Jump to content
BlackSpy

impreza 1.6 TS Triger önerisi

Recommended Posts

BlackSpy    5
BlackSpy

Dolar kur 7.63 TL 

Merhaba arkadaşlar 2003 1.6 awd impreza sahibiyim benden önceki sahibinin ben 2 yıl önce değiştirdim dediği üzerinde ne olduğu belli olmayan bir triger hikayemiz var.Ben alali 3 ay oldu trigere yeni fırsatım oldu dönmeye, 

1-Sizce trigerin durumuna baktirip iyi durumda mi kötü durumda mı ona göre değişikliği gerceklestirmek ?

2-hangi markayı tercih etmeliyim?

3-benim trigeri degistirecek yerden fiyat aldım dediki orjinal subaru marka kayış takacaz japon kasnaklar falan 1900 tl + 400 tl işçilik ve 90bin arkana bakmazsin dedi........ Şimdi başka bir tedarikçi ile irtibata geçtim orjinal subaru kayışı 800 TL dedi ve 1000tl kasnakmi tutarmis dedi .  Tedarikçi kişi Bende italyan dayco marka kayış var  japon marka kasnak var 1500 TL dedi 

Şimdi ben hangi marka triger almalıyım kasnakta ortak fikrimiz belli japon olacak 

Kafam allak bullak oldu değiştirecek yer 2300 TL tutuyor toplamda 

Başka Tedarikçiden teklif ile 1500+400=1900 TL fark 400 TL az değil yani  

Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden şase numarasınida ekliyorum 

Trigerden sonra şanzıman ve diferansiyel yağlarına gireceğim :))

IMG_20201219_022005.jpg

Edited by BlackSpy
Kelime hatası

OguzhanK    68
OguzhanK

Yanlış hatırlamıyorsam kayış üzerinde üretim yılları oluyor oradan da kontrol edebilirsiniz, eğer kayış rulmanlar vs kötü durumdaysa Gates marka kullanabilirsiniz. 

Erçay    2,555
Erçay

Genelde triger arızalarında yani koptu veya sıyırdı denilen hikayelerde kayisa bişi olmaz, gergi bozulur ve zamanlama şaşar. O yüzden set halinde değişmeniz elzem. Marka olarak oginin dediği gibi Gates tavsiye ederim. Toplama bir set yapacaksanız gergi ve rulmanlar ntn marka olsun. 

BlackSpy    5
BlackSpy

Çok teşekkürler tedarikçiye ilettim pazartesi günü bakacak inşallah 

BlackSpy    5
BlackSpy

1400 TL gates marka triger ve ntn kasnaklari ile beraber