Jump to content
symmetrical

2008-2011 Subaru Impreza GH3 1.5r - GH7 2.0r Kullanıcıları Buraya !!!

Recommended Posts

burcinhan    4
burcinhan

ama tr shipping yok işte sıkıntı orda.

Bir sor şansını dene. Belki gönderir.

symmetrical    7
symmetrical

Bu sabah işe gelirken, atakentten basın eksprese inişte üzerinde marka sticker ları olan, aynaları yeşil DC shoes logolu bir impreza HB gördüm, acaba o arkadaş bu foruma uğrarmı...

Burak    184
Burak

Internete ilgisi olup arama yapan herkes er ya da geç buraya uğrar ama ilgi gösterip üye olur mu orası meçhul :)

symmetrical    7
symmetrical

arkadaşlar kapı içi hoparlörler 16cm likmiş, ses sistemini değiştiren birinden öğrendim.

symmetrical    7
symmetrical

Sol ön park ampülü patladı ve oraya ulaşıp değiştirmek imkansız, ampül değiştirmeye servise gidicez anlaşılan....

RSBurak    519
RSBurak

benim park lambalarıda çok köşe bir yerde sinyal lambalarını söküp değiştirebiliyorum..belki farı çıkartmak gerekebilir yeni imprezalarda.

symmetrical    7
symmetrical

Ben alışmışım 95 civic'e elimi attığım yerden çözüyordum problemi herşey ortada, bu yeni arabalar bozuyor beni herşey kapalı kutu, ulaşılamaz yerlerde :) yani servis yolları taştan olayı....

RSBurak    519
RSBurak

servislerede para lazım :) geçen clio'nun hava filtresini değiştirelim dedik resmen alyen vida ile sabitlemişler :)

ismail    0
ismail

hakan bu ses sistemini deiştiren kişi memnunmu ?çünkü ben bu işi iyi yapan bi tesisatcıya gittim sadece hoparlör deiştirmeyle bişey olmaz dedi yerine bakıp yalıtım falan gerek bide ufak bi woofer gerekebilir ama oda teybin desteklemesine baglı oyüzden iyice incelemek lazım arabayı yarım gün bırakman lazım demişti benimde vaktim olmadığında pek girişemedim.bu konuda yardımcı olursan sevinirim ses gerçekten vasat

symmetrical    7
symmetrical

Tam detay almadım ama o sanırım subwoofer falanda koymuş, ben sadece kapı ölçülerini merak edip sordum. Daha öncede burada konuşmuştuk sadece kapı hoparlörlerini değiştirerek değil komponent takım olarak takılırsa daha sağlıklı olur diye, tabi bunada isteğe bağlı subwoofer eklenebilir. Ama kapı hoparlörleri bile değişse şimdikinden daha iyi olacağı kesin.

oguzburcin    1
oguzburcin

Merhaba,

Benim yol bilgisayarı hakkında bir sorum olacak... Yol bilgisayarında toplam kaç kilometre yaptığımızı bu esnada anlık yakıt tüketimini görüyoruz, Trip A ve B de 100km'de ortalama yaktı tüketimini görüyoruz. Yolbilgisayarında başka fonkiyonlar bulunuyor mu? Mesela depodaki benzinle ne kadar yol gidebiliriz onu göremiyoruz veya ortalama sürati göremiyoruz değil mi?

Saygılarımla

symmetrical    7
symmetrical

Evet sadece 100km deki ortalama yakıtı gösteriyor, onun dışında hiç bir bilgi yok, ne anlık yakıt tüketimi var, ne depodaki yatıkla gidilebilecek mesafe.

oguzburcin    1
oguzburcin

Benim araçta ODO kısmına getirince anlık yakıtı sanırım gösteriyor, mesela yokuş yukarı gaza bastığımda 50,00 yazıyor, genellikle düz yolda yüksek viteste giderken ayağımı gazdan çekince 2,00 yazıyor.  :ohmy:

symmetrical    7
symmetrical

Benim araçta ODO kısmına getirince anlık yakıtı sanırım gösteriyor, mesela yokuş yukarı gaza bastığımda 50,00 yazıyor, genellikle düz yolda yüksek viteste giderken ayağımı gazdan çekince 2,00 yazıyor.  :ohmy:

ODO ya getirdiğimizde 1. şeçenekteki ortalama tüketimi gösteriyor. Ben ODO da farklı bir veri görmedim abi. 50.00 - 2.00 nasıl bir veri onuda anlamadım. senin gösterge l/mpg de duruyor olabilir mi?

oguzburcin    1
oguzburcin

En kısa sürede video çekip burada paylaşacağım.

symmetrical    7
symmetrical

tamam abi bende merak ettim.

oguzburcin    1
oguzburcin

Bahsettiğim aşağıdaki video da mevcut, ama gece olduğu için ışık yetersizliğinden çok net bir video olmadı malesef.

symmetrical    7
symmetrical

Abi hiçbişey anlamadım, gösterge L/mpg demi duruyor ? birde bu --- çizgi normalde ODO yu sıfırladıgında 1km e geçene kadar öyle duruyor, 1km gittikten sonra ortalama yakıt verisini vermeye başlıyor, ama sende araç dururken --- çizgiler var gitmeye başladığında 50.00 dan 2 ye kadar düşürüyor. Yani senin impreza 2009 model, yol bilgisayarı revize edilmiş dicem ama bilemedim :)

Aydın    5
Aydın

e tamam işte arkadaşta anlık yakıt tüketimi göstergesi var. ben sorduğumda da sonradan gelenlerde var filan denilmişti. bizim araçlara eklenebiliyor mu bilmiyorum. ama pek ümitli de değilim.

Orada ---- L/100km yazınca zaten belirli bir değerin üstü diye yazmıyordur. o da genelde dururken oluyor. teorik olarak duran araba 100 km'de sonsuz yakar çünkü :)

eski aracım lancer ve colt'larda da böyleydi. ama mesela fiesta aracımda dururken L/100 km yerine L/saat'e dönüyordu gösterge.

symmetrical    7
symmetrical

bu konu daha oncede acilmisti subaru servisten bir arkadas imprezalarda anlik tuketim gostergesi yok demisti. bizde yazilimla bunun olabileceginden bahsetmistik, egerki 2009 da gelenlerde var 2008 lerde yok ise bunun yazilimla cozulebilecegide desteklenmis olur. cunku zaten ortalama tuketimi olcmek icin anlik tuketimi olcuyor arka tarafta, sadece bunu ekrana yansitmiyor. yalniz benim anlamadigim konu 50.00 dan 2.00 a dusuyor. bugun istinye bayraktarda gidiyorum xv nin lansmani icin bu konuyu servisle gorusucem. zaten var boyle cinslikler 2008 de on koltuk isitma yok 2009 da var...

remusmark    0
remusmark

merhaba 2008 elegance 1.5 otomatik kullanıcısıyım.

Aydın    5
Aydın

bu konu daha oncede acilmisti subaru servisten bir arkadas imprezalarda anlik tuketim gostergesi yok demisti. bizde yazilimla bunun olabileceginden bahsetmistik, egerki 2009 da gelenlerde var 2008 lerde yok ise bunun yazilimla cozulebilecegide desteklenmis olur. cunku zaten ortalama tuketimi olcmek icin anlik tuketimi olcuyor arka tarafta, sadece bunu ekrana yansitmiyor. yalniz benim anlamadigim konu 50.00 dan 2.00 a dusuyor. bugun istinye bayraktarda gidiyorum xv nin lansmani icin bu konuyu servisle gorusucem. zaten var boyle cinslikler 2008 de on koltuk isitma yok 2009 da var...

koltuk ısıtma için yapılabilecek bir şey yok. benim araçta da yok maalesef. ama yakıt tüketimi göstergesi için haklısınız. sonuçta anlık ölçümü de arka planda yapıyor olmalı. 50 litre olayına takılmayın. anlık sonuçta bu. 2 litre de aynı şekilde cut off devreye girince 0 litre bile görünüyordu benim kullandığım diğer araçlarda.

xv lansmanında görüşebildiniz mi konuyu?

oguzburcin    1
oguzburcin

merhaba 2008 elegance 1.5 otomatik kullanıcısıyım.

Sayımız artıyor çok güzel

symmetrical    7
symmetrical

selam arkadaslar, dun XV nin lansmaninda bu konuyu gorusemedim, servis icin gec kaldik 3te kapaniyormus. haftaya 42bin bakimina goturucem. bu arada 1kasimdan itibaren aksesuarda %20 yag da %20 kampanya basliyormus tam detayli olarak duyururlar zaten. haftaya bu konuyu gorusup ayrintili bilgi alicam.