Jump to content
symmetrical

2008-2011 Subaru Impreza GH3 1.5r - GH7 2.0r Kullanıcıları Buraya !!!

Tavsiye Edilen Mesajlar

ercuz    0
ercuz

Biraz geç oldu ama bende 2008 2.0R AT ile aranıza katılmış bulunuyorum ,şehiriçi trafikte klima açık sakin kullanımda 10,5 litre civarında benzin tüketiyorum.Yol tutuş ve fren kabiliyetini,özelliklede sessiz sürüşünü çok beğendim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ismail    0
ismail

Arkadaşlar aracıma ön yan ve arka olmak üzere marşpiyel taktırmak istiyorum nereden nasıl yaptırabilirim ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

arkadaşlar 2008 impreza 15.r aldım. yakıt tüketimi sizin yazdığınızdan biraz fazla. ayrıca romano kit filan yazmış arkadaşlar. hertürlü yorumlarınız bekliyorum. birde kışlık lastik ve araç kullanımı hakkındaki yorumlarınız önerileriniz vb. şeyler ?

Murat sen bir konu aç neyi merak ediyorsan sırala. Daha temiz iş olur senin için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sourfang    138
Sourfang

İyi günler arkadaşlar,

Uzun süre araç arayışı türkiyede araç piyasasının saçmalığı sonucunda Subaruyu keşfettim. Bundan 3 yıl önce önceki aracımı alırken bakmaya korktuğum (2010 dsg vw golf aldığımda) bir araçtı. Ama bu sene aracımı satıp daha uygun bir araç ve aynı kaliteyi aşağı yukarı yakalamak için araştırırken Impreza'yı keşfettim. Uzun araştırmalar youtube videoları forum okumaları sonunda karar kıldım. Bu hafta benzinli 2008 model bir impreza nasip oldu. İlk izlenimlerim şöyle:

Performans bir golf değil tabi ki ama sahilde düz yolda kullanacağım için benim çok sorun değil, 1.5 awd bir araç için gayet tatminkar geldi. Imprezanın hakkı 2.0 o ayrı :D

Yol tutuşu diyecek yok.

Malzeme kalitesi açıkcası diğer japon arabalarından sonra gayet iyi geldi.

Yakıt tüketimi beklediğim gibi benzini içiyor  :(

Aracı 1-2 gündür test ediyorum gayet keyifli, subarucu olacağım bende bu gidişle. tabi ki arabam bana beklenmedik yüksek masraflar ve sıkıntılar çıkartmazsa.

Bir kaç sorun yaşadım sizinle paylaşmak istiyorum, çözüm önerilerinizi bekliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sourfang    138
Sourfang

Aracı alırken kontrol etmediğim yerlerden biri yer su fıskiyeleriydi, aracı aldıktan sonra denediğimde yeterli su püskürtmediğini gördüm, kaputu açıp hortumuna dokununca fıskiye ucu çürümüş koptu. dakka bir gol bir, yedek parçacı ve hurdacılarda uygun bir şey bulamadık. Servis kapalı olduğu için soramadım, tork garajına baktım ordada bulamadım. Sonra başkent oto sanayinde bir usta abimiz geçici bir şeyler yaptı accent fıskiyelerini uydurdu. muhtemelen 1 sene beni götürür bu sırada orjinal parçasını temin edip takmaya çalışcam. Sonra sanayinden dönerken kırmızı hareret ışığı bir kaç kez yanıp söndü, yola yeni çıktığım için motorun sıcak olması çok mümkün değil saatte 19.00 civarıydı. (Yağını 2 gün önce değiştirmiştim) Aracımım kitapçığı olmadığı için bir sorun olup olmadığını tam çözemedim. Sonra otoyolda 90 km hızla giderken ara ara önden metal metal sürtüyor gibi çınlama gibi bir ses duydum. Düzenli aynı aralıklarla o ses gelip gelip sustu. Otoyoldan çıkınca hızım düştü, o ses tekrar gelmedi. Oldukça keyfim kaçtı. Yarın gündüz tekrar bakıp ustaya götüreceğim, umarım araçtan soğutacak bir arıza yada problem yoktur. Aracım 120 binde bakımları yapılmış, tüplü kullanılmamış hiç.

Silecek fıskiye ve ses konusunda sizinde benzer tecrübeleriniz var ise yardımcı olursanız sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sourfang    138
Sourfang

Araç 120 binde aldim, bakim, çamurlukta kaporta tamiri ve lastiklerle beraber 29500 almis olduk.

Aracta sesi tekrar duymadim ama yüksek hizda tekrar kirmizi haret ışığı yanip yanip sondu. Yavaslayinca tekrar yanmadi normal mi bu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sourfang    138
Sourfang

Sorunu tespit ettim gibi antifriz kapagi muhtemelen gevsemis ve su disari fiskirmis. İcinden mavi su cikti. Simdi su alip koyacam ins cozulur problem

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Sorunu tespit ettim gibi antifriz kapagi muhtemelen gevsemis ve su disari fiskirmis. İcinden mavi su cikti. Simdi su alip koyacam ins cozulur problem

Antifriz ekle tabi sonra conta yaktırma. Allah muhafaza büyük sıkıntı olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sourfang    138
Sourfang

Antifiriz koydum neredeyse hic su kalmamis, o şekilde 5-10 km yapmışım sorunu tespit edene kadar ins bir sıkıntı çıkmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    26
ceyhunugur

araç sogukken radyator kapagını aç ve hafıf hafıf gaz verır rafyatorden su atıyormu kontrol et

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Ne kadar antifriz eklediniz ?

Inşallah sıkıntı çıkmamıştır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sourfang    138
Sourfang

3 litre mavi antifirz ekledim, yarim litrede normal su. Suyu kaporta ustasi dayimla ekledik ekledikten sonra calistirdik biraz bekledik bir kac km surduk tekrar kontrol ettik. Contayı sordum, araç oyle bir tepki vermedi problem olmadığı soyledi. İns da oyledir üstüne 650 km uzun yol yaptim Ankara giresun arasi. 100 litrede 8 ltre yakti 119 km ortalamayla sizce nasil bir deger? Ceyhun bey sizin dediginizde sabah deneyecegim su atarsa haber vereyim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sourfang    138
Sourfang

Ceyhun bey dediginizi denedim, su fışkırmasi filan olmadi, yanliz full doldurdugum su yarim litre azalmis su ekledim o sekilde denedim. Bu radyator suyunun yaninda bulunan coolant yazan kısımda ne kadar su olmalı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Ceyhun bey dediginizi denedim, su fışkırmasi filan olmadi, yanliz full doldurdugum su yarim litre azalmis su ekledim o sekilde denedim. Bu radyator suyunun yaninda bulunan coolant yazan kısımda ne kadar su olmalı?

Coolant yani genleşme kabındaki su Max yazan çizgiye kadar olmalı.

Ayrıca bu eksiltme olayı normal değil yarım litre eksilmişse azar azar bir yerlerden sızıyor bence kontrol ettirin.

Suyu doldurduğunuzda kapağı açtığınızda motor sıcaksa gaza basınca fışkırır bu tüm arabalarda normaldir. Soğuk motorda hafif bir yükselme ya da köpürme olur da. Bunu test etmekteki amacı nedir Ceyhun un anlamadım. Herhalde radyatör de su var mı yok mu onu kontrol etmek diye düşünüyorum.

Yakıt gittiğiniz yola göre normal daha da düşürülebilir benim 4.8 e kadar görmüşlüğüm var ama yol dümdüzse (Konya yolu gibi) 6.2 yle seyahat tamamlamak çok kolay genelde 6.6/6.8 maksimum 7.2 ye çıkar. Sizin yol Karadeniz yolu olduğu için 8 litre gayet normal.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    26
ceyhunugur

Iyi o zaman conta olayi sorunu yok kafaniz rahat etsin demekki bir yerlerde hortum yirtilmis kacak var

Aslinda eliniz yatkin ise o genlesme kapini sokun bakin bir temizleyin daha net gorursunuz

Radyator hortumlarini elinizle sıkın yumusak olmasi gerekiyor

O kacagi bulmak biraz sorun motor sicakken arabanin altina ustune iyice bakip ancak oyle denk getirebilirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sourfang    138
Sourfang

Yarın kısmet olursa yoldan geçerken trabzondaki servise uğrayacam su eksiltme olursa göstereceğim. Ayrıca aracın digital türkçe kitapcığını temin etmen mümkün mü?

Cherkess ve ceyhun beylere ilgileri için çok teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Yarın kısmet olursa yoldan geçerken trabzondaki servise uğrayacam su eksiltme olursa göstereceğim. Ayrıca aracın digital türkçe kitapcığını temin etmen mümkün mü?

Cherkess ve ceyhun beylere ilgileri için çok teşekkür ederim.

Servise gitmeden bir arayın bence. Orası da tabela servis denen hiçbirşey bilmeyen normal bir tamirci diye biliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sourfang    138
Sourfang

Servise gitmeme gerek kalmadı :D 300km boyunca mola verdikçe kontrol ettim herhangi bir eksiltme yok çok şükür. Rize Artvin arası 3 kişi bagaj ve ön koltuk eşya ile dolu 6,8 litreye düştü tüketim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    26
ceyhunugur

sıcaklardan dolayı radyator hortumları asırı ısınır ve kucuk delıkler kapanabılır bu sebeple sızdırmaz ama soguklar başlayınca o kaçaklar. devam eder haberınız olsun munkun oldugununca cabuk tedavı ettırın

kaçak yok dıye de  araca fazla asılmayın zorlmayın bır anda sızı yolda bırakabılır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sourfang    138
Sourfang

Anladim ceyhun bey uyardığınız için teşekkür ederim, ara ara kontrol edeceğim. Müsait bir vakittede hortumları kontrol ettireyim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş