Jump to content
MAZDARX8B

SUBARU XV Hakkında Bilgi Rica Ediyorum

Tavsiye Edilen Mesajlar

MAZDARX8B    0
MAZDARX8B

Merhaba Arkadaşlar,

Subaru XV'yi çok beğendim. Benim aklıma takılan,  tüketim değeri ve motor performansının ne olacağı?

Aslında artık hızlı araç kullanmıyorum, ancak yine de sollamalarda, yokuşta bayılır mı bunu çok merak ediyorum.

Benim Mazda3 (dizel) İstanbul'da yoğun trafikte 6-7,5 lt arası yakıyor.

İstanbul'da yoğun trafikte XV'nin yakıt tüketimi ne olur acaba?

Ayrıca klima açıkken, bagaj yüklüyken aracın performansı nasıl değişiyor onu da çok merak ediyorum. Netice de klima açıkken beygir gücü ortalama 10 hp düşer.

Bu arada yılda max. 15000 km yol yapıyorum

Bu konularda bilgisi olan arkadaşlar paylaşım yaparsa çok sevinirim.

Herkese iyi akşamlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest mtutun   
Guest mtutun

Selam Burak. Sorunun cevabını vermek çok zor. Benim 'XV ile 2 gün' başlığımı okudun mu? Orada çok detaylı test ve fotoğraflar var. Tüketim konusuna cevap vermek zor. Senin kullanım tarzına ve rotana göre çok farkeder. Otomobil dergilerindeki tüketimleri pek dikkate alma, senin rotanı temsil etmez. Sana kısaca şöyle ifade edeyim ki, Mazda 3 dizel ile tükettiğinin 2-3 litre fazlasını tüketeceksin her rotada. Eğer yarı şehir içi yarı otoban yapıyorsan 2 litre gibi, şehir içi yoğun yapıyorsan 3 litre gibi fazla tüketirsin. Üzerine bir de benzin litre fiyatının pahalılığı var tabii...

Klima açıkken motor performansında ciddi bir fark hissedemezsin, bu konuda Subaru gerçekten iyi. Benim RX-8 aracımda bile klimanın açık oluşu daha fazla hissediliyor. Ancak tüketim yarım litre kadar yükselebilir.

Burak, otomobillerin satın alınmasında mantık devreden çıkalı çok oldu. Senin rumuzuna koyacak kadar sevdiğin RX-8'i mantık ile alıyor olsaydı insanlar, böyle bir model olmazdı. İşin gerçeği şudur; bugünkü koşullarda 30-40 bin TL verdiğinde senin ihtiyacını (hem iş hem aile kullanımı olarak) mükemmelen görecek bir sıfır otomobil alıyorsun. Biraz daha güenlikli olsun dersen maksimum 50 verdiğinde harika güvenliğe sahip otomobil alabiliyorsun. Bu bize diyor ki, 50'nin üzerinde harcanan her para ihtiyacın ötesinde şeylere gidiyor. Yani sürüş keyfi, sahip olma keyfi, prestij, hobi kullanımları vb... O zaman 'mantıklı mı?' sorunu bir daha düşün. Çünkü mantık ile alacaksan, Mazda 3 dizel zaten mantık dolu bir otomobil... Bir XV hiçbir zaman Mazda 3 dizel kadar mantıklı olmayacak. Ama her zaman daha tutkulu, daha farklı ve sahip olması her zaman daha keyifli olacak...

Bu sorunun cevabı senin maddi imkanlarına göre değişir. Ben her zaman şunu söylüyorum; Tutkulu otomobillere mantık dışı paraları, mantık dışı işlere heba edecek paranız yoksa vermemelisiniz...

Sonuçta neye karar verirsen ver, senin için en hayırlı ve keyifli olmasını dilerim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın    5
Aydın

valla 2012 model (güncel motorlu) mazda 3 dizel aracımı satıp gidip Subaru aldım.  pişman değilim wrx'i bir yana bırakırsak şimdiye dek sahip olduğum araçlar içinde en hoşuma gideni. sürüden ayrılmayacaksnız xv değil nissan alın. subaru sebepsiz yere alınmaz. ileride nelerle (satış sorunu, değer kaybı) karşılaşacağınızı da iyi araştırın ki yarın pişman olmayın. bile bile lades deyin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest mtutun   
Guest mtutun

Geçen satışa yazdım diyordun???

valla 2012 model (güncel motorlu) mazda 3 dizel aracımı satıp gidip Subaru aldım.  pişman değilim wrx'i bir yana bırakırsak şimdiye dek sahip olduğum araçlar içinde en hoşuma gideni. sürüden ayrılmayacaksnız xv değil nissan alın. subaru sebepsiz yere alınmaz. ileride nelerle (satış sorunu, değer kaybı) karşılaşacağınızı da iyi araştırın ki yarın pişman olmayın. bile bile lades deyin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş