    22
fanatik_

hocam sigorta sadece arıza vs. durumlarda aracı yürütürken yürüyen aksama  zarar vermemek için var . kafanız karışmasın gittiğinizde yetkili kişiye aracın sürekli 4 çeker olduğunu test esnasında seyyar roller koymaları gerektiğini söyleyin kabul etmezse istasyon müdürünü çağırtın ve tüm tuvtürk istasyonlarına awd araçlar için gönderilmiş bir genelgeden bahsedin yine olmadı hasar olursa 5-10 bin tl zararı karşılamak zorunda kalacaklarını hatırlatın yeter..

ruhsatta 4x4 yazıyorsa direk seyyar roller olan perona alıyorlar aracı görevliyede hatırlatın hiç bir zorluk çukarmadılar beni direk o perona yönlerdiler görevlide 4x4 mü diye sordu sorun çıkmadı fren testi yaparken sadece silindir üzerindeki tekerler döndü roler üzeindekiler dönmedi 4-5 araca baktım hepsindede aynıydı sadece testi yaptığı teker döndü aklıma acaba araç boşta iken ayırıyormu diye geldi önlerin testi bitip arkaları yanaştırıken 4 tekerde birden patinajlayarak çıktı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serhat44    102
Serhat44

biraz önce tüvtürk müşteri hizmetlerini aradım ( 0850 222 88 88 ) araçlarında awd sistemi olan kullanıcıların karşılaştıkları sıkıntıdan bahsettim size geri dönüş yapacağız dediler 5 dk sonra aradılar bütün istasyonların bu konuda bilgilerdirildiğini ve 2 yıldır bu tür bir sorunla karşılaşmadıklarını söyledi ve aracının awd li olduğunu söylemenize rağmen seyyar rollere almazlarsa anahtarı teslim etmeyin ve müşteri hizmetlerini (0850 222 88 88 )arayın biz anında istasyonu arayıp plaka bilgisi verip gerekli ikazı yaparız dedi ,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
asturias    3
asturias

Benim aracın kitapçığında ana sigorta kutusunda bulunan yedek sigortayı direksiyonun sol alt tarafında bulunan sigorta panelinde yanılmıyorsam 15 nolu sokete takıp fwd ye alabilirsiniz yazıyor. bu durum aracın 4 tekerinin dönebilen bilyelerinin olmadığı test yerlerinde aracın hareketli aksamının zarar görmemesi için önerlir yazıyor. tabi otomatiklerde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serhat44    102
Serhat44

15 sayfa tartışılmış herkesin okumasını isterim

normal bir şekilde gidip girmek varken neden aracın sigortalarıyla oynamayı düşünüp riske giriyorsunuz anlamadım.

muayeneden önce bi bakıma girin, tüm kontrolleri yaptırın sonra muayeneye , baktınız karşınızdaki "mal" , sizde ortalığı 56'ya verin anahtarınızı teslim etmeyin müşteri hizmetlerini arayıp şikayet edin ..

tüvtürk nasıl düzeldi biliyor musunuz, bi Subaru'yu  seyyar roller olmadan teste aldı, araç hasar aldı kullanıcı mahkemeye verdi kazandı. tüm Türkiye'deki istasyonlara seyyar roller ve fırça babında bir genelge gitti..

bizler uğradığımız haksızlığa ses çıkartmadığımız müddetçe başımıza gelenler müstehab'tır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tolgabin    0
tolgabin

Haklısın ama sigorta olayı arabanın kitapcığında yazdığına göre araca zarar vermiyordur diye düşünüyorum. yani sigorta olayında risk yok.

Tüvtürk sorun çıkarırsa onlarla boğuşmak yerine böyle bir çözümü kullansak nasıl olur anlamında sordum soruyu.

Zaten sigorta olayınınıda araca bu tarz durumlar için koymuşlar:)

Dün kitapçığı biraz karıştırdım da:)

Herkesin kendi fikri eğer uygunsuz bi durum görürsem adamlarla dalaşmak yerine ben sigorta ile işimi sağlama alırım diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serhat44    102
Serhat44

burda bulunmamızın yegane amacı Subaru severler olarak birbirimize destek olmak, bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmaktır,  :) bir üyemizin sıkıntısını kendi sıkıntımız gibi görüyor kafa yoruyoruz, beraber sevinip beraber üzülüyoruz bir aile gibi.  :)  tecrübe pahalıdır, ve tecrübe = hayatta yediğimiz kazıkların bileşkesidir.  :) elbette bir müsibet bin nasihatten evladır, kimsenin riske girmeden en uygun yolla muayeneden geçmesi tek temennimiz. :pray:  Subaru'yu çok sevdiğimizden kullanıcılarınıda ayrı severiz  :)

bölük komutanımın güzel bir sözü vardı,

"bir şey olmazsa bişe olmaz, ama bişe olursa çok şey olur"  :)

yanlış anlaşılmaktan Allah'a sığınırım. saygılar.  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

burda bulunmamızın yegane amacı Subaru severler olarak birbirimize destek olmak, bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmaktır,  :) bir üyemizin sıkıntısını kendi sıkıntımız gibi görüyor kafa yoruyoruz, beraber sevinip beraber üzülüyoruz bir aile gibi.  :)  tecrübe pahalıdır, ve tecrübe = hayatta yediğimiz kazıkların bileşkesidir.  :) elbette bir müsibet bin nasihatten evladır, kimsenin riske girmeden en uygun yolla muayeneden geçmesi tek temennimiz. :pray:  Subaru'yu çok sevdiğimizden kullanıcılarınıda ayrı severiz  :)

bölük komutanımın güzel bir sözü vardı,

"bir şey olmazsa bişe olmaz, ama bişe olursa çok şey olur"  :)

yanlış anlaşılmaktan Allah'a sığınırım. saygılar.  :)

Üfff deyimler Sözlüğü gibi laf etmişsin abi :)

Ama haklısın. Forumun kuruluş amacı bu zaten.

Destek ve muhabbet :)

Kasko yok muska var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    505
RSBurak

2 gün önce muayene yaptırdım istasyondaki görevliye araç 4 çeker servisten kesin talimat var free roller koymanız gerekiyor dedim.tamam siz arkaya geçin dediler ama ben geçmedim baktım arkadaş direk teste soktu huoop diye içeri daldım abi difransiyel 12500 lira bak yeni servisten çıktım sıkıntı olmasın dedim.Kontak kapatınca bir şey olmuyor ama koyalım madem dediler.Fren testi yapana kadar bekledim yaptıktan sonra arkaya geçip belgelerimi aldım.Şimdi rollerde teker dönmüyor diyorsunuz ya ilk çevirme anında arka tekerlere dikkat ederseniz hareket etme eğilimine giriyor ve çok az dönüyor.Bunu gördükten sonra otomatik manuel her subaruyu free rollera çıkartın derim ben.Önümdeki q7 ye hiç bir şey koymadılar ama bence onada free roller koymaları gerekiyordu fırlar diye bekledim fırlamadı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    274
İrfan ÖZKAN

Haklısın ama sigorta olayı arabanın kitapcığında yazdığına göre araca zarar vermiyordur diye düşünüyorum. yani sigorta olayında risk yok.

Tüvtürk sorun çıkarırsa onlarla boğuşmak yerine böyle bir çözümü kullansak nasıl olur anlamında sordum soruyu.

Zaten sigorta olayınınıda araca bu tarz durumlar için koymuşlar:)

Dün kitapçığı biraz karıştırdım da:)

Herkesin kendi fikri eğer uygunsuz bi durum görürsem adamlarla dalaşmak yerine ben sigorta ile işimi sağlama alırım diye düşünüyorum.

Gercekten iyi bir kullanici oldugunuzu dusunuyorum, kitapcik aslinda bircok sorunun cevabini iceriyor ancakbiz (bende dahil) herseyi birileri bize anlatsin biz hic ugrasmayalim diye okumuyoruz, sonra ?

Sonrada yalan yanlis bilgilerle harmanlanmis dogrulari uygulamaya calisiyoruz, celisiyoruz umidimizi kaybediyoruz ve daha bircok karisik ruh hali.... Okumaliyiz ki dogruyu bulalim! Bu anlamda sizi tesekkur ederken tebriklerimi sunuyorum. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erkan yuncu    12
erkan yuncu

Tekirdağ tüv de böyle bir sıkıntı yaşamadım ayin 19 da tekirdagdaki ikinci muayeneye girdim ordaki arkadaşlar direk free roller e alarak gerekli muayeneleri yaptılar hepsi bilgili çocuklar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
septica_666    247
septica_666

Şimdi arkadaşlar konuyu baştan sona okudum ama bir yeri anlamadım.... Şu oto-eksper yapan işyerleri var ya, orada da-- fren testi için olması lazım--, ön tekerlekleri roller'a çıkarıyorlar, ama arka tekerlekler sabit yerde arkada... . Bu durumda da difransiyeller zarar görür mü?

Yine aynı işyerlerinde, otomatik arabalar için vites "N" konumunda iken bu şekilde önler roller'da, arkalar sabit kalır ve önler "N" viteste iken roller makina tarafından döndürülürse, yine difransiyel zarar görür mü??

Cevaplarsanız çok sevinirim.. Aracım satılıkta.. Gelenler oto eksper dükkanlarına götürüyor ve bunların yaptığı testlerde aracıma zarar gelmesini istemem !!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    505
RSBurak

Abi otomatik subarular mpt adında bi dağıtıcıya sahip araç düz yolda giderken yüzde 80 ön yüzde 20 arka şeklinde güç dağıtıyor önler patinaj çekmeye başladığında mpt görevini yapıp gücü dengeliyor. Roller dönerken yüzde 80 öne yüzde 20 arkaya güç veriyor o yüzden dönmüyor arkalar ama dönmeye çalışıyor oda zarar veriyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş